Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Schimbare mediabox

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aveti idee daca se poate schimba mediaboxul PACE cu noul HORIZON gratis ?

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Poți întreba în aria dedicată.
La 2300 de postări credeam că se cunoaște regulamentul.

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Are 247 de pagini thread-ul despre conserva Horizon ... https://forum.softpe.../page__st__4428
Pe scurt: daca schimbi si prelungesti abonamentul la ei se poate.
Vezi ca telecomanda nu e universala ca si la Pace si vei avea nevoie de telecomanda tv-lui.

Edited by MD, 01 April 2017 - 23:13.


#4
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Daca esti iesit din perioada contractuala esti lejer, inafara ca ti-l schimba moka, mai si iti iei o reducere de pret.

Daca nu esti iesit din perioada contractuala si tu platesti pentru acel Pace si nu ai nicio reducere pe el, tot la fel ti-l schimba moka.

Daca Pace-le e luat moka de la retentie si esti in perioada contractuala atunci e naspa, nicio sansa sa-l schimbi fara compromis.

#5
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 ronuquet, on 01 aprilie 2017 - 23:13, said:

Daca Pace-le e luat moka de la retentie si esti in perioada contractuala atunci e naspa, nicio sansa sa-l schimbi fara compromis.
...il schimba si asa... cei de la UPC au toate motivele sa-i ofere omului servicii de calitate la ce concurenta este pe piata mai ales din partea celor de la DIGI. Compromisul este acela ca daca s-au scurs luni din perioada contractuala ele se reseteaza daca schimba acel decodor... adica daca au trecut 8 luni si ia noul decodor revine iar la 24 luni de contract

#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Ca sa se intample cum zici tu, trebuie sa se targuiasca cu ei la telefon, crede-ma, altfel nu vor vrea. Cand eu am primit scumpirea prin posta, am sunat la ei sa-mi faca o oferta de retentie si nu au vrut, pentru ca inca mai aveam perioada contractuala si cica sa ma duc sa depun cerere de reziliere. Pana la urma le-am spus ca le stiu toate manevrele si rahaturile si ca stiu ca se poate si fara cerere de reziliere, si a mers. Posted Image

#7
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Curios , oameni si oameni . In cazul meu cand am primit notificarea de scumpire, desi eram in perioada contractuala am putut negocia fara probleme ,fara cerere reziliere depusa.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am sunat la ei si mi-au spus ca nu se poate
Au spus ca numai cu unul din noile abonamente este posibli acest lucru in conditiile in care atat Horizon cat si Pace sunt la acelasi pret
Urasc sa incep iar rromeala  cu upc -ul

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum 5 minute am sunat din nou si am cerut retentie ;
Am fost intrebat despre ce este vorba si surpriza ...problema s-a rezolvat intr-un mod mai mult decat civilizat
Ba mai mult totul s-a rezolvat fara nicio obligatie contractuala

Edited by MembruAnonim, 03 April 2017 - 12:06.


#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă e vorba de retenție e și normal să ofere orice.
Mediaboxul Horizon și modemul ConnectBox se oferă numai cu noile abonamente Connect & Play. Evident se pot păstra și mediaboxurile vechi.

#11
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016
De la 1 aprilie mi-au schimbat si mie abonamentul. Nu am zis nimik pt ca ma incanta si pe mine noul mediabox.
Cand am sunat saptamana trecuta si mi-au spus ca se ofera mediaboxul horizon doar la prelungire pe 2 ani.
Vad ca le place sa agate clientul prin orice metoda. Sunt curios ce ar spune ANPC. Oare ar raspunde cu la fel de mult tupeu ca pot oferi mediaboxul doar cu perioada contractuala?


#12
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
E o porcarie asta, incearca sa agate clientii, procedeaza cum procedau aia de la Romtelecom. In plus decodorul Horizon e praf, vai mama lui...

#13
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
De cateva zile am renegociat pe un an de zile.
Acum am pe langa 2CI+ un Mediabox SD DVR care e legat de un CRT. Daca voi chimba acest CRT cu un LED, voi avea posibilitatea de a schimba acest SD DVR cu un HD DVR sau sunt conditionat sa iau noul Horizon / CI+?

As vrea sa am si functia de inregistrare, stiu ca e posibil si cu un CI+ si un HDD extern sau un USB Flash.
Mai exista DVR HD? Voi putea schimba sau voi fi conditionat?

#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Slabe sanse... si daca pentru SD DVR nu platesti chirie si e luat la retentie, nu ti-l schimba nici macar cu Horizon.

Edited by ronuquet, 08 July 2017 - 13:15.


#15
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
SD DVR vine ca prim echipament, cele 2 CI+ sunt primite ulterior ca bonus.
M-am uitat la ei pe site si... https://www.upc.ro/t...ne/echipamente/
Cam nasol.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate