Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum imperechez HG658 Telekom cu Hikvision DS-7104HWI

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
Din diverse motive a trebuit sa resetez routerul si DVR-ul si nu mai stiu ce trebuie sa fac pentru a putea vedea remote camerele. Mi-a mancat zilele, incerc de doua weekend-uri sa-l fac sa mearga.
Datele sunt urmatoarele:
DVR
IPv4 address 192.168.1.155
IPv4 gateway 192.168.1.5
DNS 192.168.1.1
DHCP si PPPOE disabled
HTTP Port 8585
RTSP Port 554
Server Port 8000
Dar UPnP nu este enabled
La router am facut port forwarding pe 8585, asa cum era inainte de resetare si mergea bine-mersi. Nu stiu daca era singurul. Parca era ceva diferit in functie de unde voiai sa vezi camerele, pe PC sau mobil.
External start port: 8585
External end port: 8585
Internal host: 192.168.1.155
Internal port: 8585
DDNS enabled pe IP-ul static furnizat de Telekom
Ce am reusit pana acum este sa vad camerele pe mobil in reteaua interna prin wi-fi, dar nu si pe laptop.
Am urmarit o gramada de tutoriale si tot nu reusesc nimic. Asa ca, pleeeeease, help me!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fa port forwarding la toate porturile folosite, 8585, 554 si 8000. Daca ai IP static nu mai folosi DDNS, ci direct adresataip:portulsetat

#3
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
Am incercat deja cu toate porturile respective si nu vrea. Si nici cu ddns, cu sau fara bifa

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Activeaza DHCP si scoate alocarea manuala de IP-uri, te uiti in router si vezi ce IP local a primit DVR-ul, apoi modifici in consecinta. In interfata DVR-ului nu poti intra?

Edited by MembruAnonim, 26 March 2017 - 03:13.


#5
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
Unde vad in router ce IP a primit dvr-ul?

#6
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
Si cu IP-ul alocat de mine (192.168.1.155) sau cu cel automat (192.168.1.8), daca setez corect telefonul, pot vedea camerele pe reteaua interna, dar nu prin web. Ce mi se pare interesant este ca nu pot vedea camerele pe laptop, dar pot pe telefon, prin reteaua interna. O mai fi vreun port care mai trebuie deschis?

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tu pe ce port accesezi camerele de pe telefon? Pune DVR-ul in DMZ si vezi daca iti merge asa pt cateva teste.

#8
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
8585, asa cum a fost si pana acum. Si de pe telefon si de pe laptop

View PostMembruAnonim, on 26 martie 2017 - 12:40, said:

Tu pe ce port accesezi camerele de pe telefon? Pune DVR-ul in DMZ si vezi daca iti merge asa pt cateva teste.
DVR-ul sau routerul? Pe DVR n-am nicaieri DMZ

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DMZ il gasesti in routerul de la Telekom, iti va lasa DVR-ul ''expus'', fara filtrari. Acolo bagi IP-ul obtinut de DVR automat.

#10
Tzicul

Tzicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.09.2006
Ok, nu merge nici asa. Am incercat sa ma conectez pe router dintr-o retea externa si cica the remote device won't accept the connection!. Deci inclin sa cred ca este o problema cu setarea routerului, nu cu dvr-ul

YEP!!! Aveam un internal host aiurea la unul dintre porturi! Acum merge sa vad de pe mobil, dar totusi nu merge de pe laptop. Am deschise 8585, 8000, 81, 554 si 21. Mai trebuie vreunul?

Edited by Tzicul, 26 March 2017 - 13:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate