Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jetta Style 1.2 TSI

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#1
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Buna ziua,

Incep si eu acest jurnal cu o noua masina achizitionata recent, si anume o:
VW Jetta 1.2 TSI (2017)
Varianta Style cu urmatoarele optionale:
Alarma antifurt 'Plus' cu imobilizator electronic, senzor de   supraveghere interioara, sirena back-up   si sistem antiremorcare, functie   Safelock  
App-Connect si USB pentru iPod/iPhone inclusiv AUX-IN
Drive Net
Pachet iarna:-scaune fata incalzite   -indicator bord pentru semnalizarea   nivelului minim al lichidului de   spalare   -instalatie spalare faruri   -duze pentru spalarea parbrizului   incalzite
Volan multifunctional din piele si  cruise control
Nu am dorit mai mult, as aprecia daca nu s-ar comenta pe alte optionale pentru ca eu nu le vad rostul (parere personala...).
Pretul a fost unul foarte bun ( promotie peste promotie, sub 14000. Nu zic mai mult....
Pentru inceput voi incerca sa pun cateva poze, urmand ca dupa cateva sute de KM sa incep sa postez pareri, nu cred ca mai repede este indicat, masina prea noua pentru a putea fii subiectiv.


#2
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Sa ai noroc de ea!

#3
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Ce motor de 1.2TSI? Cati cai si ce distributie are?
Cati mai multi km sa ai cu ea fara probleme :). Masina e frumoasa, ma uitasem si eu la una dar nu se incadra in bugetul meu :\ . Ce culoare ai la ea?

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca e 2017, e distributie pe curea si 110cp. Posted Image

Se pare ca e tot cel de 105cp. Cred ca sunt lichidari de stoc, vin cu ceva model nou sau facelift.

Edited by TruculMagic, 30 March 2017 - 22:07.


#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postfotbal5, on 30 martie 2017 - 21:59, said:

Pretul a fost unul foarte bun ( promotie peste promotie, sub 14000. Nu zic mai mult....
Ce sens are sa scrii pe un forum dar sa spui ca nu spui mai mult...

#6
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Ar ajuta niste detalii despre pret, pentru un Style la sub 14000 e bine de tot, prea bine chiar.

#7
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Bine ai venit dar totusi ciudat prezentarea...adica cel putin mie suna a "salut baieti, mi-am luat o masina hiperofertata cu putine extraoptionale fiindca restul le consider prostii, nu ma intereseaza parerile voastre legate de aceasta tema si voi intra rar pe aici ca, in rest stiti despre ce este vorba asa ca nu ma obosesc sa va ofer alte detali, inclusiv poze". Chiar nu am vrut sa fiu rau, dar nu sunt singurul care cam asta vede sau simte din cum ai inceput  prezentarea.
Sa te poarte cu noroc, eu zic ca ai luat-o la megaoferta( acum 4-5 ani aceasta masina nu luai sub 18-20 000 euro), si sper totusi ca are motorizarea TSI de generatia a doua cu curea in loc de lant distributie. Desi probabil si la cel de lant pe la sfarsite au fost aduse imbunatatiri.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-o stapinesti sanatos! Ce culoare este? Asteptam cu nerabdare citeva poze!

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
s-o stapanesti sanatos!
in echiparea style, vine cu xenon?

View Postfotbal5, on 30 martie 2017 - 21:59, said:

Pentru inceput voi incerca sa pun cateva poze, urmand ca dupa cateva sute de KM sa incep sa postez pareri, nu cred ca mai repede este indicat, masina prea noua pentru a putea fii subiectiv.

cred c-ai vrut sa zici obiectiv

Edited by jericho, 31 March 2017 - 07:33.


#10
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Pai la cat de injurata e masina asta... poate omului i-a fost si teama si sa deschida topicul, la cate jigniri il pot astepta. De-asta a zis din start ca a prins o super oferta.
Initiator: sa o stapanesti sanatos. In ciuda reputatiei acestui motor, stiu doua motoare care au depasit 120000 de km fara nici o problema. Masinile au 8 ani, respectiv 7 ani.

#11
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Multumesc,
Of da curiosi mai sunteti:
Pretul aprox. 61000 Ron. (cu cateva interventii ... ca asa merge la noi...). Tot legat de pret: h**p://oferte.volkswagen.ro/preremat/jetta-select/?utm_source=AdWords&utm_medium=Search&###PreRemat deci se pot face reduceri mari. In cazul meu nu a fost clar Remat.
Anul acesta nu vor exista alte motoare pe Jetta. Motorul este 1.2 TSI cel pe distributie pe curea! Motorul este de 105 Cp daca era pe lant nu ma apropiam de ea.
Nu inteleg partea de injurata cand in alte tari se vinde foarte bine (vezi CANADA, SUA), de aceea VW o fabrica in MEXIC (nu cred ca ar face fabrica acolo daca nu ar avea o piata buna in zona). Am vazut multe teste facute de utilizatori in special din Turcia, Polonia, SUA, Canada, America de Sud si erau destul de multumiti.... Mie mi-a placut si am decis sa o achizitionez.
Masina a fost pe stock cu acele dotari (a ajutat la pret Posted Image).
Culoarea este gri platium metalizata.]
Da am vrut sa zic obiectiv si m-am exprimat oarecum gresit, voi posta in intervale regulate de km, insa nu cred ca este prea corect sa lauzi/critici o masina dupa 100 sau 500 km cum se obisnuieste. De obicei la inceput e wow si apoi depinde ....
Eventual ce as putea adauga este ca trecerea de la un Passat Variant 2001 1.9 diesel 130 Cp (motor AWX cu tunning 160 CP) la ea a fost usoara (VW mentine stilul conservator) si placuta. Asta pentru a nu fii acuzat ca nu am avut sau condus un diesel.
Astazi dupa lucru voi face cateva poze si le voi posta.

Edited by fotbal5, 31 March 2017 - 09:53.


#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Hai sa nu exageram, nu se produce in Mexic deoarece se vinde foarte bine acolo, ci din cauza costurilor Posted Image
Cum ti se pare motorizarea de 1.2t fata de 1.9tdi 130cp ? Tinuta de drum ?

Edited by TruculMagic, 31 March 2017 - 10:52.


#13
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006

View Postfotbal5, on 31 martie 2017 - 09:41, said:

Nu inteleg partea de injurata cand in alte tari se vinde foarte bine (vezi CANADA, SUA), de aceea VW o fabrica in MEXIC (nu cred ca ar face fabrica acolo daca nu ar avea o piata buna in zona). Am vazut multe teste facute de utilizatori in special din Turcia, Polonia, SUA, Canada, America de Sud si erau destul de multumiti.... Mie mi-a placut si am decis sa o achizitionez.

Sa nu ne dam in barci Posted Image.

In US in primele 2 luni ale anului au fost vandute 12863 Jetta (6.846 - Jan + 8.017 - Feb) vs 45502 Corolla (20.107 - Jan + 25.395 - Feb).

Edited by closchkutza, 31 March 2017 - 11:35.


#14
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
are xenon sau nu? fiindca nu inteleg de ce are spalator faruri

#15
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Are spalator de faruri dar nu cred ca are xenon.
Cel putin asa este la Jetta unui prieten.

#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View PostLauCalin, on 31 martie 2017 - 08:03, said:


Initiator: sa o stapanesti sanatos. In ciuda reputatiei acestui motor, stiu doua motoare care au depasit 120000 de km fara nici o problema. Masinile au 8 ani, respectiv 7 ani.

Imposibil.
Cum adica,in Romania sa existe masini de 8 ani cu 120.000+ de km,iar in Germania nu.

#17
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Bravo. Ai luat-o la pret de Logan.

Am un vecin ce tocmai a platit 13500 euro pe un Sandero Stepway diesel....

#18
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Felicitari, foarte bun pretul, si cred ca e posibil sa stiu masina pe care ai cumparat-o, a fost una pe stocul din Cluj identica pentru care am avut o oferta pentru cineva in varsta, dar pretul final era de 15.000 euro! Codul auto din sistem era 1633EXSY in caz ca-l ai pe undeva scris (in principiu pe oferta). Cum bugetul varstnicului era limitat, a picat din start VW, de fapt cam toata ideea achizitiei masinii.

Asteptam poze si sa o stapanesti sanatos!

Edited by Yukoto, 31 March 2017 - 23:33.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate