Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Handbal Mixt Vest (Arad+Timișoara)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
MGJR

MGJR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2017
Salutare!
      Sunt un iubitor al acestui sport și aș dori să înființez o echipă mixtă(formată din fete și băieți). În prezent această formă mixtă este foarte populară și sunt organizate frecvent turnee în toată țara. Deci plăcerea de a practica acest sport este în strânsă legătură cu plăcerea de a călători și de a cunoaște oameni noi. Eu locuiesc în Arad, dar nefiind o distanță așa de mare între Arad și Timișoara, eu consider că putem înființa o echipă puternică cu jucători din ambele orașe. Atașat la această postare vă las și regulamentul privitor la handbalul mixt.
Aștept cât mai mulți pasionați de acest sport. O zi bună vă doresc!

Attached Files



#2
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Daca tot vrei sa faci, de ce nu faci o echipa ori de fete, ori de baieti?

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu zic, in spiritul egalitatii, sa faci o echipa mixta, formata din fete, baieti, copii, mosi, catei, roboti, chiar si un copac pe post de portar.

In liceu am jucat handbal la echipa de juniori a lui Poli Timisoara si tin minte cum la antrenamente mai faceam meciuri din astea, mai ales cu copii care veneau noi si se alaturau echipei. Si era unul care ii placea de o jucatoare din echipa adversa si ii era rusine sa o marcheze, sa puna mana pe ea. Si antrenorul zbiara la el "ia-o in brate, tine-o!". Ala nimic, era rosu la fata. Posted Image Iti dai seama ce pipairi pe baietii din aparare vizavi de pivotul fata. Posted Image

Edited by Ion_de_la_Raion, 30 March 2017 - 09:53.


#4
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 09.12.2015

View PostMGJR, on 30 martie 2017 - 08:53, said:

Salutare! Posted Image  Sunt un iubitor al acestui sport și aș dori să înființez o echipă mixtă(formată din fete și băieți). În prezent această formă mixtă este foarte populară și sunt organizate frecvent turnee în toată țara. Deci plăcerea de a practica acest sport este în strânsă legătură cu plăcerea de a călători și de a cunoaște oameni noi. Eu locuiesc în Arad, dar nefiind o distanță așa de mare între Arad și Timișoara, eu consider că putem înființa o echipă puternică cu jucători din ambele orașe. Atașat la această postare vă las și regulamentul privitor la handbalul mixt.  Aștept cât mai mulți pasionați de acest sport. O zi bună vă doresc!
Îți urez să ai parte de succes deplin în proiectul tău! Vei adăuga plus-valoare handbalului românesc! Posted Image Posted Image Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ev5_XRsg7x4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ma bag si eu. O tin pe Bella Gulden.

#6
MGJR

MGJR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2017

View PostDaniJ90, on 30 martie 2017 - 09:02, said:

Daca tot vrei sa faci, de ce nu faci o echipa ori de fete, ori de baieti?
Pentru a înființa o echipă numai de fete sau numai de băieți cu scopul de a participa la competiții este dificil deoarece trebuie să îndeplinești o multitudine de condiții impuse de FRH. În schimb handbalul mixt este la nivel amator și toată activitatea are un scop recreativ, nu trebuie să ai un anumit statut sau buget ca să poți participa la competiții.

#7
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Omu' a postat ceva serios, bravo pt. initiativa, dar toate reply-urile sunt off-topic.
Parca suntem in poiana ... Posted Image

@ MGJR: Cum sunt organizate turneele? Doar in weekend? Exista liga regionala sau ceva de genul?

#8
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostMGJR, on 30 martie 2017 - 10:46, said:

Pentru a înființa o echipă numai de fete sau numai de băieți cu scopul de a participa la competiții este dificil deoarece trebuie să îndeplinești o multitudine de condiții impuse de FRH. În schimb handbalul mixt este la nivel amator și toată activitatea are un scop recreativ, nu trebuie să ai un anumit statut sau buget ca să poți participa la competiții.
Deci ceva in genul cum merg eu la sala la fotbal cu baietii si mai participam la cate o competitie...

#9
MGJR

MGJR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2017

View Posthoneymik, on 30 martie 2017 - 11:14, said:

Omu' a postat ceva serios, bravo pt. initiativa, dar toate reply-urile sunt off-topic.
Parca suntem in poiana ... Posted Image

@ MGJR: Cum sunt organizate turneele? Doar in weekend? Exista liga regionala sau ceva de genul?
Salut! Turneele sunt organizate de obicei la sfârșitul săptămânii pentru că sunt și persoane care fac parte din astfel de echipe și în viața de zi cu zi lucrează, au familii. Nu există o ligă, de obicei turneele se organizează la inițiativa echipelor de handbal mixt din orașul gazdă. Nu este o limită de vârstă pentru a face parte din echipă, am fost la câteva turnee ca spectator și am văzut veterani care jucau de la egal la egal cu cei tineri. Este o atmosferă plăcută.

View PostDaniJ90, on 30 martie 2017 - 11:34, said:

Deci ceva in genul cum merg eu la sala la fotbal cu baietii si mai participam la cate o competitie...
Da, dar în cadrul unei astfel de competiții se strâng echipe din toată țara, se stabilește o brigadă de arbitri, este obligatoriu ca în sală să fie prezentă și o echipă medicală. Este un pic mai „oficial”, să spunem așa, decât o simplă adunare cu prietenii într-o sală de sport.

#10
MGJR

MGJR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2017
a

Edited by MGJR, 30 March 2017 - 12:04.


#11
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 09.12.2015

View PostMGJR, on 30 martie 2017 - 11:47, said:

Salut! Turneele sunt organizate de obicei la sfârșitul săptămânii pentru că sunt și persoane care fac parte din astfel de echipe și în viața de zi cu zi lucrează, au familii. Nu există o ligă, de obicei turneele se organizează la inițiativa echipelor de handbal mixt din orașul gazdă. Nu este o limită de vârstă pentru a face parte din echipă, am fost la câteva turnee ca spectator și am văzut veterani care jucau de la egal la egal cu cei tineri. Este o atmosferă plăcută.
Da, dar în cadrul unei astfel de competiții se strâng echipe din toată țara, se stabilește o brigadă de arbitri, este obligatoriu ca în sală să fie prezentă și o echipă medicală. Este un pic mai „oficial”, să spunem așa, decât o simplă adunare cu prietenii într-o sală de sport.
Posted Image Eu chiar te-am apreciat, nu am postat la bascalie Posted Image
Posted Image Pentru cultura ta generala , eu am jucat handbal la Constructorul Arad (sunt peste 30 de ani de atunci) , in ani '80, atunci cand echipa Constructorul Arad Posted Image era in primul esalon al tarii!

Edited by TheStarkestTruthMatters, 30 March 2017 - 21:12.


#12
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Pe mine m-a indus in eroare melodia :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate