Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

VPN pe android si google home

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

owl

owl

Member

• Grup: Members
Am cumparat o "jucarie" google home. Pentru muzica pe "google play music" incerc sa creez un vpn printr-o aplicatie - si am acces la posturile de radio din google play music( ce sunt gratis in sua). Problema e ca nu inteleg de ce nu merge cu orice VPN din google play  ci doar cu unul - Express VPN  ( am testat mai mult de 20 - cu sau fara bani). Ma asteptam ca google home sa isi ia setarile din telefon...

PantherOne

PantherOne

Member

• Grup: Validating
Hola Vpn

f300

f300

30k si ma duc

• Grup: Senior Members
In primul rind ai testat daca radio-urile respective nu sint disponibile oricum pe net, fie de pe pagina lor fie in TuneIn (chiar daca eventual trebuie sa il adaugi manual), etc. ?

Nu cred ca m-as complica cu vpn-uri din Google Play, exista o groaza de vpn-uri "ca serviciu" pur si simplu, iti iei pachetul cutare si te conectezi de pe ce vrei (androidul are suport VPN inclus, fara alte aplicatii, doar sa-ti pui server, chei, etc - evident e o idee buna sa te uiti dupa un vpn care are suport pentru android si eventual iti da direct datele fara sa sapi tu cine stie pe unde dupa ele).

wb626ek

wb626ek

Senior Member

Folosesc 2 aplicații VPN din google play, amândouă sunt free. Își fac treaba cu succes.

owl

owl

Member

Cred ca se intampla ceva cu google home, dupa o perioada de timp( la prima vedere, 1h). VPN-ul functioineaza, muzica merge pe google play music de pe mobil, dar google home nu functioneaza. Pare ca pot sa ma conectez iar dupa 24 de ore... O sa vad si maine..
Google home e asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3bjOYo-kgIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ma deruteaza e ca nu merge cast-ul nici pe chromecast... fara eroare - pur si simplu nu se conecteaza.

Edited by owl, 28 March 2017 - 22:59.

wb626ek

wb626ek

Senior Member

Cu ce aplicație de VPN?

owl

owl

Member

Speed VPN

si

VPN direct din setarile telefonului, cu un IP dijn SUA.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate