Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Constructii,demolari,etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postdimripper, on 19 iunie 2017 - 19:34, said:


La primele cautari suna prea bine ca sa fie adevarat. Sa fie chiar asa buna? Si ieftina, si cel mai bun izolant, si ignifuga, imbraca si cablurile... mai ales ca noua retea de iluminare trece prin tavan.
eu am asa ceva.....nu vorbesc din auzite

#74
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,124
  • Înscris: 10.07.2013

Quote

Material: spuma poliuretanica reciclata de mare densitate 70-90kg/mc.Materialul nu poate fi tencuit sau dat cu lavabila. Materialele fonoabsorbante nu asigura imbunatatirea izolarii fonice in cazul in care sunt montate aparent, in aceasta situatie avand numai rol de tratament fonoabsorbant.

Montare: se monteaza ascuns, lipit de perete, peste acesta montandu-se profilele metalice de tavan si pardoseala, cu profile UD/CD intre cele doua, apoi se aplica una sau doua placi de gipscarton ignifugat sau placi lemn OSB.
Se monteaza usor, fara praf si mizerie, cu sau fara adeziv pe pereti sau plafoane.
In combinatii cu alte materiale (rigips, vată minerala etc.) poate atinge o rata de atenuare a zgomotului de 25-65dB

Materialul se poate folosi la izolatia fonica a cluburilor, discotecilor, restaurantelor, camerelor de hotel, apartamentelor, cabanelor de lemn, halelor de productie, salilor de cinema, etc.


Dimensiuni placi: 2000/1000x1000x20-100mm (are grosimi diferite intre 20mm si 100mm).
Recomandam utilizarea placilor de 1000x1000mm fiind mai usor de manipulat si montat.

Rezistenta la foc: material ignifugat conform standardului FM.VSS 302 (C4)

Avantaje: montare facila, de doua ori mai rapida decat vata minerala, fara praf si mizerie; obtinerea de rezultate foarte bune la grosimi mult mai mici decat vata minerala.

Izolatie termica: comparabila cu vata minerala si polistiren

Componente:
50 - 70 % fulgi spuma poliuretanica flexibila
30 - 40 % materiale textile (la produsul PO lipseste materialul textil, are aceleasi caracteristici acustice, termice, ignifuge, dimensiuni si preturi)
10 - 20 % liant pentru poliuretan


Culoare: Gri deschis mozaic.
Incearca cu panou fonoizolant AVsound PST/PO de aici: http://www.avmall.ro...st-po.html/20mm

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 19 June 2017 - 20:22.


#75
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007

View Postalexpet, on 19 iunie 2017 - 20:17, said:

eu am asa ceva.....nu vorbesc din auzite

Bun, si ai avut ocazia s-o probezi? Sau stii sigur ca ai facut diferenta din momentul in care ai montat-o? Ca si eu doua luni am fost surprins ce silentiosi sunt vecinii de deasupra, ca sa-mi dau seama cand au venit primii ca pana atunci nu locuise nimeni deasupra :)
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate