Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Sfat achizitie bratara fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Salut, nu am stiut unde sa postez mai bine problema mea...am ajuns aici! Vreau sa imi cumpar o bratara de fitness simpla, care sa citeasca ritmul cardiac (in principiu). Problema e ca as vrea sa gasesc un model care sa poata comunica cu telefonul prin buletooth la o distanta ceva mai mare, aprox 10 metrii, fara sa se tot deconecteze ...nu vreau sa tin telefonul in buzunar ci sa stea pe un dulap la marginea salii de sport. Puteti sa imi recomandati un model despre care stiti ca poate face asta?
Multumesc!

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cred ca majoritatea au memorie in care stocheaza informatiile si dupa ce se conecteaza la telefon le sincronizeaza...

#3
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Stiu ca intrebarea ta de fapt e alta, dar esti sigur ca vrei o bratara care sa-ti masoare pulsul? Singura ei utilitate e cand practici un sport cu regularitate si incepator fiind nu stii inca sa-ti estimezi ritmul cardiac incat sa-l mentii la un anumit nivel. Din cate persoane cunosc (inclusiv eu care alerg la 2 zile), nimeni nu mai foloseste functia de citire a ritmului cardiac la o luna dupa achizitie. Poate doar ocazional si doar sa ii arati cuiva ce face bratara.  

E posibil sa nu fie justificata diferenta de pret de la una fara senzor de puls la una cu senzor...

#4
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Nu ma pricep foarte bine, dar antrenorul meu imi spune ca trebuie sa pastrez un ritm cardiac ridicat pe perioada antrenamentului...din acest motiv ma gindeam ca e suficient sa monitorizez pulsul. Atata doar ca as fi vrut un model care sa comunice in timp real cu telefonul ca la o simpla aruncare de privire pe telefon sa vad cum stau...

#5
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
Mai degraba as opta pentru un ceas ... ceva de genul asta! Eu l-am luat de la lidl , cu vreo 3 ani in urma . Este mult mai comod! Sunt sigur ca gasesti pe site-uri. As cauta chiar si pe aliexpress !

#6
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Mi band 2

#7
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Mi band stie sa faca ceea ce vreau eu? Adica chestia cu transmiterea continua a datelor catre telefon? NU am gasit in documentatie asta... Ai tu bratara asta?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Spune si un buget.

Un Smartwatch dedicat pentru partea de masurarea a pulsului este http://www.emag.ro/c...5/pd/DDMR7YBBM/

Bratara MIO Alpha 2 este conceputa special pentru a-ti monitoriza in mod continuu ritmul cardiac. Mio Alpha 2 dispune de cea mai buna tehnologie de monitorizare a ritmului cardiac. Ofera precizie in masurarea ritmului cardiac comparabila cu o electrocardiograma. Bratara ofera estimari exacte despre numarul de calorii arse. Datele sunt stocate timp de 24 de ore. Bratara este rezistenta sub apa pana la 30 metri. Se conecteaza la dispozitivele mobile prin intermediul bluetooth-ului. Bratara ofera informatii despre viteza depusa in timpul antrenamentului, distanta parcursa, fara sa fie nevoie sa o conectezi la un smartphone.


O bratara buna, de buget, ar fi: https://www.cubot-ro...i-albastru.html

Edited by MembruAnonim, 29 March 2017 - 16:21.


#9
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010
Fitbit Blaze.

#10
choratiu

choratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 21.02.2006
Garmin Vivosmart HR, o gasesti la reduceri pe la 499 RON.

#11
popescudani

popescudani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.03.2017
Nu se incadreaza la capitolul "bratara fitness", dar eu il folosesc de ceva timp si e foarte util.  


https://sport-mag.ro...tline-cord.html - il folosesc cam de 6 luni si functioneaza excelent, nu pot sa ma plang.

Are un pret ok si daca mai vrei sa iti cumperi si alte aparate de fitness sau articole sportive, la comenzi de peste 200 de lei ai transport gratuit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate