Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Extindere RCS & Rds in judetul Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cipridehe

cipridehe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.10.2007
Deschid acest topic pentru a afla localitatile din judetul arad unde se extinde reteaua rcs&rds. Toti care aveti informatii in legatura cu localitatile unde se lucreaza sau unde se va lucra la extinderea retelei fixe sa scrie aici
Multumescc

#2
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
in municipiu se extind constant.

#3
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Eu, cu ADSL-ul meu, nici n-am curaj sa mai intreb de judetul meu(Buzau). Cred ca e ultimul pe lista de extindere internet fix RCS in tara. Bine ca macar au extins acoperirea mobila Digi in zona mea, am viteze pe netul mobil digi mai mari decat pe netul fix telekom. :lol:

#4
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Ce naiba sa extinda? Acum cativa ani (vreo 12) aveam senzatia ca sunt peste tot, am si renuntat la ei, eram singurul din cartier cu "oala" la geam.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai.daca.erai.cel.mai prost.din.sat??? Oala aia.e pt satelit, nu telefonie.

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Stiu ca se lucreaza pe raza localitatilor Savarsin-Cuias-Toc-Ilteu-Petris.

#7
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postandroholic, on 27 martie 2017 - 21:23, said:

Eu, cu ADSL-ul meu, nici n-am curaj sa mai intreb de judetul meu(Buzau). Cred ca e ultimul pe lista de extindere internet fix RCS in tara. Bine ca macar au extins acoperirea mobila Digi in zona mea, am viteze pe netul mobil digi mai mari decat pe netul fix telekom. Posted Image
Pai si de ce mai stai la Telekom?... cu banii dati la Telekom te duci si ceri de la RCS un router 4G costa vreo 25 de lei/luna.

Referitor la topic.... cei de la RCS-RDS pana nu extind si-n zona de blocuri implementarea celor 3 servicii pe fibra optica (la fel ca-n zona de case) sunt slabe sanse sa se extinda si-n afara marilor orase. Apoi dupa ce-si amortizeaza investittile ABIA atunci o sa se extinda si-n afara ariei de retea care o au... pana atunci.... slabe sanse... pe ici pe colo

Edited by arbuneaionut, 28 March 2017 - 06:57.


#8
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
În zona rurală din Timiș s-au extins în ultimul timp.

#9
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
La telekom pe ADSL are net nelimitat, pe când la digi pe 3G are 5/10 Gb, ca nu are acoperire 4G în zona.

#10
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012


View Postarbuneaionut, on 28 martie 2017 - 06:43, said:

Pai si de ce mai stai la Telekom?... cu banii dati la Telekom te duci si ceri de la RCS un router 4G costa vreo 25 de lei/luna.
Stau de nevoie că e cea mai ieftină alternativă. Doar Telekom și akta au infrastructură de internet fix în zona mea iar akta are prețuri mari.
Router 4G RCS? M-am gândit și la asta dar suntem 3 utilizatori de internet în casă (eu și copiii mei) și nu ne-ar ajunge traficul inclus. Asta e, stau la telekom în 30 de lei pe lună până apare alt competitor serios în zonă. De asta sper să extindă RCS rețeaua fixă și în zona mea dar cred că visez frumos. Cine nu și-ar dori fiberlink rural la 15 lei /lună 300/150 Mbps cum are RCS?



+ că nu am acoperire 4G aici încă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate