Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

VPN pe android si google home

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
Am cumparat o "jucarie" google home. Pentru muzica pe "google play music" incerc sa creez un vpn printr-o aplicatie - si am acces la posturile de radio din google play music( ce sunt gratis in sua). Problema e ca nu inteleg de ce nu merge cu orice VPN din google play  ci doar cu unul - Express VPN  ( am testat mai mult de 20 - cu sau fara bani). Ma asteptam ca google home sa isi ia setarile din telefon...

#2
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Hola Vpn

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In primul rind ai testat daca radio-urile respective nu sint disponibile oricum pe net, fie de pe pagina lor fie in TuneIn (chiar daca eventual trebuie sa il adaugi manual), etc. ?

Nu cred ca m-as complica cu vpn-uri din Google Play, exista o groaza de vpn-uri "ca serviciu" pur si simplu, iti iei pachetul cutare si te conectezi de pe ce vrei (androidul are suport VPN inclus, fara alte aplicatii, doar sa-ti pui server, chei, etc - evident e o idee buna sa te uiti dupa un vpn care are suport pentru android si eventual iti da direct datele fara sa sapi tu cine stie pe unde dupa ele).

#4
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Folosesc 2 aplicații VPN din google play, amândouă sunt free. Își fac treaba cu succes.

#5
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
Cred ca se intampla ceva cu google home, dupa o perioada de timp( la prima vedere, 1h). VPN-ul functioineaza, muzica merge pe google play music de pe mobil, dar google home nu functioneaza. Pare ca pot sa ma conectez iar dupa 24 de ore... O sa vad si maine..
Google home e asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3bjOYo-kgIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ma deruteaza e ca nu merge cast-ul nici pe chromecast... fara eroare - pur si simplu nu se conecteaza.

Edited by owl, 28 March 2017 - 22:59.


#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Cu ce aplicație de VPN?

#7
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
Speed VPN

si

VPN direct din setarile telefonului, cu un IP dijn SUA.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate