Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Care este cea mai buna masina pentru incepatori : ieftina si veche sau scumpa si noua ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View Postsilesax, on 29 martie 2017 - 06:39, said:

initiator i ati masina ca la 45 mil  gasesti masina buna daca stii sa cauti ..nu te mai lua dupa cei de pe aici care mananca bors ca vezi doamne este buget de bicicleta si alte vrajeli dastea de oameni cu bani...
  Gaseste masina, nu-i problema. La 4000 gaseste una care merge 2-3 ani fara investitii majore. Problema e ca nu are venit deci masina aia se va termina mai repede decat poate duce in mod normal.
  Saptamana trecuta imi stateau ochii pe un Fiat Brava cu 3700 de lei, 1.9JTD de prin 2001. Ma batea gandul sa il iau sa il bag la carat fieratanii ca Cielo isi cam anunta sfarsitul si nu prea mai merita investit in el sa il tin pe linia de plutire. Inca duce bine dar are nevoie de ambreiaj de vopsire, de 4 cauciucuri si inca ceva maruntisuri. Adica vreo 5-600 de euro sa investesc intr-o masina ce valoreaza 300.

Edited by PoeOvidiu, 29 March 2017 - 07:26.


#20
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,688
  • Înscris: 23.04.2007

View PostClaudiu998, on 28 martie 2017 - 23:27, said:

Dee, nu stiam ca solenza avea astfel de echipari; poate nu le-am folosit eu.
Vezi daca n-ai citit manualul Posted Image

Edited by adrian_r5, 29 March 2017 - 07:25.


#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca au parintii tai masina mai bine o folosesti pe aia ( daca iti dau voie binenteles ) si de banii aia iti iei un scuter cu care sa te plimbi/deplasezi cat ai nevoie .

#22
RaduMihai777

RaduMihai777

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.03.2017

View PostPoeOvidiu, on 29 martie 2017 - 07:24, said:


  Gaseste masina, nu-i problema. La 4000 gaseste una care merge 2-3 ani fara investitii majore. Problema e ca nu are venit deci masina aia se va termina mai repede decat poate duce in mod normal.
  Saptamana trecuta imi stateau ochii pe un Fiat Brava cu 3700 de lei, 1.9JTD de prin 2001. Ma batea gandul sa il iau sa il bag la carat fieratanii ca Cielo isi cam anunta sfarsitul si nu prea mai merita investit in el sa il tin pe linia de plutire. Inca duce bine dar are nevoie de ambreiaj de vopsire, de 4 cauciucuri si inca ceva maruntisuri. Adica vreo 5-600 de euro sa investesc intr-o masina ce valoreaza 300.
Venitul deocamdata nu-l am , dar pana la prima angajare am suportul de bani din partea tatalui meu

#23
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Vad ca e mare problema cu masinile in ziua de azi. Am 18 ani, imi iau permisul si musai masina mea. Eu am luat permisul, am umblat vreo 5 ani cu masina parintilor, atat cat mi-au dat voie (Dacia 1300) pe urma m-am mutat la Cluj si am mai umblat vreo 4 ani cu transportul in comun si nu am patit nimic. Cand am putut sa imi iau o masina pe banii mei si sa o intretin tot pe banii mei am luat. Dacia 1300 din 81, vai mama ei, dar era a mea, cumparat si intretinuta de mine, nu de mama si tata.  Am facut Transfagarasanul cu ea si mi s-a desfacut scaunul de la sofer din podea, distractie la maxim pe Transfagarasan :D.

Edited by PoeOvidiu, 29 March 2017 - 07:49.


#24
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
la mine era nacaz ca nici parinti nu aveau masina asa ca am strans 500 lei si mi am luat un trabant...si a mers 4 ani de a rupt...
ps-trei motoare am schimbat si 2 cutii de viteza.

#25
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Si la sfarsit ti-ai facut tractorasul din el? :D

#26
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu ,l am dus la fier vechii ..prostu de mine! dar atunci nu aflasem softpedia ...cu inventii

Edited by silesax, 29 March 2017 - 07:53.


#27
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
iti trebuie masina?
la ce?
nu ai transport in comun in oras?
bicicleta nu e buna?
sau mai strangi inca 4000 si faci A-ul peste 2 ani iti iei un motor cat de cat cu care nici nu stai in trafic

e absolut stupid sa dai 4000 de lei pe o rabla ca altceva nu gasesti la banii aia
pana si tichetul Rabla e mai mult de atat, e 6500

Edited by Flat, 29 March 2017 - 08:33.


#28
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostRaduMihai777, on 28 martie 2017 - 23:19, said:

Venit deocamdata nu am , dar dispun de 4000 de lei pentru o masina de inceput cat de cat ok macar pentru un an . 18 ani
ka

#29
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
daca vrei un matiz din 2007, fosta mea, stiu ca il vindea. are aer conditionat si condus de ea, e in mintile ei masina si acum cred ca are vreo 60000 de km. da-mi un pm daca esti interesat.

#30
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View Posteczorcistul, on 29 martie 2017 - 09:30, said:

Ce vorbesti bre? Eu am o masina de 3xx CP care atinge 100 km/h in mai putin de 5 secunde si de multe ori ma trezesc depasit pe autostrada de viteji cu Loganuri sau alte troace de genul, care circula cu 150 km/h. In general ii las in pace, ca n-are rost sa-mi pun mintea cu ei, ii umilesc doar pe aia care le au "tunate", poate-poate revin cu picioarele pe pamant si realizeaza ca de fapt conduc niste troace.
  Pai eu de cand tot sustin ca daca vrei sa mergi tare pe drumurile din Romania nu iti trebuie cai multi, iti trebuie minte putina Posted Image  Pana si un Logan de 1.4 urca spre 160-170km/h.
  Sa stii ca am observat asta in trafic de obicei cei cu masini noi si puternice merg destul de linistiti. Mai este si intre ei cate o oaie neagra dar intre astia cu 60-100de CP sunt mai multe oi negre.
  Probabil aia cu 300 de CP nu simt nevoia sa arate la altii ce poate masina, in schimb aia cu 50 de cai vor sa arate lumii cat de naravasi sunt.

Edited by PoeOvidiu, 29 March 2017 - 10:24.


#31
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016

View PostRaduMihai777, on 28 martie 2017 - 23:19, said:

Venit deocamdata nu am , dar dispun de 4000 de lei pentru o masina de inceput cat de cat ok macar pentru un an . 18 ani

Incearc-o p-asta. Electrica. Decapotabila. 800 ron daca nu ma insel. De restu scoti fata in oras.

Attached Files

  • Attached File  im.jpg   7.55K   11 downloads


#32
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,091
  • Înscris: 30.04.2007

View Posteczorcistul, on 29 martie 2017 - 09:30, said:

n-are rost sa-mi pun mintea cu ei,

exceptia care confirma regula ...
eu sunt batrinielu cu basca de tractorist si Dacia 1300, zimbetul lui iliescu ... cind m-am urcat intr-o MASINA, in speta un vento bunutz, dupa 10 km, m-am dat jos de la volan, "fugea de sub mine" .. ;) volanul cu servo, nu simteam ca conduc, servo si la ambreiaj, nu simteam pedalele ... per total, o masina care nu cadreaza cu batrinismul meu ...

#33
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Recomand Corsa C, am doua in familie (sotia si sora). Au abs, ac, 4 airbag-uri, servodirectie. Sunt usor de condus si ieftine la piese. Plus ca si tabla este ok.

#34
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postr_murphy, on 29 martie 2017 - 12:47, said:

exceptia care confirma regula ...
eu sunt batrinielu cu basca de tractorist si Dacia 1300, zimbetul lui iliescu ... cind m-am urcat intr-o MASINA, in speta un vento bunutz, dupa 10 km, m-am dat jos de la volan, "fugea de sub mine" .. Posted Image volanul cu servo, nu simteam ca conduc, servo si la ambreiaj, nu simteam pedalele ... per total, o masina care nu cadreaza cu batrinismul meu ...

practic n-aveai fatza de ea. asta ne zici.

#35
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,091
  • Înscris: 30.04.2007

View Postpotae, on 30 martie 2017 - 15:34, said:


practic n-aveai fatza de ea. asta ne zici.
eventual .. dar, este rau sa-ti recunosti limitele?

#36
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Ieftina si noua.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate