Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Cartile de identitate electronice = "inaintemergatorul" semnului Fiarei?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 26 martie 2017 - 21:06, said:

Sincer si mie mi se pare, dar nu chiar suta la suta. La o adica, cineva poate ca va incerca un oarecare control al maselor prin metoda cipului. Sau cel putin ii va trece prin cap. Posted Image
controlul maselor e irelevant. inaintea lui Dumnezeu conteaza doar ceea ce faci tu voluntar, ce alegi sa faci, NU ceea ce esti teleghidat de altii sa faci impotriva vointei/alegerii proprii.

View PostSILIKA, on 26 martie 2017 - 21:06, said:

Apropo, Dude, ai accepta sa-ti fie bagat un cip sub piele, ca la animale? Posted Image
depinde de avantajele/dezavantajele procedeului. nu le cunosc.
iar la ora actuala chiar nu cred ca ar avea rost o astfel de operatie.

Edited by Dude_2nd, 26 March 2017 - 21:14.


#20
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
Ce cip visati?

#21
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 26 martie 2017 - 21:09, said:

Cred ca ai ratat si tu intelegerea profetiei. Cum adica doar cu semnul fiarei vei putea "vinde si cumpara" Adevarul ?
Tu nu realizezi ca e ineptie ?
NU e ineptie, da nu pricepi tu.
Negustorii pamantului [ = mai marii invatatori religiosi] din apocalipsa, cumpara si vand tinichele cu valoare pretinsa de aur.
Atunci cand vei fi obligat sa vinzi si sa cumperi adevarul cu anumite constrangeri date printr-o legislatie a Cezarului - de ex. sa nu spui vreodata in Biserica faptul ca poposexualitatea e un pacat care are ca finalitate iazul de foc - inseamna ca esti insemnat cu semnul ei. Vorbesti despre Hristos, despre iubire, despre mantuire, dar nu ai voie sa spui ca poposexualitatea e un pacat contra creatiei.  E un exemplu de vindere al Adevarului, dar insemnat de Fiara. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 March 2017 - 21:15.


#22
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 26 martie 2017 - 21:09, said:

controlul maselor e irelevant. inaintea lui Dumnezeu conteaza doar ceea ce faci tu voluntar, ce alegi sa faci, NU ceea ce esti teleghidat de altii sa faci impotriva vointei/alegerii proprii.

Nust' daca e chiar asa de irelevant. Ca si "teleghidarea" asta s-ar putea sa te deranjeze la un moment dat. Nu neaparat vizavi de vrun pricipiu biblic, ci strict din punct de vedere uman. Gen, nust, daca ai avea un cip, angajatorul/dregatorul poate sa te urmareasca in timp real sa vada pe unde esti...  

View PostDude_2nd, on 26 martie 2017 - 21:09, said:

depinde de avantajele/dezavantajele procedeului. nu le cunosc.
iar la ora actuala chiar nu cred ca ar avea rost o astfel de operatie.

Sa port un obiect strain in organism mi se pare aiurea. Ca nu's animal ca sa fiu inventariat si stampilat.

#23
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostDude_2nd, on 26 martie 2017 - 10:09, said:

Nu inteleg cum au ajuns unii crestini la concluzia asta . Ce treaba au cele sfinte cu cipurile, cu CI biometrice/electronice, cu cardurile?
Nu vad nici un motiv valid scriptural din partea crestinilor de a se impotrivi demersurilor Dregatorului - slujitorul, unsul lui Dumnezeu[Rom.13] -de a introduce modul acesta de identificare si de stocare a informatiilor personale.
Din punctul meu de vedere, eu o sa accept fara nici o obiectie cartea asta. Voi, ce obiectii aveti?Posted Image
Raspunsul e foarte simplu....Dpdv biblic banul e unealta diavolului (vezi capitolul in care Jesus a intrat in piata si a distrus tarabele vanzatorilor), cardul contine un cip care controleaza contul bancar deci banii .....
Adica cu alte cuvinte daca esti sarat lipit si nu ai cont in banca logic ar fi sa nu ai nici card care are cip....deci din pdv al bisericii daca esti sarac esti bun crestin.....Acum in realitate e exact invers ....cu cat ai mai multi bani ,esti mai fraier si te lasi muls de "sfintele" fete bisericesti cu atat esti un "mai" bun crestin....

Edited by Clovis, 26 March 2017 - 22:12.


#24
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 26 martie 2017 - 21:13, said:

NU e ineptie, da nu pricepi tu.
Negustorii pamantului [ = mai marii invatatori religiosi] din apocalipsa, cumpara si vand tinichele cu valoare pretinsa de aur.
Atunci cand vei fi obligat sa vinzi si sa cumperi adevarul cu anumite constrangeri date printr-o legislatie a Cezarului - de ex. sa nu spui vreodata in Biserica faptul ca poposexualitatea e un pacat care are ca finalitate iazul de foc - inseamna ca esti insemnat cu semnul ei. Vorbesti despre Hristos, despre iubire, despre mantuire, dar nu ai voie sa spui ca poposexualitatea e un pacat contra creatiei.  E un exemplu de vindere al Adevarului, dar insemnat de Fiara. Posted Image
Ok, posibil sa am lacune  insa cred ca e vorba de altceva. Adica doar din pozitia de lider religios care are si contract/intelegeri cu Cezarul/fiara vei avea libertatea sa propovaduiesti si adevar . Adica pe langa mizerii poti strecura si adevar. Mai precis spus , "vin amestecat " din care credinciosul e confuz.  Spre exemplu BOR-ul rezista pentru ca are intelegeri cu politicul, poporul are nevoie de Cuvant insa liderii au nevoie sa mituiasca sau sa santajeze politicul .Pentru a tine poporul langa ei le ofera atat adevarul evangheliei cat si trocul cu voturile sau alte rahaturi paganesti.

Edited by pacopaco1967, 26 March 2017 - 22:28.


#25
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostClovis, on 26 martie 2017 - 22:10, said:

Raspunsul e foarte simplu....Dpdv biblic banul e unealta diavolului (vezi capitolul in care Jesus a intrat in piata si a distrus tarabele vanzatorilor)
Din episodul biblic respectiv se deduce cu totul altceva, nu ceea ce încerci dumneata să sugerezi aici.

#26
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostClovis, on 26 martie 2017 - 22:10, said:

Raspunsul e foarte simplu....Dpdv biblic banul e unealta diavolului (vezi capitolul in care Jesus a intrat in piata si a distrus tarabele vanzatorilor), cardul contine un cip care controleaza contul bancar deci banii .....
""Aratati-Mi un ban. Al cui chip si ale cui slove sunt scrise pe el?" "Ale cezarului", au raspuns ei.Atunci El le-a zis: "Dati, dar, cezarului ce este al cezarului, si lui Dumnezeu ce este al lui Dumnezeu."""

Aici era momentul sa sara in sus si sa infiereze banul ca unealta a Diabolului, dar nu a facut-o, ci a explicat clar care sunt prioritatile: banii sunt ai Cezarului - la el trebuiue sa mearga, iar credinta si ascultarea a lui Dumnezeu - la El trebuie sa mearga.

Nu ai demonstrat ca banul/cipul e ceva rau. Ca iubirea de bani e radacina tuturor relelor este clar, si se vede azi. Dar banul in sine nici nu strica nici nu repara.

Edited by Dude_2nd, 27 March 2017 - 08:31.


#27
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Eu vreau sa se bage cip in toate monedele si bancnotele sa sara popii de 5 metri. In cazul asta sunt doua scenarii posibile:

Ori sunt consecventi in dogma si nu se mai ating de bani, ori ne lasa in boii nostri cu cipurile peste tot si se aliniaza si ei la secolul 21.

Either way, it's a win-win ;)

#28
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 26 martie 2017 - 22:03, said:

Nust' daca e chiar asa de irelevant. Ca si "teleghidarea" asta s-ar putea sa te deranjeze la un moment dat. Nu neaparat vizavi de vrun pricipiu biblic, ci strict din punct de vedere uman. Gen, nust, daca ai avea un cip, angajatorul/dregatorul poate sa te urmareasca in timp real sa vada pe unde esti...  
orice lucru important, cu valoare spirituala este pus in Crestinism in comparatie cu poruncile lui Dumnezeu.
Daniel, nu s-a ferit niciodata desi stia ca e urmarit pas cu pas. Si nu cu un cip sau alte alea.Sa nu-mi spui ca exemplul nu e bun pt ca e din VL. :P

#29
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 27 martie 2017 - 08:37, said:

Sa nu-mi spui ca exemplul nu e bun pt ca e din VL. Posted Image

E bun, e bun... treaca de la mine Posted Image

Dar totusi... ideea asta de "poarta zgarda asta la gat, ca sa fiu sigur ca te tin bine in lesa" e deranjanta pentru mine. Nu in sensul ca vreau sa fiu sub radar, dar in sensul ca n-am asa mare incredere in argumentele din spatele deciziei. Posted Image

#30
adifox

adifox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 15.03.2007

View PostDude_2nd, on 26 martie 2017 - 10:09, said:

Nu inteleg cum au ajuns unii crestini la concluzia asta . Ce treaba au cele sfinte cu cipurile, cu CI biometrice/electronice, cu cardurile?
Nu vad nici un motiv valid scriptural din partea crestinilor de a se impotrivi demersurilor Dregatorului - slujitorul, unsul lui Dumnezeu[Rom.13] -de a introduce modul acesta de identificare si de stocare a informatiilor personale.
Din punctul meu de vedere, eu o sa accept fara nici o obiectie cartea asta. Voi, ce obiectii aveti?Posted Image
ce obiectii sa ai daca esti un om care gandeste ?  e o chestie a secolului XXI  , n-are nimic in comun cu religia ci cu evidenta populatiei :)

#31
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postadifox, on 20 august 2017 - 00:20, said:

ce obiectii sa ai daca esti un om care gandeste ?
un om care intr-adevar gandeste, se pocaieste. :)


eu vorbeam despre pocaiti care cred ca actele de identitate biometrice sunt diavolesti. ce motive au sa creada asa ceva?

#32
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 20 august 2017 - 06:47, said:

un om care intr-adevar gandeste, se pocaieste. Posted Image


eu vorbeam despre pocaiti care cred ca actele de identitate biometrice sunt diavolesti. ce motive au sa creada asa ceva?
Findca nu intelegi adevaratul scop al acestor carduri. Satan daca vrea sa puna ceva in aplicare urmeaza tactica pasilor marunti. La inceput nu existau acte de nastere si buletine,  la inceput propune o micuta hartie cu numele si data nasterii , motiveaza asta cu nevoia de a sti fiecare cum il cheama , apoi inregistrarea pe acte mai multor tipuri de date, spre exemplu statutul social. Cel biometric va contine toate datele medicale, cu timpul vor sti si profilul persoanei . Te vei minuna la un moment dat cate lucruri vor cunoaste despre tine. Nici nu te intrebi ce nevoie e sa stie atatea informatii despre o persoana, vor motiva ca totul e spre binele tau. Nu stiu daca iti imaginezi ce e posibil sa se intample cu o persoana ce nu exista in evidentele lor. Nu esti inregistrat atunci nu existi iti vor spune, ca atare poti fi ucis sau ignorat de societate. In schimb cei ce adera la acest sistem vor beneficia de binefacerile societatii, vor avea parte de sistem medical acceptabil, vor fi mereu receptivi la nevoile tale, plus ca plata prin card bancar va pune capac la toate. Se va motiva iarasi beneficiile, securitatea si usurinta cu care poti obtine hrana si servicii. Vei EXISTA in sistemul lor nu ca si constinta morala ci doar ca individ supus ordinii lor.

#33
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 20 august 2017 - 09:40, said:

Findca nu intelegi adevaratul scop al acestor carduri. Satan daca vrea sa puna ceva in aplicare urmeaza tactica pasilor marunti. La inceput nu existau acte de nastere si buletine,  la inceput propune o micuta hartie cu numele si data nasterii , motiveaza asta cu nevoia de a sti fiecare cum il cheama , apoi inregistrarea pe acte mai multor tipuri de date, spre exemplu statutul social. Cel biometric va contine toate datele medicale, cu timpul vor sti si profilul persoanei . Te vei minuna la un moment dat cate lucruri vor cunoaste despre tine. Nici nu te intrebi ce nevoie e sa stie atatea informatii despre o persoana, vor motiva ca totul e spre binele tau. Nu stiu daca iti imaginezi ce e posibil sa se intample cu o persoana ce nu exista in evidentele lor. Nu esti inregistrat atunci nu existi iti vor spune, ca atare poti fi ucis sau ignorat de societate. In schimb cei ce adera la acest sistem vor beneficia de binefacerile societatii, vor avea parte de sistem medical acceptabil, vor fi mereu receptivi la nevoile tale, plus ca plata prin card bancar va pune capac la toate. Se va motiva iarasi beneficiile, securitatea si usurinta cu care poti obtine hrana si servicii. Vei EXISTA in sistemul lor nu ca si constinta morala ci doar ca individ supus ordinii lor.
pai daca-i asa, de ce sa nu-ti faci cardul, implantul de cip? Ca Dumnezeu nu are nimic impotriva lor, iar primire lor NU afecteaza ascultarea de dumnezeu, NU aduce atingere poruncilor Sale.Asa cum nu are nici astazi impotriva banilor, a depozitelor bancare, investitiilor, etc.
Vezi de ce iti spun ca ai cazut in capcana asta stupida a cipului/cardului ca semn al Fiarei? :)

Paco, ai fost la Congres? :)

#34
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 20 august 2017 - 10:04, said:

pai daca-i asa, de ce sa nu-ti faci cardul, implantul de cip? Ca Dumnezeu nu are nimic impotriva lor, iar primire lor NU afecteaza ascultarea de dumnezeu, NU aduce atingere poruncilor Sale.Asa cum nu are nici astazi impotriva banilor, a depozitelor bancare, investitiilor, etc.
Vezi de ce iti spun ca ai cazut in capcana asta stupida a cipului/cardului ca semn al Fiarei? Posted Image

Paco, ai fost la Congres? Posted Image
Aderarea la orice program pamantesc afecteaza ascultarea de Dumnezeul Creator insa nu si de dumnezeul acestei imparatii. Si ajung subtil, incet incetisor ca binefacerile societatii moderne nu sunt impotriva Creatorului. Conteaza si ce vrei sa faci cu banii sau resursele obtinute, daca e sa te folosesti de ele doar in satisfacerea nevoilor tale atunci demonstrezi ca esti in asentimentul Satanei.

Ce Congres ? Da detalii .

#35
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 20 august 2017 - 10:21, said:

Ce Congres ? Da detalii .
La Congresul Special al Martorilor lui Iehova, 2017.
Cu participanti de TOP, internationali. Din toate tarile lumii.
Surorile martorite romance erau imbracate in porturi populare romanesti din zona de unde proveneau. Cool ideea. Posted Image

View Postpacopaco1967, on 20 august 2017 - 10:21, said:

Aderarea la orice program pamantesc afecteaza ascultarea de Dumnezeul Creator insa nu si de dumnezeul acestei imparatii. Si ajung subtil, incet incetisor ca binefacerile societatii moderne nu sunt impotriva Creatorului. Conteaza si ce vrei sa faci cu banii sau resursele obtinute, daca e sa te folosesti de ele doar in satisfacerea nevoilor tale atunci demonstrezi ca esti in asentimentul Satanei.
daca si numai daca primirea cardului/cipului ar fi conditionata de incalcarea vreunei dintre poruncile lui Dumnezeu, abia atunci acel element ar putea deveni semn al Fiarei.
Cum este de exemplu impunerea poposexualitatii ca normalitate in toata sfera de influenta a Imparatiei MiazanOTANului.Aceasta chestiune este cu totul noua in istorie, nemaiintalnita, ca o Imparatie ce are autoritate asupra intregii lumi - daca nu prin razboi, atunci prin sanctiuni economice - sa impuna ca normalitate poposexualitatea in sfera-i de influenta, chiar impotriva vointei bastinasilor cum e cazul Romaniei.In acest caz, cel ce nu primeste setul ei de valori, este ucis la propriu. Daca nu prin bombe, prin infometare salbatica a populatiei la limita nimicirii sau a provocarii rascoalei :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tiX01WFJxYY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apropos:tu observi vreo diferenta intre Killary sau astalalta care vorbeste acum cu trufie in locul ei?Posted ImageNu de alta dar pocaitii s-au ingramadit ca boii la Poarta Noua sa o voteze pe ea si pe toata sleahta care au ajuns la putere acolo. Iar care nu i-au votat, i-au aprobat/sustinut moral, cum e cazul pocaitilor mascarici din RO. Facandu-se astfel partasi cu actiunile ei/lor inumane, diabolice chiar.

Edited by Dude_2nd, 20 August 2017 - 10:54.


#36
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 20 august 2017 - 10:42, said:

La Congresul Special al Martorilor lui Iehova, 2017.
Cu participanti de TOP, internationali. Din toate tarile lumii.


daca si numai daca primirea cardului/cipului ar fi conditionata de incalcarea vreunei dintre poruncile lui Dumnezeu, abia atunci acel element ar putea deveni semn al Fiarei.
Cum este de exemplu impunerea poposexualitatii ca normalitate in toata sfera de influenta a Imparatiei MiazanOTANului.Aceasta chestiune este cu totul noua in istorie, nemaiintalnita, ca o Imparatie ce are autoritate asupra intregii lumi - daca nu prin razboi, atunci prin sanctiuni economice - sa impuna ca normalitate poposexualitatea in sfera-i de influenta, chiar impotriva vointei bastinasilor cum e cazul Romaniei.In acest caz, cel ce nu primeste setul ei de valori, este ucis la propriu. Daca nu prin bombe, prin infometare salbatica a populatiei la limita nimicirii sau a provocarii rascoalei :



Apropos:tu observi vreo diferenta intre Killary sau astalalta care vorbeste acum cu trufie in locul ei?Posted ImageNu de alta dar pocaitii s-au ingramadit ca boii la Poarta Noua sa o voteze pe ea si pe toata sleahta care au ajuns la putere acolo. Iar care nu i-au votat, i-au aprobat/sustinut moral, cum e cazul pocaitilor mascarici din RO. Facandu-se astfel partasi cu actiunile ei/lor inumane, diabolice chiar.
Nu ma intereseaza congrese de la niciun "partid religios".


Cartile de identitate, cipurile si alte idei de genul acesta sunt chestii premergatoare. Asa cum am spus tactica pasilor marunti va forta pe neobservate chiar si pe cei care acum cred ca e inofensiv cip-ul sau C.I. biometrice. Ele vor atrage la beneficii nevinovate . E ca si cursa de soareci in care pui cascavalul, iar tu in naivitatea ta zici " cascavalul nu e interzis" . Numai ca nu e vorba de uciderea trupului ci uciderea sufletului. Spre exemplu astazi tot mai multi parinti tineri care candva se jucau la calculator jocuri F.P.S. (First person shuter) considera inofensive acele jocuri pentru copii lor. Ei nu realizeaza ca in constinta lor sunt imprimate "instinctul" ucigas, egoist, al supravietuirii. Ar zice cineva ca e prostie sa nu lasi copilul sa se joace la calculator, la fel cum tu zici ca e prostie sa te feresti de carduri biometrice. Ele te vor conduce la mentalitatea supravietuirii ."cine vrea sa-si scape viata si-o va pierde" zice Mantuitorul, adica vrei sa ai beneficii care uneori sunt puse gratuit la dispozitia ta. Cum spunea Satan lui isus ? "iti voi da toata imparatia daca m-i te vei inchina" .Iar inchinare inseamna aderare la valori si principii propuse de Satan.

Edited by pacopaco1967, 20 August 2017 - 11:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate