Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

DVR auto multicanal

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Servus, colegi de forum. Deschid acest topic nou numai după ce am căutat unul existent cu subiectul care mă interesează.
Vă solicit un punct de vedere asupra achizitionării și utilizării la autoturism a unui DVR auto cu mai multe intrari video. Menționez că folosesc cameră auto din 2009, inițial am avut un Janus V2 ( cu două camere spate-n spate, de unde și denumirea comercială) iar din februarie 2017 am un Viofo A119 cu gps, cuplat la monitorul mașinii care se comportă foarte bine. Mărturisesc că simt nevoia inregistrarii mai multor unghiuri de filmare, poate și din pricina faptului că m-am obișnuit cu camera veche duală care inregistra și imaginile din interiorul mașinii (spre exemplu, în lumina evenimentelor recente, ar fi fost foarte utilă pentru identificarea rromilor care l-au agresat pe taximetrist și care, în dorința de a scăpa, a frânat brusc și a deschis portiera lui rănind grav un motociclist). Însă, fie din pricina obișnuinței fie din dorința ”complicării” existenței, doresc să înlocuiesc sistemul simplu prin care înregistrez doar ceea ce se întâmplă în fața mașinii cu unul care-mi permite înregistrarea imaginilor furnizate deja de camerele pe care le are mașina montate pentru diverse servicii (camera marșarier de la număr, camera de deasupra capotei pentru retrovizoare și camera frontală). Piața e plină de astfel de dvd-multicanal, unele mai scumpe, altele mai ieftine, având, pe lângă funcțiile unei camere auto și unele mai speciale, respectiv conectarea la internet prin wifi sau ethernet precum și cuplarea în paralel cu cardul SD a unui HDD de 2,5 cu capacitatea de maxim 1 Tb.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai topic dedicat pt astfel de dispozitive  https://forum.softpe...utovehiculului/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate