Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mai merită să investești în televiziune în ziua de azi?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Mai merită să investești în televiziune în ziua de azi, ținând cont de concurența interentului, faptul că tinerii nu se prea uită la televizor, în unele țări mai există și imixtiunea politucului.

#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Bineînțeles că se merită și se investește chiar foarte mult. :) Canalele nu sunt făcute doar pentru tineri. Uiă-te puțin doar la audiențele din SUA unde sunt prezentate mai detaliat.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Vrei sa spui sa cumperi actiuni la ProTV (de exemplu)?

#4
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015

View PostKalman2007, on 05 aprilie 2017 - 19:23, said:

Bineînțeles că se merită și se investește chiar foarte mult. Posted Image Canalele nu sunt făcute doar pentru tineri. Uiă-te puțin doar la audiențele din SUA unde sunt prezentate mai detaliat.
Ai sarit tu repede. La cat cacat improsca televiziunile pe noi, nu mai merita sa cumperi TV, cel putin pentru oamenii ca mine care nu se uita la Kanal D si mireasa pentru sotia mea.

#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

View Postf300, on 05 aprilie 2017 - 19:25, said:

Vrei sa spui sa cumperi actiuni la ProTV (de exemplu)?

Nu, Posturile tv din România au ajuns jos de tot. Dacă ar apărea ceva intetersant, da.

Edited by djl, 05 April 2017 - 19:29.


#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

View PostIonel1974, on 05 aprilie 2017 - 19:26, said:

Ai sarit tu repede. La cat cacat improsca televiziunile pe noi, nu mai merita sa cumperi TV, cel putin pentru oamenii ca mine care nu se uita la Kanal D si mireasa pentru sotia mea.
Eu mă refer la nivel global și nu la posturile noastre. Ale noastre nu le mai urmăresc de mult. Posted Image
La noi se dă doar ce se cere iar gunoiul face audiență și evident vin și banii. Dacă difuzezi altceva iar lumea nu se mai uită atunci poți să închizi taraba.

Edited by Kalman2007, 05 April 2017 - 19:31.


#7
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
ideea fiind ca astia de pe internet n-au bani suficienti cat sa faca show-uri cum fac televiziunile

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Merita. Televiziunea se va transforma si in a oferi la cerere programele dorite, asa cum ai pe internet.

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdjl, on 05 aprilie 2017 - 19:17, said:

Mai merită să investeşti în televiziune în ziua de azi, ţinând cont de concurenţa interentului, faptul că tinerii nu se prea uită la televizor, în unele ţări mai există şi imixtiunea politucului.
Intr-o tara in care lumea voteaza cum spune televizorul, te las sa decizi singur.

#10
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostMarianG, on 05 aprilie 2017 - 19:35, said:

Intr-o tara in care lumea voteaza cum spune televizorul, te las sa decizi singur.
si in care internetu nu e tocmai liber

#11
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Atâta timp cât platforme precum DigiOnline vor continua să fie niște glume proaste, iar rețelele sociale sunt pline de fake news-uri, da, televiziunea are viitor. Conținutul YouTube, de exemplu, nu va putea concura niciodată televiziunea clasică. Valabil și invers.

#12
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
@ MarianG : mă referam la România în mod special, dar mă referam la toate ţările în mod general. Aia cu votatul conform ce zice televizorul nu e întotdeauna valabilă, că şi-au luat unii ţeapă. Da, televiziunea încă e armă de moneypulare, dar nu ştiu dacă în România mai ies aşa de multe venituri ca pe vremuri.

#13
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Desi unele televiziuni sunt doar niste pubele de gunoi , totusi fata de internet exista un minim de cenzura . Va fi jale cand totul va fi in on-line .

#14
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postfflloorryynn, on 05 aprilie 2017 - 19:39, said:

Atâta timp cât platforme precum DigiOnline vor continua să fie niște glume proaste, iar rețelele sociale sunt pline de fake news-uri, da, televiziunea are viitor. Conținutul YouTube, de exemplu, nu va putea concura niciodată televiziunea clasică. Valabil și invers.
atat la televiziune cat si la internet a spune ca ceva anume e fake news ramane strict la aprecierea ta care se bazeaza pe experienta ta si cunostiintele tale. nici un moderator care se lauda ca e cel mai bun/cinstit/etc etc nu poate inlocui asta

*moderator tv

View PostJurasikMan, on 05 aprilie 2017 - 19:45, said:

Desi unele televiziuni sunt doar niste pubele de gunoi , totusi fata de internet exista un minim de cenzura . Va fi jale cand totul va fi in on-line .
mno se pot face inclusiv softuri de recunoscut actele de violenta sau gasi injuraturi/injurii/opinii rele etc etc
si poti filtra totul pentru copii.
in rest nu cred ca se poate controla fiecare site in parte (desi sincer se poate avand in vedere ca ai putea face un web crawler ca pentru cna care sa caute exact ce trebuie) dar se poate face o civilizare si aducere la cunostiinta a normelor ....asta in mod obligatoriu chiar

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdjl, on 05 aprilie 2017 - 19:17, said:

Mai merită să investeşti în televiziune în ziua de azi, ţinând cont de concurenţa interentului, faptul că tinerii nu se prea uită la televizor, în unele ţări mai există şi imixtiunea politucului.

Merita dar investitia este foarte mare, daca vrei sa poti oferi continut de calitate - documentare, reportaje, emisiuni educative, etc.
Altfel, de o masa la care sa se intalneasca 5 tembeli, sa se contreze pe probleme politice, oricine e in stare.  Eu as desfiinta astfel de televiziuni "de vorba goala", prin Lege.

#16
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postvyctoras1985, on 05 aprilie 2017 - 19:38, said:

si in care internetu nu e tocmai liber

haraso

#17
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Ar fi mişto dacă a pune gratis sau contra cost valabil ceva conţinut de pe vremuri. Mă refer la posturile din România.

#18
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Ca sa spui ca merita sau nu ar trebui sa vii si cu niste statistici (eventual pe tara la care te referi): cati urmaresc tv, cati o fac si in online (ce pierd la tv) si cati urmaresc exclusiv online. Chiar si de ar fi televiziunea  exclusiv online, tot trebuie investitii (utilizatorul platind serviciul, cum e in cazul celor pay-per-view). Uita-te la UK si SUA - emisiuni, seriale - care apar intai la tv si abia apoi in online (pe site-urile canalelor, in unele tari fiind interzise torrentele sau site-urile cu seriale postate) - stiri, evenimente sportive.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate