Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

E-factura si transmiterea electronica a documentelor numai prin email?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
-NEMIRA-

-NEMIRA-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 24.03.2017
Am activat factura cez online, in confirmare link mi-a aparut "In cel mult 48 de ore lucratoare se va activa serviciul E-factura si transmiterea electronica a documentelor numai prin email."
Asta inseamna ca nu mai primesc factura in format fizic? plic?


Daca vreau sa dezactivez factura online unde dau? Credeam ca vine ca la gaze, factura in format fizic si factura in format online.

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
In format fizic (adica plic cu factura) nu mai primesti.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
48 ore lucratoare? Adica 6 zile?

#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
da-le un email la [email protected] si mentioneaza ca ai activat din greseala si vrei factura clasica adusa de postas

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 -NEMIRA-, on 24 martie 2017 - 21:11, said:

Am activat factura cez online, in confirmare link mi-a aparut "In cel mult 48 de ore lucratoare se va activa serviciul E-factura si transmiterea electronica a documentelor numai prin email."
Asta inseamna ca nu mai primesc factura in format fizic? plic?

Pai nu asta ar trebui sa insemne? Daca ai activat factura electronica, o primesti numai pe mail.  Mai sunt si distrusi care trimit si pe mail si in plic acasa... (nici ei nu stiu de ce, daca ii intrebi).

#6
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
I-au apucat si pe astia cu serviciile sa bata clientii la cap cu factura electronica pe motiv ca "sa protejam padurile"...Care paduri ca nu prea mai sunt ..si oricum le-au taiat strainii...nu-i bai cu facturile noastre tiparite. Cat de prost sa fii sa spui omului ca factura electronica protejeaza padurile? Apoi mai este un lucru.... la mine in oras electrica mai are doar o agentie de plata din 3 cate au fost.... daca o inchide si pe aia ca sa platesc factura lor electronica la un paypoint trebuie sa ma complic sa-i fac si o printare la factura aia si.... tot n-am protejat padurile
PS- ca veni vorba de prosti.... cat sa-i duca capul pe aia de la Vodafone ca in ultima lor reclama .....sa-i faca pe copii padurari? ...cand nu mai sunt paduri iar terenurile o iau la vale la cea mai mica ploaie

Edited by arbuneaionut, 25 March 2017 - 08:01.


#7
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009
E mai ieftin pentru ei.

#8
-NEMIRA-

-NEMIRA-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 24.03.2017
Eu vroiam doar sa fac cont online, gen cum au si aia de la gaze, adica sa pot declara cat am consumat si sa verific si eu facturile. Pagina asemanatoare cu a celor de la gaze m-a facut sa cred ca bifez pentru a primi factura online, atat, nu scria undeva ca nu o sa mai primesc factura fizica.

Mi-am facut cont cu utilizator si parola si o sa trimit un email pentru a reactiva factura in format fizic.
Va multumesc mult.

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Poți și suna la numărul de telefon de acolo de pe site dacă vezi că nu primești răspuns la email.

#10
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Ce puteti face cu factura in format fizic? Nu aveti bani de hartie igienica? Va plac cozile? Cardurile sunt instrumentele dracului? :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate