Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Family villas Bragadiru

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
danairl

danairl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.09.2007
Salut stie cineva despre acest nou ansamblu rezidențial din Bragadiru? Ceva detalii ..vrem sa mergem sa vedem zilele acestea...pare ca e langa parcul brahadiru dar si langa lac..multumesc.

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdanairl, on 02 aprilie 2017 - 11:53, said:

Salut stie cineva despre acest nou ansamblu rezidențial din Bragadiru? Ceva detalii ..vrem sa mergem sa vedem zilele acestea...pare ca e langa parcul brahadiru dar si langa lac..multumesc.

Nu inteleg cu ce creste calitatea unui spatiu de locuit daca e amplasat langa un lac, respectiv o balta cu apa. In afara de o sursa sigura de tzantzari si ceva oracait de broaste, alte avantaje nu vad.

#3
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Hrana pentru "suflet"

#4
danairl

danairl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.09.2007
Nu creste cu nimic..eu ma feresc de lacuri ca de dracu ..nu suport crocobauri.

Luci ???

#5
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004
Bragadiru incepe dupa ce treci de puscaria Rahova, deci este si inainte de centura, Spre Alexandria sunt cartiere noi si pe dreapta (parca Haliu), si pe stanga (Cristalului), dar si prin spate pe la Bragadiru, spre baltile alea dinspre Clinceni. Te referi la ultimul?
Apropo, vezi ca Ciorogarla se cam revarsa cand se supara. Iar pe dezvoltatori si primaria care emite autorizatii de construire ii doare undeva de harta de riscuri facuta acum vreo 3-4 ani.

#6
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Postrosix, on 02 aprilie 2017 - 12:05, said:


Nu inteleg cu ce creste calitatea unui spatiu de locuit daca e amplasat langa un lac, respectiv o balta cu apa. In afara de o sursa sigura de tzantzari si ceva oracait de broaste, alte avantaje nu vad.

Daca tu nu iesi la plimbare prin parc, nu iti scoti copilul acolo sau nici nu faci putin sport asta nu inseamna ca nimeni nu o face. Pentru o persoana care e la 20 min de mers cu masina de primul parc mai mare si care alearga de 2-3 ori/ sapt iti spun ca acele 20 min sunt foarte incomode.

#7
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View Postrosix, on 02 aprilie 2017 - 12:05, said:


Nu inteleg cu ce creste calitatea unui spatiu de locuit daca e amplasat langa un lac, respectiv o balta cu apa. In afara de o sursa sigura de tzantzari si ceva oracait de broaste, alte avantaje nu vad.
   E mai racoare vara, are vegetatie crescuta, e mai putin poluat, e mai frumos estetic si ai mai putine sanse sa se mai construiasca langa tine in toate directiile. Ai tantari si broaste. Unii pun in balanta si majoritatea aleg lacul, preturile cresc. nu-i asa o filozofie.

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrosix, on 02 aprilie 2017 - 12:05, said:


Nu inteleg cu ce creste calitatea unui spatiu de locuit daca e amplasat langa un lac, respectiv o balta cu apa. In afara de o sursa sigura de tzantzari si ceva oracait de broaste, alte avantaje nu vad.
In orice tara civilizata, un lac in apropiere creste f mult valoarea unei proprietati.

Problemele cu tantarii, uneori si umezeala crescuta si ceata, broastele... sint mai mici ca beneficiile: racoare, frumusete, natura...

Tantarii sint de altfel o problema controlabila in tarile civilizate, si la fel si broastele.

#9
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
complexul este amplasat la 300m de casa mea. am vazut casele cand se ridicau si pot sa spun ca sunt construite cum trebuie si ca arata foarte bine. la preturi nu comentez

parcul este la aprox 2 km iar lacul este de fapt o groapa de balastiera iar in spate sunt cateva balti pentru pescuit. va ajuta foarte mult google maps

mie chiar imi place complexul si as putea locui aici fara probleme

#10
danairl

danairl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.09.2007

View Postconu71, on 04 aprilie 2017 - 13:46, said:

complexul este amplasat la 300m de casa mea. am vazut casele cand se ridicau si pot sa spun ca sunt construite cum trebuie si ca arata foarte bine. la preturi nu comentez

parcul este la aprox 2 km iar lacul este de fapt o groapa de balastiera iar in spate sunt cateva balti pentru pescuit. va ajuta foarte mult google maps

mie chiar imi place complexul si as putea locui aici fara probleme

Mersi mult Conu am vazut zilele astea vomplexul arata bine.

View Postclaudiu1, on 02 aprilie 2017 - 12:51, said:

Bragadiru incepe dupa ce treci de puscaria Rahova, deci este si inainte de centura, Spre Alexandria sunt cartiere noi si pe dreapta (parca Haliu), si pe stanga (Cristalului), dar si prin spate pe la Bragadiru, spre baltile alea dinspre Clinceni. Te referi la ultimul?
Apropo, vezi ca Ciorogarla se cam revarsa cand se supara. Iar pe dezvoltatori si primaria care emite autorizatii de construire ii doare undeva de harta de riscuri facuta acum vreo 3-4 ani.

Salut Claudiu stii cumva unde pot gasi harta asta de riscuri te rog?

#11
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
nu ai risc de inundatie acolo. cunosc zona de 11 ani si nici nu am auzit de asa ceva pana m am mutat acolo

#12
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018
Vilele dispun de grădini și gazon amenajat frumos, înconjurate de gard betonat și lemn. Străzile sunt asfaltate și iluminate.

Edited by Bianca1972, 18 October 2018 - 13:40.


#13
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
am vazut ca s au apucat de defrisat si in dreapta complexului. banuiesc ca mai trântesc un rand de case. arata foarte bine prima parte mai ales ca vor sa asfalteze si in interiorul complexului

#14
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018

View Postdanairl, on 02 aprilie 2017 - 11:53, said:

Salut stie cineva despre acest nou ansamblu rezidențial din Bragadiru? Ceva detalii ..vrem sa mergem sa vedem zilele acestea...pare ca e langa parcul brahadiru dar si langa lac..multumesc.

Aruncă o privire

Edited by conu71, 06 March 2019 - 12:33.


#15
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
nu este buna harta aia

#16
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Confirm ca se face acelasi lucru pe partea dreapta. Astea construite sunt vandute.

#17
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018

View Postconu71, on 22 octombrie 2018 - 12:56, said:

nu este buna harta aia

Și unde să găsiți o altă carte?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate