Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Adobe premiere pro CC 2017 optiune de alipire a cadrelor

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
UndEstiTuTepesDoamne

UndEstiTuTepesDoamne

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2017
Buna dimineata, sunt nou in domeniul editarii video si de abia am inceput sa folosesc adobe premiere pro CC 2017 pentru editarea cadrelor inregistrate cu o drona phantom 3 profesional. Weekendul trecut am avut placerea sa merg pe transbucegi si sa ridic drona pentru prima data. Am inregistrat cateva cadre pe care le-am editat in modul cel mai ordinar avand in vedere nivelul meu de beginer in domeniu. Ce a iesit am uploadat pe canalul meu, va pot oferi si link,  dar revizualizand mi se pare ca trecerea de la cadru la cadru este prea brusca si mi-ar place ca intre cadre sa bag un efect ca o foarte scurta intunecare a imaginii pentru o clipa sau orice efect ar fi mai bun decat nimic. De abia am instalat adobe premiere pro cc 2017 si incerc sa ma acomodez cu el din ce in ce mai mult. Si asa ma mir ca am reusit sa realizez acest filmulet cu chiu cu vai in varianta asta cea mai precara in doua nopti de editare. Problema este ca oricum as vrea sa-l refac deoarece am primit claim de copyright din cauza melodiei de fundal asa ca as vrea sa-l reeditez si mi-ar place sa pot adouga macar un efect de orice gen intre cadre pentru ca trecerea de la unul la celalalalt sa nu mai fie asa de subita. Cererea mea pe acest forum se poate sa fie destul de stupida dar am zis sa incerc poate totusi exista o persoana care a mai lucrat cu aceasta aplicatie Adobe Premiere Pro CC si care ma poate ajuta cu un sfat maxim doua. Toti am fost la inceput necunoscatori in diverse domenii asa ca sper sa gasesc un pic de ajutor aici. Va multumesc anticipat pentru intelegere. O zi deosebita va doresc!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k5PIOKjehrM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
ceea ce vrei tu se numeste adaugare de tranzitii intre bucatile de material filmat.

gasesti un tutorial aici sau aici sau aici.


LE
recomand si citirea topicului despre premiere pro, de aici. stiu ca este stufos, dar cu siguranta ai de invatat de acolo.

Edited by tEo, 04 April 2017 - 08:21.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Duminica am vazut o drona mica, alba, spre Piatra Arsa Posted Image.

Adobe Premiere Pro CC este unul din cele mai bune programe de editare video. Merita din plin sa il inveti.

Mai poti sa folosesti Pinnacle sau Sony Vegas.

Edited by bumpocbum, 04 April 2017 - 09:27.


#4
UndEstiTuTepesDoamne

UndEstiTuTepesDoamne

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2017
Multumesc pentru tutoriale tEo, o sa ma apuc sa le ciufulesc si daca e sa ma impiedic undeva mai arunc o intrebare tot pe acest topic. Intradevar bumpocbum am fost  si duminica pe transbucegi, cre'ca undeva ne-am intersectat Posted Image , spre piatra arsa am incercat sa ma concentrez asupra soselei deci tot ce se poate sa-ti fi si filmat masina. Merci pentru programe de editare si o zi faina va doresc.

#5
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 14.10.2010

View PostUndEstiTuTepesDoamne, on 04 aprilie 2017 - 04:11, said:

...mi se pare ca trecerea de la cadru la cadru este prea brusca si mi-ar place ca intre cadre sa bag un efect ...


De mai multa vreme urmaresc la TV filmele documentare si prin prizma scenariului si regiei. Nu am remarcat ceea ce vrei tu. Efectele propuse de anumite editoare sunt utile, in opinia mea, doar pentru generice sau finaluri. Prea multe rujuri nu dau o impresie buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate