Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare amplificator GSM

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SirJoker

SirJoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.09.2007
Îmi puteți recomanda un amplificator GSM ce poate fi achiziționat la un preț rezonabil?

#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Prea vaga cererea ta, poti sa zici pentru ce ai nevoie?

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Spune eventual pentru ce operator de telefonie mobila ai nevoie si zona in care doresti sa il folosesti.
Ideal ar fi sa ne spui si frecventele pentru care ai avea nevoie de amplificare.
Vezi de asemenea ca GSM inseamna, ca tehnologie 2G, daca vrei sa-l folosesti si pentru tehnologiile 3G (=WCDMA) si 4G (=LTE), ar fi bine sa specifici si astea.

Edited by Ciubex, 24 March 2017 - 19:20.


#4
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Ce inseamna pret rezonabil ?

#5
SirJoker

SirJoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.09.2007
Sunt Ă®n Franța și folosesc rețeaua Free.  Prețul rezonabil ar fi undeva Ă®n jur de 100 de euro. Trebuie să fie compatibil cu rețeaua pe care o folosesc sau nu are importanță?  Momentan semnalul telefonului este de trei liniuțe din cinci disponibile iar viteza internetului este aproape zero.  Exista vreo soluție de a îmbunătăți semnalul în afară de amplificator?  Dacă nu,  va rog să îmi recomandati un amplificator.

Edited by SirJoker, 24 March 2017 - 21:08.


#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Mai bine schimbi rețeaua sau telefonul.

#7
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 SirJoker, on 24 martie 2017 - 20:39, said:

Momentan semnalul telefonului este de trei liniuțe din cinci disponibile iar viteza internetului este aproape zero.  
La trei liniute din cinci nu e problema de lipsa semnalului, deci nu trebuie amplificator. Viteza internetului e aproape zero pentru ca mai mult ca sigur e congestie in zona respectiva - multi clienti, latime mica de banda. Vocea merge ok, nu?

#8
SirJoker

SirJoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.09.2007

 biogood, on 25 martie 2017 - 22:49, said:


La trei liniute din cinci nu e problema de lipsa semnalului, deci nu trebuie amplificator. Viteza internetului e aproape zero pentru ca mai mult ca sigur e congestie in zona respectiva - multi clienti, latime mica de banda. Vocea merge ok, nu?

Cam așa arată viteza internetului în mare parte a timpului,  doar că nu mereu este semnalul așa  bun. Deși am opțiune de 50 GB în 4g, în zona în care locuiesc acum abia mă  pot conecta. Dacă merg într-un oraș la 7 km de aici,  semnalul este foarte bun..la fel și viteza internetului. Oare nu mă ajută cu nimic amplificatorul în această situație?

Attached Files



#9
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu cred. Problema e de la operator, nu are semnal pt trafic de date mobile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate