Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

5s apple

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
universitar19

universitar19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2016
cita muzica se poate inregistra pe un apple 5s? 400 melodii (aproximativ 5 minute melodia) ?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Cum adica inregistra?

Fiecare telefon are un anumit spatiu de stocare, din care scazi OS si apps.
Ce ramane poate fi implut cu poze sau muzica.

Muzica poate fi de diferse calitati si formate, deci intrebarea are un raspuns vast: destula!

#3
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View Postuniversitar19, on 26 martie 2017 - 09:47, said:

cita muzica se poate inregistra pe un apple 5s? 400 melodii (aproximativ 5 minute melodia) ?
CARE 5s ?
Sint 3 variante: 16/32/64 GB
Spatiu liber... depinde cit ai tu in telefon.
Apoi, eu am acum pe hard 448 de fisiere MP3, mairme medie fisier = 4.7 Mb.
Deci, imparti spatiul tau liber la 4.7 Mb si afli raspunsul estimativ.

#4
universitar19

universitar19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2016

View PostTruculMagic, on 26 martie 2017 - 10:05, said:

pai cam asa sunt utilizatorii de iphone... atehnici... la ce te astepti ?Posted Image))))))))))))))))))))
Desigur, cred ca isi cumpara muzica din store-ul lor... Posted Image
nu imi cumpar muzica decit din magazine de specialitate si numai heavy-metal !!! vreau sa fac un cadou !!! nu folosesc aifone, ci un samsung!!!.daca poti ajuta cu un sfat util, fa-o, daca nu, stai jos!!!

View PostroxanaRabinowitz, on 26 martie 2017 - 10:14, said:

CARE 5s ?
Sint 3 variante: 16/32/64 GB
Spatiu liber... depinde cit ai tu in telefon.
Apoi, eu am acum pe hard 448 de fisiere MP3, mairme medie fisier = 4.7 Mb.
Deci, imparti spatiul tau liber la 4.7 Mb si afli raspunsul estimativ.
Roxy, doar cu tine vreau sa vorbesc...e vb de cel de 16 gb...intreb pt ca in plus va avea instalat facebuc, waze,mess, watsapp si inca maxim 2 aplicatii. vreau sa il fac ,,,,cadou si trebuie pus neaparat muzica pe el inainte. eu habar n-am cum se poate fara micro sd!!!

View PostAdm, on 26 martie 2017 - 09:53, said:

Cum adica inregistra?

Fiecare telefon are un anumit spatiu de stocare, din care scazi OS si apps.
Ce ramane poate fi implut cu poze sau muzica.

Muzica poate fi de diferse calitati si formate, deci intrebarea are un raspuns vast: destula!
multumesc, revin dupa ce il cumpar

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
de ce ai mai lua in 2017 un iphone 5s ? intr-un an o sa se miste ca iphone 5. Si 6-le e cam depasit acuma. Nu m-as uita la iphone mai jos de SE si 6S.

Edited by TruculMagic, 26 March 2017 - 11:12.


#6
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View Postuniversitar19, on 26 martie 2017 - 10:33, said:

nu imi cumpar muzica decit din magazine de specialitate si numai heavy-metal !!! vreau sa fac un cadou !!! nu folosesc aifone, ci un samsung!!!.daca poti ajuta cu un sfat util, fa-o, daca nu, stai jos!!!


Roxy, doar cu tine vreau sa vorbesc...e vb de cel de 16 gb...intreb pt ca in plus va avea instalat facebuc, waze,mess, watsapp si inca maxim 2 aplicatii. vreau sa il fac ,,,,cadou si trebuie pus neaparat muzica pe el inainte. eu habar n-am cum se poate fara micro sd!!!


multumesc, revin dupa ce il cumpar

NU ma cheama Roxy, dar nu conteaza asta.
Se pare ca modelul 5s de 16 Gb are spatiu liber, decit cu aplicatiile standard, intre 11.8 si 12.9 Gb: https://www.quora.co...-iPhone-5s-16gb
Hai sa zicem 10 Gb, mai lasi vreo 2 pentru alte aplicatii si diverse.
Deci 11 Gb / 4.7 = 2396 de melodii.
Deci 2000, cifra rotunda.
Chiar vrei sa pui 2000 de melodii ?!
Adica neah, era evident faptul ca intra in mod clar vreo citeva sute de melodii.... chiar vroiai sa-l umpli cu citeva sute de melodii ?!

View PostTruculMagic, on 26 martie 2017 - 10:59, said:

de ce ai mai lua in 2017 un iphone 5s ? intr-un an o sa se miste ca iphone 5. Si 6-le e cam depasit acuma. Nu m-as uita la iphone mai jos de SE si 6S.
Poate datorita pretului foarte mic ?!
Adica, de ce nu ?
Nu mai este voie de la stapanire sa cumperi alte telefoane decit cele mai noi din gama ?!

Edited by roxanaRabinowitz, 26 March 2017 - 11:15.


#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
ce intelegi prin ieftin ? are pret destul de mare nou in magazin... , iar intr-un an il ti pe post de bibelou cum fac eu acuma cu iphone-ul.

#8
universitar19

universitar19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.01.2016

View PostroxanaRabinowitz, on 26 martie 2017 - 11:16, said:

NU ma cheama Roxy, dar nu conteaza asta.
Se pare ca modelul 5s de 16 Gb are spatiu liber, decit cu aplicatiile standard, intre 11.8 si 12.9 Gb: https://www.quora.co...-iPhone-5s-16gb
Hai sa zicem 10 Gb, mai lasi vreo 2 pentru alte aplicatii si diverse.
Deci 11 Gb / 4.7 = 2396 de melodii.
Deci 2000, cifra rotunda.
Chiar vrei sa pui 2000 de melodii ?!
Adica neah, era evident faptul ca intra in mod clar vreo citeva sute de melodii.... chiar vroiai sa-l umpli cu citeva sute de melodii ?!


Poate datorita pretului foarte mic ?!
Adica, de ce nu ?
Nu mai este voie de la stapanire sa cumperi alte telefoane decit cele mai noi din gama ?!
nu e pt mine...va fi cadou, si e ok pt cine il cumpar...trebuie sa fie mic si frumos dar nici scump!!! 1300 sunt bani(pt mine)...nu voi pune decit citeva sute de melodii(400 sa zicem). in rest facebook, messenger, waze, wattsapp, si cam atit

#9
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View PostTruculMagic, on 26 martie 2017 - 11:42, said:

ce intelegi prin ieftin ? are pret destul de mare nou in magazin... , iar intr-un an il ti pe post de bibelou cum fac eu acuma cu iphone-ul.
Ieftin fata de alte modele.
Daca tu ti-ai permis un alt telefon, in loc de 5s, asta nu inseamna ca isi permite oricine asa ceva.
Totusi, de cind este discutia asta despre pret si recomandari achizitie ?
Este despre cu totul altceva, nu crezi ?!

View Postuniversitar19, on 26 martie 2017 - 11:43, said:

nu voi pune decit citeva sute de melodii(400 sa zicem). in rest facebook, messenger, waze, wattsapp, si cam atit
Bafta si succesuri in acest caz ;)
Mai ramine loc destul si sa faca poze si filmari.

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bine Roxana :)
La banii de 5s ai alternative la alte telefoane. Sa pui muzica pe iphone e un chin de multe ori, sa vezi cand nu se sincronizeaza biblioteca :))) , ca sa nu mai zic, ca in general pe ios ar fi ok sa descarci muzica (adica sa o cumperi) de la aplicatiile lor de muzica (am uitat cum le zice...). Daca iei modelul de 16gb o sa regreti, se va umple foarte repede.

#11
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Pentru cine vrea ifon, nu exista alternative Posted Image
Nu am lucrat decit foarte foarte putin cu iphone, dar, totusi, vad ca sint o multime de solutii pentru transfer: itunes, diverse aplicatii de transfer, ftp server....
Se va umple repede emmoria: din cite inteleg eu, operatiunea cu copiere muzica va fi realizata o singura data (cind este facut cadou) sau la intervale mari de timp.
Deci nu cred ca va fi asta o problema, totusi.
Chiar si daca pune 1000-1500 de melodii.... sint mai mult decit suficient si se pot sterge cele mai vechi in caz de urgenta (memorie plina), nu ?!
Seteaza camera video sa filmeze pe 720p sau chiar mai mic (pentru economie de spatiu....) si e mai mult decit suficient.

Edited by roxanaRabinowitz, 26 March 2017 - 12:23.


#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Eu zic sa nu pui muzica, sa-si puna.

Nu de alta, dar daca nu stiti sa faceti setarile la iTunes ramane fara muzica la prima conectare la PC.

Plus ca, cine stie daca i-o placea muzica ta :)

#13
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostTruculMagic, on 26 martie 2017 - 11:58, said:

Bine Roxana Posted Image
La banii de 5s ai alternative la alte telefoane. Sa pui muzica pe iphone e un chin de multe ori, sa vezi cand nu se sincronizeaza biblioteca Posted Image)) , ca sa nu mai zic, ca in general pe ios ar fi ok sa descarci muzica (adica sa o cumperi) de la aplicatiile lor de muzica (am uitat cum le zice...). Daca iei modelul de 16gb o sa regreti, se va umple foarte repede.

Asta daca te zgarcesti la trafic si-ti tii muzica in telefon, sau te incapatanezi sa conectezi telefonul la rahatul de iTunes. Pentru zilele noastre, muzica salvata pe telefon e o tampenie, dat fiind numarul mare de servicii de streaming cu playback offline si stocare pentru muzica proprie. Apple Music, Google Play Music, Deezer, Zonga, Spotify, Groove Music... Apple si Google ofera chiar posibilitatea sa-ti urci muzica ta. O salvezi pe telefon atunci cand stii ca n-a acces la net si o stergi cand se umple telefonul, ca doar nu asculti 1000 de melodii deodata. Invatati sa folositi tehnologia. Daca tot dati atatia bani pe ea, macar folositi-o cat de mult puteti.

Edited by Extinct, 26 March 2017 - 14:20.


#14
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostTruculMagic, on 26 martie 2017 - 10:59, said:

de ce ai mai lua in 2017 un iphone 5s ? intr-un an o sa se miste ca iphone 5. Si 6-le e cam depasit acuma. Nu m-as uita la iphone mai jos de SE si 6S.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W_la5Qv2d5Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca cineva ar raspunde ca nu si-ar lua android pentru ca ii este scarba de sistemul asta de operare, ar suna nasol si i s-ar urca prea multi in cap, nu ?
Gusturile nu se discuta, oricum.

Si sa dai peste 2000 ron pe un telefon, mi se par cam multi bani dati pe o jucarie.

View PostExtinct, on 26 martie 2017 - 14:18, said:

Asta daca te zgarcesti la trafic si-ti tii muzica in telefon, sau te incapatanezi sa conectezi telefonul la rahatul de iTunes. Pentru zilele noastre, muzica salvata pe telefon e o tampenie, dat fiind numarul mare de servicii de streaming cu playback offline si stocare pentru muzica proprie. Apple Music, Google Play Music, Deezer, Zonga, Spotify, Groove Music... Apple si Google ofera chiar posibilitatea sa-ti urci muzica ta. O salvezi pe telefon atunci cand stii ca n-a acces la net si o stergi cand se umple telefonul, ca doar nu asculti 1000 de melodii deodata. Invatati sa folositi tehnologia. Daca tot dati atatia bani pe ea, macar folositi-o cat de mult puteti.

Folosesc Zonga si Spotify. Dar m-am enervat cand lipseau cateva melodii din discografia unui artist, tocmai hit-urile, la Zonga. Natalie Imbruglia - Want

Edited by sonnydellmarco, 26 March 2017 - 14:50.


#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

View PostExtinct, on 26 martie 2017 - 14:18, said:

Asta daca te zgarcesti la trafic si-ti tii muzica in telefon, sau te incapatanezi sa conectezi telefonul la rahatul de iTunes. Pentru zilele noastre, muzica salvata pe telefon e o tampenie, dat fiind numarul mare de servicii de streaming cu playback offline si stocare pentru muzica proprie. Apple Music, Google Play Music, Deezer, Zonga, Spotify, Groove Music... Apple si Google ofera chiar posibilitatea sa-ti urci muzica ta. O salvezi pe telefon atunci cand stii ca n-a acces la net si o stergi cand se umple telefonul, ca doar nu asculti 1000 de melodii deodata. Invatati sa folositi tehnologia. Daca tot dati atatia bani pe ea, macar folositi-o cat de mult puteti.

Spotify damn... nu e valabil in Romania Posted Image desi am cont (facut in TR) nu pot descarca aplicatia din store.


M-am dezabonat de la Apple Music de nervi. Caut un alt serviciu Posted Image Asia de la apple si google zici ca-s batuti in cap cu serviciul de muzica: la apple nu poti pune alte piese (pe care le iei de pe CD-uri obscure si nu se gasesc in libraria lor) in telefon daca ai icloud library activat (si in principiu, muzica descarcata) si la google nu poti descarca doar o piesa decat daca stai sa faci playlisturi si sa le descarci integral, altfel, doar albume integrale Posted Image
Eu in mare prefer sa tin vreo 50 de melodii offline. Nu de alta, dar netul nu-i bun peste tot Posted Image

Edited by Lex404, 26 March 2017 - 14:49.


#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postsonnydellmarco, on 26 martie 2017 - 14:45, said:

Daca cineva ar raspunde ca nu si-ar lua android pentru ca ii este scarba de sistemul asta de operare, ar suna nasol si i s-ar urca prea multi in cap, nu ?
Gusturile nu se discuta, oricum.

Si sa dai peste 2000 ron pe un telefon, mi se par cam multi bani dati pe o jucarie.



Si ce treaba are un telefon de 2000lei cu iphone 5s ? 5s e 1.400lei in acest moment in magazin de 16gb. La 1.400lei isi cumpara un lg g4, sau de pe olx cu factura si garantie un huawei P9, LG G5... si bate 5s-ul de ii suna apa in cap :)))))))))))))

#17
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Si problema ta existentiala este ce face capra vecinului, si cit de bine se simte ea cu primavara asta, nu?

@Extinct
Logica ta este valabila atita timp cit te afli intr-o zona cu infrastructura de date buna. Dar sint zone in lumea asta unde internetul este raritate, si oameni care calatoresc sau lucreaza in astfel de zone.

#18
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,649
  • Înscris: 29.03.2010

View Postdan78rom, on 26 martie 2017 - 17:17, said:

@Extinct
Logica ta este valabila atita timp cit te afli intr-o zona cu infrastructura de date buna. Dar sint zone in lumea asta unde internetul este raritate, si oameni care calatoresc sau lucreaza in astfel de zone.

E adevarat, dar cei care raspund ofera variante pe care utilizatorul le poate lua in calcul, sau nu. Orice varianta in plus este bine venita, din moment ce initiatorul nu a dat nicio informatie suplimentara.

Dar, dupa mine pare troll

Edited by R10, 26 March 2017 - 18:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate