Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Virgil Ianţu la TVR2 cu un concurs de cultură generală.

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Virgil Ianţu: "Am fost sunat de Irina Radu. Irina mi-a spus despre ce e vorba. M-am bucurat foarte tare ca vine din partea TVR aceasta propunere.
Este vorba de un concurs de cultura generala, ceea ce lipseste în totalitate, acum de la TV. Este inedit faptul ca acest format este unul original, romanesc."
Despre ce e vorba? E un concurs de cultură generală despre România, dar din toate domeniile.

Concret, el va prezenta din 17 aprilie o nouă emisiune de cultură generală, ce va fi difuzată de luni până joi.


sursa: https://www.paginade...noul-proiect-tv

Edited by megafanro, 29 March 2017 - 14:23.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
O sa se lupte cot la cot cu emisiunea de cultura generala "Te pui cu blondele" a lui Dan Negru.

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Din concursurile astea pot face bani furmosi in sepcial elevii, avand in vedere ca nu prea au alte surse de venit. Un elev bun poate lua cateva zeci de mii de lei, e ceva mai ales pentru elelevii care nu sunt cu parinti bogati.

Edited by PlatonX, 29 March 2017 - 11:01.


#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postgumball3000, on 29 martie 2017 - 10:45, said:

O sa se lupte cot la cot cu emisiunea de cultura generala "Te pui cu blondele" a lui Dan Negru.
si cu emisiunea lui Cabral ''Ce spun romanii''. Poate si cu ''Roata norocului'' a lui Bursucu :lol:

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ar fi tare sa readuca emisunea-concurs
[ https://s22.postimg.org/w7nfujw4v/ROBINGO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
la TVR  Posted Image
[ https://s8.postimg.org/bamiuwx8l/61438347.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by super8, 29 March 2017 - 11:27.


#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
" Te uiti si privesti " ...cu Virgil Iantu

#7
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
emisiunea "cine dracu mai invata in ziua de azi?"
care din pacate n-are concurenti ca nimeni oricum nu invata

#8
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View Postadryan_m87, on 29 martie 2017 - 10:37, said:

Virgil Ianţu: "Am fost sunat de Irina Radu. Irina mi-a spus despre ce e vorba. M-am bucurat foarte tare ca vine din partea TVR aceasta propunere.
Este vorba de un concurs de cultura generala, ceea ce lipseste în totalitate, acum de pe TV. Este inedit faptul ca acest format este unul original, romanesc."
Despre ce e vorba? E un concurs de cultură generală despre România, dar din toate domeniile.

Concret, el va prezenta din 17 aprilie o nouă emisiune de cultură generală, ce va fi difuzată de luni până joi.


sursa: https://www.paginade...noul-proiect-tv
O fi " Mașteri chef de chef de Romania " emisiune-concurs de cultura culinara, antreprenoriala, muzical-agrara si nu numai.

Edited by cataspo, 29 March 2017 - 12:14.


#9
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Din punctul meu de vedere e o minune ca se mai uita cineva la tvr-uri.

#10
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Nu ştiu cum se poate defini cultură generală, da' pe un grup unde-s mulţi tineri, televizor cu display slim = plasmă (majoritatea au răspuns aşa la întrebarea "ce televizor aveţi?"). Sau cât face 5 - 5 x 5 + 5? În fine, eu salut această emisiune, dar întrebarea e cum îi faci pe cei care ar trebui să mai înveţe una-alta la această emisiune, ţinând cont că la aceiaşi oră încep cele 2 emisiuni de incultură generală, "Acces din rect" şi "La Mă(mă)ruţă".

View Postdanyel61, on 29 martie 2017 - 12:47, said:

Din punctul meu de vedere e o minune ca se mai uita cineva la tvr-uri.

E o  minune că se mai uită lumea la posturile din România, ţinând cont de ce aberaţii bagă.

View Postvyctoras1985, on 29 martie 2017 - 11:38, said:

emisiunea "cine dracu mai invata in ziua de azi?"
care din pacate n-are concurenti ca nimeni oricum nu invata

Să nu exagerăm to(n)tuşi. Nu vin numai tineri + dacă majoritatea tinerilor sunt aşa cum sunt, nu înseamnă că toţi sunt toţi proşti. Da, cei o.k. sunt o minoritate, dar minoritatea asta trebuie promovată!

Edited by djl, 29 March 2017 - 13:09.


#11
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Ora emisiunii a fost stabilita: 20:00
Poate le trece prin cap sa difuzeze emisiunea si pe HD
http://www.tvr.ro/pr...19211.html#view
http://www.tvr.ro/vi...19212.html#view

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdanyel61, on 29 martie 2017 - 12:47, said:

Din punctul meu de vedere e o minune ca se mai uita cineva la tvr-uri.

Acu cateva zile am urmarit o emisiune superba despre Alexandru Bocanet (cine-o mai fi si asta),mai apoi la Profesionistii i-am urmarit pe Eugenia Voda si Dumitru Prunariu (n-am auzit de ei pana acum).

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Pot sa inte;leg ca de Eugenia Voda nu ai mai auzit pana acum; dar cum pnm nu ai auzit de *Dumitru Prunariu ?!
E primul si singurul roman trimis in spatiu-n 1981 !

*https://ro.wikipedia...umitru_Prunariu

#14
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Super omule, era clar ca adisz era ironic la adresa citatului ala.

#15
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Eu salut aceasta initiva! Macar e altceva decat toate porcarile si balacarerile de zi si zi, de la toate televiziunile (private).

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
In stilul caracteristic al TVR, iau o idee buna si o baga in pamant cu incompetenta lor. Concursul incepe in 3 saptamani si ei inca n-au anuntat ce ar trebui sa faca posibilii participanti. Sau o sa fie tot cu "vedete"? Eu mai ca m-as baga sa concurez la acest concurs, dar pe saitul lor n-am niciun numar de contact si nu e anuntata nicio preselectie. Nici macar titlul concursului nu l-au anuntat :ciocan:

#17
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Eu m-am programat de acum 2-3 săptămâni la turul lor şi nu m-au sunat încă...

#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsuper8, on 29 martie 2017 - 15:44, said:

Pot sa inte;leg ca de Eugenia Voda nu ai mai auzit pana acum; dar cum pnm nu ai auzit de *Dumitru Prunariu ?!
E primul si singurul roman trimis in spatiu-n 1981 !

*https://ro.wikipedia...umitru_Prunariu

Cred ca ai vazut ce am comentat si mai ales sper,zic sper,ca ai observat ca am subliniat ce-i in paranteza.
Normal ca am auzit de ai,doar urmaresc emisiunile si interviurile de pe TVR.Am si subliniat acest lucru,adica pentru mine emisiunile TVR-ului sunt peste emisiunile tuturor celorlalte posturi romanesti la un loc inmultite cu 1000.
Deasemenea,o singura emisiune gandita si regizata de Al.Bocanet este peste toate emisiunile aparute la televiziuni din 1989 incoace.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate