Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Jetta Style 1.2 TSI

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#91
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Cred ca oricat de mare e porbagajul (chiar daca ar fii cat un dulap dublu), tot nu ar ajunge la femei... Posted Image
Eu stiu pe cineva dar sta in Germania, in rest mai stiu cativa care vor sa poata sa faca o liniuta (nu ii interesa viteza maxima), in rest e clar cum spui @bobalex18

Edited by fotbal5, 06 June 2017 - 14:08.


#92
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Dupa cum am promis revin cu consumul mediu (mixt), din care aproximativ 40% oras si 60% afara.

Attached Files



#93
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Revin cu inca 2 consumuri, sebes-praid 4.9% si praid-sebes 5.1% consum corect, la mersul facut de aceasta data (mers cuminte fara prea multe depasiri)...
Se pitea pana la un 4.7,4.6 dar atunci era doar la consum...
In rest am 8700km cu o medie de 6.5%.
Singurul licru care ma deranjeaza este ca am un labrador retriver si cand trebuie sa pun cusca in porbagaj sunt nevoit sa o demontez si apoi so o montez iar in porbagaj, deschiderea e mai mica ca monstrul de cusca.
Ce imi place este asezarea masini in curbe, stabilitatea in general si faptul ca sotia si copilul nu mai au rau de masina, cu vechiul Passat era dezastru de cate ori opream...
In rest totul e ca la inceput, dara fara atat hype.

#94
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
da...parcă e un trend. portbagaje tot mai mari și guri de încărcare tot mai mici.
noile suspensii de la vag, deși mulți le critică că nu sunt cine știe cât de avansate, oferă mai multe plusuri. Nu  degeaba niște „idioți” de ingineri le testează să retestează până să dea acceptul final pentru fabricație.

#95
alexsr

alexsr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 12.06.2007
Si vine un contabil si trage linie peste toata munca inginerilor. In timpurile astea majoritatea masinilor sunt "proiectate" de contabil.

#96
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Revin si eu cu un update consumul mixt tot la 6.6 pe 50 oras si 50 afara la 10k km, insa sunt curios acum ca vine iarna si voi merge preponderent in oras (nu mai iesiri in fiecare weekend), plus ca TM a devenit Buc. pe unele zone.
In rest totul e ok, masina merge bine.
Am avut si noroc, la furtuna din TM a cazut un copac la vreo 2m de masina, pacat de masina vecinului care parcase aproape de copac.
Ce iara sunt curios cat va tine e cotiera care cand o lungesti pare cam firava, scurta e ok.

#97
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Vecinul este @tfmercedes? Masina lui veche a fost avariata.

Multi km fara probleme

#98
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015

 bobalex18, on 24 septembrie 2017 - 13:41, said:

Vecinul este @tfmercedes? Masina lui veche a fost avariata.

Multi km fara probleme

Nu are legatura cu a lui, a mea era intr-o parcare.

Ms de urare.

#99
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Cum vi se pare culoarea Dark Bronze? Are cineva?
Nu-mi dau seama cum se comporta la întreținerea zilnica

#100
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
ca orice culoare închisă, se vede murdăria. culorile deschise rezistă mai bine pentru că praful este „gri-deschis”

#101
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
E chestie de gust, mie nu imi place ata Dark bronze, mai mult gri deschis sau inchis, dare chestie de gust.
Legat de murdarie nu pot sa ma pronunt ca nu am avut acea culoare, dar gri deschis e cred ca cel mai Ok, dupa care cred ca e gri inchis (cel putin eu sunt mutumit la mea).
tu o conduci, deci tu ar trebuii sa fii multumit de ce cumperi.

#102
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017

 fotbal5, on 17 octombrie 2017 - 09:16, said:

E chestie de gust, mie nu imi place ata Dark bronze, mai mult gri deschis sau inchis, dare chestie de gust.
Legat de murdarie nu pot sa ma pronunt ca nu am avut acea culoare, dar gri deschis e cred ca cel mai Ok, dupa care cred ca e gri inchis (cel putin eu sunt mutumit la mea).
tu o conduci, deci tu ar trebuii sa fii multumit de ce cumperi.
Care te face sa te întorci sa o mai privești inca o dată după ce ai parcat. In mizeria de  București cel puțin e aproape imposibil sa o păstrezi curata mai mult de 3-4 zile. Asta în condițiile în care am culoarea gri închis (titanium sau cum ii zic ei) Attached File  IMG_20170910_143219.jpg   151.58K   52 downloads

#103
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Ce sa facem asa e la noi, multa mizerie, in alte parti e alta discutie...

#104
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
vorbeam cu cineva și îmi spunea că o țară civilizată, sau respectul administrației pentru cetățeni, se vede în:
- nivelul prafului/poluării/murdăriei
- calitatea apei
- accesul facil la transport în comun/pietonal/cu bicicleta etc.

nu încercați să răspundeți la aceste cerințe pentru românia....

#105
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Cand ma uit la a mea ce e alba ma apuca plansu. Dupa 2 saptamani de cand am spalat-o si neiesind din oras poti zice ca e parasita sau nemiscata de doua luni la cum s-a murdarit. Si nu de la ploaie. :(

#106
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
@bobalex18
As adauga:
- Autostrazi si starea drumurilor;
- Servici medicale de calitate;
- Invatamant de calitate;
...

 qew, on 17 octombrie 2017 - 13:31, said:

Cand ma uit la a mea ce e alba ma apuca plansu. Dupa 2 saptamani de cand am spalat-o si neiesind din oras poti zice ca e parasita sau nemiscata de doua luni la cum s-a murdarit. Si nu de la ploaie. Posted Image
Parca daca sta se murdareste mai repede (cand nu ploua);

Edited by fotbal5, 17 October 2017 - 13:33.


#107
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

 fotbal5, on 17 octombrie 2017 - 13:32, said:

As adauga:
- Autostrazi si starea drumurilor;
- Servici medicale de calitate;
- Invatamant de calitate;
...
autostrăzi și starea drumurilor...costă și probabil enorm..dar o sistematizare și un sistem inteligent de management ține de voință și inteligență. în plus dacă ai face 4 ore cu trenul până la cluj poate ai lăsa mașina acasă...dar dacă faci o zi....
Servicii medicale de calitate poți obține dacă mai scazi numărul de pacienți. asta înseamnă să previi nu să tratezi. iar poluarea și calitatea apei numai prevenire nu fac.

de învățământ nu mai zic nimic. parcă ne vor dobitoci

Edited by bobalex18, 17 October 2017 - 13:35.


#108
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Clar uitasem de CFR, mai ales marfa care la inceputul anilor 90 a fost jefuit pe fata.
In rest ai dreptate, totusi am o remarca, drumurile costa, dar la cat se incaseaza (impozite, rovineta, achize carburant), daca s-ar intoarce 50-60 % din suma in drumuri ..., plus ca se pot accesa fonduri europene si tot asa. Doar ca la noi se ia dintr-un loc si se da in altul unde sunt mari deficite (si uite asa nu se face nimic).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate