Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Schimbare cd player

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!

Am un golf 5, ce ma deranjeaza este sistemu' in sensu ca, nu-mi place faza cu cd-urile, cine naiba mai foloseste cd-uri in ziua de azi pentru a asculta muzica, daca vrei melodii noi esti nevoit sa faci un alt cd, si asa iti umplii masina cu cd-uri. Problema e ca nici nu vreau sa scot acel cd player (radio) nu stiu cum sa-i zic si sa bag un casetofon cu usb, arata naspa, asa ca ma intreb, daca exista ceva sa asculti muzica, daca poti implemeta ceva in care sa poti asculta muzica prin usb dar sa nu isi piarda din calitatea melodiei. Mi-am luat un modulator d'a;a ce-l bagi la bricheta, dar se aude groaznic , adica se aude ca la radio.
Aveti vreo idee?

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Modulator FM. Se mia pierde ceva dar...

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pune o poza cu playerul original . Am avut si eu problema asta la Octavia 2 . Am rezolvat cu un Bolero are avea slot SD si am scapat de griji .. Daca este format 2DIN poti pune orice alta scula 2 DIN . Stiu ca sunt si masti adaptoare  . Exista o solutie cu o cutiuta legata la mufa de auxiliar , care cutiuta avea si sloturi de card si mufa USB , dar era asa scumpa a mai bine schimbai playerul. S-ar putea sa ai probleme si cu CAN -ul , sa iti descarce bateria , daca nu iti reunoaste noua scula . .

Edited by JurasikMan, 24 March 2017 - 15:59.


#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Depinde de modulator!!! Depinde si de sistemul audio al masinii. Si depinde, in primul rand de calitatea melodiei!!! Si mai depinde si de ascultator. Ca doar in masina, esti atent mai mult la drum, la condus, nu la ce zice ala la versuri, sau ca nu Fa-ul din solo-ul de chitara se aude nu stiu cum, sau ca bass-ul e nu stiu cum. Nici la concerte nu se aude perfect.
Este adevarat ca se pierde ceva, dar, acum nah, depide (avand in vedere si ce am zis mai sus).

Exista si echipamente care au intrari auxiliare. Sau conectivitate prin BT. Si chiar slot SD (si pe asta ti-ar intra la muzica, si ti-ar ajunge sa te duci pe Luna si inapoi).
Sau cu slot USB, la care poti atasezi ceva extern (un mic cititor de carduri; poate).

Sau, foloseste CD/DV-uri RW...! Posted Image

#5
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
n ai ce i face mai mult te complici cu modulatoare si ale kkt uri ,schimba l cu o navi RNS 310 cum am facut si eu  ,ai slot card MP3,,aux in ,gasesti pe olx la vreo 800 de lei...si ai terminat circul,arata si f bine in bord

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Cd playerul actual are intrare AUX? Daca da ar fi util ca ti-ai instala in mp3 player pe intrarea aux si gata. Daca Fiesta mea din 2005 are AUX ma gandesc ca si acest VW trebuie sa aiba

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate