Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Virgil Ianţu la TVR2 cu un concurs de cultură generală.

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008

View Postpufonel, on 29 martie 2017 - 23:22, said:

In stilul caracteristic al TVR, iau o idee buna si o baga in pamant cu incompetenta lor. Concursul incepe in 3 saptamani si ei inca n-au anuntat ce ar trebui sa faca posibilii participanti. Sau o sa fie tot cu "vedete"? Eu mai ca m-as baga sa concurez la acest concurs, dar pe saitul lor n-am niciun numar de contact si nu e anuntata nicio preselectie. Nici macar titlul concursului nu l-au anuntat Posted Image

au anuntat preselectia pe facebook: https://www.facebook...96219760400502/

Edited by adryan_m87, 30 March 2017 - 09:25.


#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Adică să înţeleg că dacă doreşti să te înscrii la acel concurs, trebuie să ai facebook...

#21
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008

View Postdjl, on 30 martie 2017 - 10:16, said:

Adică să înţeleg că dacă doreşti să te înscrii la acel concurs, trebuie să ai facebook...

asta e TVR-ul; o mana de amatori

#22
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
sezon nou pentru Castiga Romania! cu imbunatatiri, se pare.
https://www.paginade...onul-doi-toamna

#23
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca a citit cineva ce s-a scris pe aici, pentru ca Iantu a promis intr-un interviu la jurnalul TVR ca va schimba si grafica :D In plus, cica se ocupa personal sa faca o noua sigla muzicala. Sunt curios cum o sa iasa.

#24
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
TVR ar face bine sa cumpere "Vrei sa fii milionar".  Ar face audiemta foarte buna. Kanal D cu reluarile din 2011 a scos peste 100000 pe comercial. Si sa n-o bage p-aia ca n-au bani ca pentru meciuri de 200000€ au avut bani.

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Dupa mine VSFM e un format expirat, mult prea lent pentru 2017. Formatul Castiga Romania e mai dinamic, te tine in priza, plus ca e mai ieftin de produs pentru ca nu trebuie sa dea bani pe licenta :P Singura chestie cam ciudata e ora. As fi pus jurnalul de pe TVR2 la 18 cum era pana acum un an, concursul la 19 si serialul corean la 20, daca e musai sa fie si asta in grila. Apoi ceva filme saui divertisment de la 21.

#26
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Cei de la TVR au pus știrile TVR2 la 19 ca să aibă continuitate pe TVR1 de la 20. Valabil și cu știrile 13 de la TVR2, acestea fiind continuate de cele de la 14 de pe TVR1.

#27
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Pare ca si pentru preselectii se aplica o noua strategie. Sper sa avem ceva schimbari bune din toamna!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zEHV2dDwE0Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postnecolae, on 21 august 2017 - 11:55, said:

Cei de la TVR au pus știrile TVR2 la 19 ca să aibă continuitate pe TVR1 de la 20. Valabil și cu știrile 13 de la TVR2, acestea fiind continuate de cele de la 14 de pe TVR1.
E o tampenie, mai ales ca nu sunt transmise din acelasi studio. Era ideal programul de pana acum 1 an: aveai stiri la fiecare 2 ore pe unul din canalele 1 sau 2. Eu unul chiar ma uitam la stirile de la 18 pe TVR2. Pkus ca nu se suprapuneau cu cele de pe Pro/A1.

Lipas unui director de programe destept si a promovarii de calitate au fostr si raman in continuare 2 hibe majore ale televiziunii publice. Zici ca programele sunt asezate cu furca in grile, si atunci cand fac o emisiune buna, nu stie nici dreq de ea :ciocan: De ex. ieri seara au avut o emisiune speciala despre eclipsa din America (din ce am butonat eu, nicio alta televiziune de la noi n-a mai acordat atata atentie evenimentului). dar oare cati au stiut de ea?

#29
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
A fost o ediție specială a Telejurnalului.
S-a tot anunțat la toate Telejurnalele precedente treaba asta.

Edited by necolae, 22 August 2017 - 22:03.


#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Stiu asta, plus ca eu urmaresc si pagina Stiinta si tehnica. Dar ar fi trebuit o prezenta mai puternica in online.

#31
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
Oare cand va reveni Iantu cu emisiunea "Castiga Romania" pe TVR 2 si pe TVR HD ?

View Postpufonel, on 21 august 2017 - 00:24, said:

Dupa mine VSFM e un format expirat, mult prea lent pentru 2017. Formatul Castiga Romania e mai dinamic, te tine in priza, plus ca e mai ieftin de produs pentru ca nu trebuie sa dea bani pe licenta :P Singura chestie cam ciudata e ora. As fi pus jurnalul de pe TVR2 la 18 cum era pana acum un an, concursul la 19 si serialul corean la 20, daca e musai sa fie si asta in grila. Apoi ceva filme saui divertisment de la 21.

Mi-e imi placea si VSFM, dar noul fornat al emisiunii "Castiga Romania", este mult mai romanesc si mai putin international cum era VSFM, care folosea formatul emisiunii "Who Wants to Be a Millionaire ?", care a debutat in 4 Septembrie 1998 pe postul ITV din Marea Britanie si pe ABC in SUA.

#32
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008

View PostRobert201, on 24 august 2017 - 10:52, said:

Oare cand va reveni Iantu cu emisiunea "Castiga Romania" pe TVR 2 si pe TVR HD ?


pe 2 Octombrie incepe noul sezon
http://stiri.tvr.ro/...21650.html#view

#33
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
S-a terminat si pe Kanal D reluarile din "Vrei sa fii milionar ?" in intervalul 23:00 - 00:00, iar acum il astept sa revina pe TVR 2 cu sezonul nou din "Castiga Romania", o emisiune cu un format placut care poate fi vizionabil.

#34
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Și eu îl aștept din nou.

Edited by necolae, 29 August 2017 - 16:58.


#35
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

View Postpufonel, on 21 august 2017 - 00:24, said:

Dupa mine VSFM e un format expirat, mult prea lent pentru 2017.
Mai ales cu prezentatorul (aici mă refer explicit la Ianțu) care tot tărăgăna (ca nimeni altul) până-ți zicea dacă-i bun răspunsul.
Mie-mi plăcea să mă uit la versiunea americană când era prezentată de Meredith Vieira. Era altceva; n-aveai timp să te plictisești. Nu știu cum mai e acum.

Edited by andreyyshore, 29 August 2017 - 17:20.


#36
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Din 2 Octombrie, Castiga Romania revine!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HQlsi3laZKw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate