Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

zpanel pe vps si dns-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
FlorinAlexandruu

FlorinAlexandruu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.11.2013
Salutare.De curand am achizitionat un vps, i-am bagat windows 8.1 si am instalat pe el zpanel.Pana aici totul e bine, functioneaza perfect dar am o problema cu dns-urile.Cand am instalat zPanel m-a pus sa-i aleg un subdomeniu pe care il voi folosi pentru el (am setat zpanel.domeniu.com).
Eu detin sa zicem domeniu.com si vreau cand intru pe zpanel.domeniu.com sa ma bage unde trebuie dar nu functioneaza.Domeniu.com este gazduit la un freedns unde am setat corect ip-urile catre web serverul instalat pe vps.Acum eu ce nu stiu e daca la freedns trebuie sa setez ns-urile oferite de zpanel? dar ele sunt ns1.domeniu.com si ns2.domeniu.com si nu are nici un sens pentru ca nu e ok.Cand intru pe domeniu.com ma redirectioneaza catre panoul de administrare la zpanel deci de la freedns functioneaza corect, din zpanel trebuie sa adaug sa zicem din nou domeniu.com? Am facut si asta si i-am adaugat si subdomeniu zpanel.domeniu.com si tot nu functioneaza.Sunt tare incurcat cu dnsurile aici.Unde trebuie sa-i configurez subdomeniul? in freedns sau in zpanel?

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
ZPanel este abandonat. Succesorul lui este Sentora. http://www.sentora.org

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate