Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Terenuri Focșani

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Buna seara,pentru ca parintii mei ies anul asta la pensie ar dori sa se muta pe langa Focsani pentru ca aici mai au rude,si as vrea sa imi recomandati niste zone...vreau ca terenul sa aibe toate utilitatile...eu am in vedere Petresti,Golesti si zona aia imediat dupa Dedeman,astept recomandari.Multumesc!

#2
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Cel mai recomandat ar fi Petresti, e o zona in plina dezvoltare. Problema e ca preturile sunt foarte sus in aceasta zona, dar daca banii nu sunt o problema, go for it. Si Golesti e ok, preturi ceva mai accesibile. Zone mai ieftine ar fi Unirea/Odobesti sau Garoafa (spre Bacau) sau Campineanca.

#3
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Caut sa fie langa Focsani,ma gandisem chiar sa le  iau in Focsani dar cred ca s-au saturat de oras,dar ai idee daca este transport in comun acolo?nu am gasit nimic pe autogari.ro ca sa lege Petresti de Focsani.Mersi

 coricom, on 02 aprilie 2017 - 08:06, said:

Cel mai recomandat ar fi Petresti, e o zona in plina dezvoltare. Problema e ca preturile sunt foarte sus in aceasta zona, dar daca banii nu sunt o problema, go for it. Si Golesti e ok, preturi ceva mai accesibile. Zone mai ieftine ar fi Unirea/Odobesti sau Garoafa (spre Bacau) sau Campineanca.


#4
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
E asigurata de transportul public local. Crangul Petresti si ¨Plaja Putna¨ (Vanatori) sint zone de recreere.
La ora actuala se lucreaza intens la amenajarea parcului¨Crang¨.
Preturile nu cred ca sint chiar accesibile.

#5
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Petresti e zona cea mai scumpa (20-35euro/mp, fără gaze), Golești, în funcție de zona (Noi sau VecHi),prețul variază intre 15-40 euro/mp, cu sau fără gaze. Garoafa, teren ieftin fără gaze, Unirea -Odobești de toate, teren accesibil la preț doar în zonele mărginașe. Campineanca - doar la intrare ai gaz, preț până la 50 euro/mp (puține terenuri, cu drum privat), Mândrești -zone fără gaz cu preț cam ca la golești.  Milcovu - Lamotesti cele mai ieftine terenuri fără gaz. În perspectiva, în următorii 5ani va ajunge gaz cam în toate zonele menționate ca numai acum.
Doar Mândrești este cartierul al Focsaniului, toate celelalte comune limitrofe, Petresti - zona de fițe,  toți "jmecherii" au case acolo.
transportul public - Campineanca, Golești,  Mândrești
transport privat microbuze - restul

#6
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Eu am gasit ceva la Petresti cu 22euro/mp negociabil cu teava de gaze in fata terenului,stiu ca sunt gaze in Petresti dar nu peste tot,in Golesti este foarte scump,in Mandresti zici ca esti la tara..adica are potential urias dar nu s-a dezvoltat deloc(aici cunosc cel mai bine),caut ceva bun acum nu cu potential peste ani..parintii mei nu cred ca o sa mai traiasca inca 50 de ani si vreau sa se bucure acum de casa dupa ce au locuit o viata la bloc.Va multumesc.

#7
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Daca dispuneti de ceva banuti, de ce nu luati ceva gata facut in Petresti? Cu 50-60000 eur gasiti case noi in zona.

#8
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Problema este ca am vreo 15000 pentru teren si inca un apartament in Galati care vreau sa il vand in valuare de vreo 40000 in care stau parintii mei deci nu pot sa iau deodata..plus ca as vrea cu toate utilitatile..ce am gasit sunt facute cu fosa septica si centrala pe lemne ceea ce nu e optiune..

 coricom, on 02 aprilie 2017 - 12:28, said:

Daca dispuneti de ceva banuti, de ce nu luati ceva gata facut in Petresti? Cu 50-60000 eur gasiti case noi in zona.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate