Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce nu ii ajuta Dumnezeu ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#37
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 17.05.2014
Omului sarac trebuie sa-i dai stiinta nu pomeni! Stiinta sa -si castige un loc de munca si mai ales sa-l fructifice si sa-l pastreze.Uite cum vedea un autor de almanah din Apuseni, la 1888, saracia la romani.

Attached Files



#38
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016
nu ii ajuta Dumnezeu pentru ca Dumnezeu nu are bani nici pentru El.
Dumnezeu a dat Biblia tuturor sa o inteleaga, e greu prezentul si viitorul fara scapare pentru necredinciosi.

#39
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostEscapE13, on 25 martie 2017 - 13:58, said:

Nu te stresa, mnezo nu exista.Posted Image
''HATEULE''!!

#40
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Posthalflife, on 25 martie 2017 - 13:57, said:

De ce nu le da Dumnezeu saracilor ce au nevoie si imi cere mie sa le dau din banii mei munciti, ca altfel ma arunca in iad ?
Dumnezeu nu datoreaza nimic nimanui. Si tu, daca faci cancer in gat, nu are vreo obligatie sa te salveze.

#41
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postescher, on 25 martie 2017 - 19:49, said:

Omului sarac trebuie sa-i dai stiinta nu pomeni! Stiinta sa -si castige un loc de munca si mai ales sa-l fructifice si sa-l pastreze.Uite cum vedea un autor de almanah din Apuseni, la 1888, saracia la romani.
In acel almanah e scris de un popa caruia altii ii da bani. Vezi ca la sfarsit chiar se plange si el ca le cade greu romanilor sa dea bani pentru "izvor de bunastare" .
Critica asta ca romanii sunt saraci material e o tampenie. Important e ca romanul sa nu fie lacom, egoist, hot, curvar, inselator, viclean, zgarcit, rautacios. Astea sunt spurcaciuni spirituale si e bine sa te feresti de ele. Sa traiesti in bunastare materiala dar sa fii nefericit e groaznic.
Sa ai atat cat iti trebuie sa nu devii asa cum am spus mai sus. Cel mai important e sa simti odihna fizica si spirituala, sa ai blandete, vorbire frumoasa, curatia spirituala. Normal ca un ateu sau un lacom nu intelege lucrurile astea si invata pe cel slab sa devina un pofticios, egoist, lacom. . . . sa devina un cautator de lucruri materiale si nu spirituale.

#42
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

View Posthalflife, on 25 martie 2017 - 13:57, said:

De ce nu le da Dumnezeu saracilor ce au nevoie si imi cere mie sa le dau din banii mei munciti, ca altfel ma arunca in iad ?
Ai visat urat, ai avut vedenii?

Topic imbecil, se inchide.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate