Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Noul sistem de rate Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#91
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Așa cum a fost până acuma pe un an direct de la Digi era perfect. Puteai lua un telefon in fiecare an. O mare prostie cu Ing-ul mai ales că că se poate doar pe 24 de luni.

#92
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca se pot plati in avans ratele, asa cum poti plati mai mult si pe servicii, in avans.

Edited by MembruAnonim, 21 April 2017 - 10:58.


#93
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Mai bine le reduceau complet anumitor abonați serioși sau nu mai puneau termenul de „rată” și păstrau avansul.

De exemplu, RDS trebuie să-mi dea 29,74 lei.
Cred că puteam și eligibil pentru a lua un telefon dor cu avans.

#94
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Mie imi place ca dupa 12 ani de cand sunt client pentru trei servicii diferite, imi ofera o mega reducere de 1 luna si jumatate gratuite daca prelungesc doi ani!
De nerefuzat, nu gluma!

Edited by farausername, 21 April 2017 - 14:31.


#95
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Asta e oferta lor. Evident, oricine e liber sa plece unde gaseste oferte mai bune.

#96
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Și eu o sa zbor  cu 32 de numere ale salariaților. Digi a devenit scump. Și asa semnalul e vai de el. Săptămâna viitoare o sa le portez la concurenta pe cartela prepay

#97
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014

 madalinmdl1, on 21 aprilie 2017 - 16:33, said:

Și eu o sa zbor  cu 32 de numere ale salariaților. Digi a devenit scump. Și asa semnalul e vai de el. Săptămâna viitoare o sa le portez la concurenta pe cartela prepay
scump 😂😂

#98
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

 attis21, on 21 aprilie 2017 - 20:37, said:

scump 😂😂
Pe business sunt alte tarife! Nu este 2.80 euro/don...
Bine nu stiu exact diferentele intre digi si ceilalti operatori pe partea business

#99
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Păi da.. noi am avut la ei parcă 3 abonamente business cu 10€ 1500 de minute și nu au vrut nici în ruptul capului să ne facă o ofertă mai bună. Plus că nu am fi putut scăpa de ele decât în instanță pentru că serviciile nu mergeau la vremea respectivă și ei refuzau să le închidă. Chiar dacă acum Digi merge mai bine și are oferte mai bune chiar și pentru firme, eu unul tot nu aș mai face abonament la ei.

Mă refer la telefonie mobilă, pe fibră sunt fără concurență.. aproape, pentru că Orange oferă același serviciu (teoretic) la 30% din preț. Eu însă nu mai am chef de experiențe.

Anyway.. Toate firmele dau telefoane la ofertă fără birocrație. La Orange am luat un Huawei p9 care la vremea aia era cca 550€ la abonament cu nelimitat (inclusiv trafic în roaming inclus, internaționale) și toate toate cele și abonamentul era de 26€. Pe 2 ani sunt 624 de euro, cu alte cuvinte, prețul telefonului plus cca 75€, ori la Digi nu găsești serviciile respective la 3.12€ lunar pe business, nici măcar pe rezidențial. Iar oferta aceasta nu era personalizată, oricine avea acces la ea.
Ori, din moment ce Orange vine cu oferte semnificativ mai bune ca Digi, iar la Digi mai ai și birocrația aferentă pentru care probabil oricum 70% nu se încadrează, devine destul de clar că Digi nu are forța necesară să concureze cu ai mari.
De aia au nevoie de bani ca de aer și emit acțiuni. Dar acționari vor dori profit și iată că, în câțiva ani de zile Digi va deveni mai scump ca restul operatorilor.
Just my 50 cents.

PS: Pe de altă parte, Digi era mai slab și la serviciile fixe, în urmă cu mai bine de 10 ani erau sub Astral, spre exemplu. Dar iată că au devenit buni, dacă le iasă treaba asta și pe telefonie mobilă, ar fi ceva. Dar, momentan, pe mobil sunt ca un fel de Akta pe lângă rețeaua lor de fibră pentru Orange/Vodafone. Poate exagerez cu comparația, dar înțelegeți idea.

#100
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Dupa parerea mea singurul telefon care merita luat in rate in sistemul asta este iphone. Dupa 2 ani inca mai primesti update. :)

#101
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
La toate firmele care se respectă mai primești update.

#102
Arnold12

Arnold12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.02.2010

 catalinman, on 20 aprilie 2017 - 21:57, said:

Doar pe 24 de luni.

Servus,

Mobilul Samsung S8 + este furnizat de Samsung Electronix Romania S.R.L?  
Am luat acum un an un mobil de la PCGarage si am constatat ca era facut pt Kazahstan iar LG Romania a refuzat repararea mobilului.

#103
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 TruculMagic, on 03 aprilie 2017 - 22:21, said:




Da.
Deoarece din cate vad comisionul este zero. Ing mizeaza pe neplata ratelor si apoi te ard ei fi fara grija. (cine ajunge sa ia un telefon in rate cu siguranta nu e 100% sigur ca va putea plati la timp acele rate)
Nu o sa piarda deoarece inca ofera abonamente cu preturi foarte mici fata de concurenta, iar daca in acest moment clientii sunt multumiti, in 2 ani infrastructura lor va fi si mai dezvoltata.
Voucherele la emag sunt de multe ori... cand primesti 10% din valoarea produsului. Deci genul acesta de oferte era valabil si pana acuma si oricum il prinzi odata la cateva luni, deci in restul timpului, de ce sa dai 3900lei la emag cand poti da 3800lei la digi ? Sau cine isi face abonament acolo nu se mai uita la 100lei ca gaseste mai ieftin in alta parte si ia direct de acolo.
Nu te supara dar astea cu dobanda 0% e fumata demult .
Au ei acolo ceva chichite ,ce crezi ca sunt filantropi.

#104
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Pana la urma vi tu cu avansul sau se acopera din creditul obtinut de la ING ?

#105
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Vii cu avansul, logic. Altfel nu mai era prezentata oferta in aceasta forma, din moment ce rds oricum incaseaza banii integral in momentul achizitiei.

#106
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014

 Arnold12, on 23 aprilie 2017 - 05:34, said:


Servus,

Mobilul Samsung S8 + este furnizat de Samsung Electronix Romania S.R.L?  
Am luat acum un an un mobil de la PCGarage si am constatat ca era facut pt Kazahstan iar LG Romania a refuzat repararea mobilului.

Salut. Toate telefoane Samsung din gama activa actuala sunt furnizate prin Samsung Romania.

#107
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2014

 Arnold12, on 23 aprilie 2017 - 05:34, said:


Servus,

Mobilul Samsung S8 + este furnizat de Samsung Electronix Romania S.R.L?  
Am luat acum un an un mobil de la PCGarage si am constatat ca era facut pt Kazahstan iar LG Romania a refuzat repararea mobilului.
Si cum ai rezolvat ?

#108
Arnold12

Arnold12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.02.2010
Rezolvarea la LG Romania se facea in 60 minute.
La PCGARAGE se face in 15 zile, nu au trecut cele 15 zile deci inca nu am un raspuns cu se va rezolva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate