Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Liiceanu - minciună și dezinformare la Bruxelles

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
157 replies to this topic

#1
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Mi se pare penibil că acest personaj, care susține că urăște minciuna (și doctrina PSD) , apelează la rându-i, tocmai la aceleași procedee de dezinformare. Și nu oriunde, ci tocmai în parlamentul european.

http://www.digi24.ro...minciuna-693926

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ce minciuna, boss, omul a recunoscut, a facut o greseala cu acel citat, se mai intampla, important e ca si-a facut mea culpa

minciuna e aia cu Dragnea, cand sustinea sus si tare ca el nu a spus despre coruptie ca e un bullshit

Pune citatul lui Dragnea si pe cel al lui Liiceanu ca sa vedem daca interpretarea sa a denaturat cumva ideea citatului original, asta ca sa nu ajungem sa ne acuzam reciproc de dezinformare

Edited by gumball3000, 24 March 2017 - 13:29.


#3
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Se mai întâmplă? Și ca un făcut, tocmai în parlamentul european se mai întâmplă. Să fim rezonabili, ce-a făcut Liiceanu e o mare mizerie. Până acum n-am văzut PSD-ist care să mintă cu atâta nerușinare la Bruxelles.

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Ar trebui ca inainte de discursuri sa le injecteze serul adevarului.

#5
tzopinel

tzopinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 02.03.2017
Găsesc mai multă dezinformare în acest subiect. Omul recunoaște că a dat un citat inexact. Și era inexact din punct de vedere al conținutului, sensul ideologic rămâne la fel.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postfflloorryynn, on 24 martie 2017 - 13:32, said:

Până acum n-am văzut PSD-ist care să mintă cu atâta nerușinare la Bruxelles.
Poate nu ai fost atent la declaratia lui Toader.

#7
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Iti dau un pumn in gura si apoi imi cer scuze, si imi si argumentez gestul ca sa para ca meritai pumnul. Cam asta face Liiceanu.

Argumenteaza cu foarte multe cuvinte si multe balarii, dand din colt in colt, eu as fi convins pe cineva sa primeasca pumnul in gura cu mult mai putine cuvinte.
S-a cam prostit Liiceanu, i-au murit neuronii odata cu varsta.

Edited by ever_forever, 24 March 2017 - 13:39.


#8
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Adevarul e ca Dragnea a tinut mortis sa nu se exprime niciodata atat de explicit ca si-ar dori sa o elimine pe Kovesi, punandu-i pe altii sa faca asta.
Dar cred ca e evident pentru oricine ca intentioneaza sa o elimine pe Kovesi.

#9
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Să înțeleg că eu

View Posttzopinel, on 24 martie 2017 - 13:37, said:

Găsesc mai multă dezinformare în acest subiect. Omul recunoaște că a dat un citat inexact. Și era inexact din punct de vedere al conținutului, sensul ideologic rămâne la fel.
Cu alte cuvinte, un parlamentar/reprezentant al societății civile, oricare ar fi el, se poate duce liniștit să mintă cu nerușinare, citând ce și cum vrea. Urmând logica ta, un parlamentar PSD/ALDE ar putea oricând rosti la Bruxelles ceva de genul „USR e un partid anti-românesc, șovin, extremist și finanțat din fonduri străine”. Pentru că, așa cum spui tu, sensul ideologic e același. Posted Image

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postech, on 24 martie 2017 - 13:44, said:

Adevarul e ca Dragnea a tinut mortis sa nu se exprime niciodata atat de explicit ca si-ar dori sa o elimine pe Kovesi, punandu-i pe altii sa faca asta.
Dar cred ca e evident pentru oricine ca intentioneaza sa o elimine pe Kovesi.
Cred ca este destul de explicit:

"Nu l-am întrebat pe domnul Lazăr asta şi nu îi cer nici ministrului Justiţiei să mă informeze pe mine despre asta. Aştept cu foarte mare interes poziţia dumnealui, termenul pe care l-a indicat, sper să fie zece zile, pentru că nu are rost să ne ascundem după degete. Curtea Constituţională a prezentat o motivare amplă, destul de clară şi fără echivoc”

#11
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Liiceanu...s-a ramolit de mult timp....cam de cind facea emisiuni cu Plesu...si se visau 2 ursuleti...

Ca-si mai dadea cu nu stiu ce creme din cap pina in picioare....ca isi botezase masina Helmut....
E dus omul....

#12
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004
Diferenta e ca Dragnea minte pe banii mei. Cu repetitie. Si e protejat de lege cand minte.

Edited by Cris007, 24 March 2017 - 13:52.


#13
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008

View Postech, on 24 martie 2017 - 13:44, said:

Adevarul e ca Dragnea a tinut mortis sa nu se exprime niciodata atat de explicit ca si-ar dori sa o elimine pe Kovesi, punandu-i pe altii sa faca asta.
Dar cred ca e evident pentru oricine ca intentioneaza sa o elimine pe Kovesi.
Koveși trebuie să plece din cu totul alte motive. Are un plagiat rușinos care pune o pată pe toată lupta anti-corupție și nu numai. Nu poți fi șeful unui parchet anti corupție, cu un CV pătat de o hoție. E chiar penibil. Într-o țară civilizată, și-ar fi dat demult demisia o astfel de persoană. Numai că trăim în România, s-au mai văzut cazuri de plagiatori dovediți care au ținut cu dinții de scaun până în ultima secundă. Cazul lui Ponta e tras la indigo.

Edited by fflloorryynn, 24 March 2017 - 13:55.


#14
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Eu nu o consider o minciună. Dragnea una zice în public și alta face în privat. Să nu îmi ziceți că în condițiile în care nimeni nu mișcă în front în PSD, cei care se trezesc să îl contrazică prin acte concrete pe Dragnea din PSD nu au aprobarea acestuia.

Cam așa e si cu demisia lui Koveși. În timp ce el spune că nu o susține, pune oameni din partid să o ceară.

#15
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postfflloorryynn, on 24 martie 2017 - 13:51, said:

Koveși trebuie să plece din cu totul alte motive. Are un plagiat rușinos care pune o pată pe toată lupta anti-corupție și nu numai. Nu poți fi șeful unui parchet anti corupție, cu un CV pătat de o hoție.
Asta cu plagiatul de unde ai scos-o ? A3 cumva ?

#16
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postfflloorryynn, on 24 martie 2017 - 13:32, said:

Până acum n-am văzut PSD-ist care să mintă cu atâta nerușinare la Bruxelles.

Pai daca nu te uiti la declaratiile lor Posted Image Posted Image Ia cauta sa vezi ce mesteca Melescanu pe acolo prin februarie, de exemplu

#17
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postfflloorryynn, on 24 martie 2017 - 13:51, said:

Koveși trebuie să plece din cu totul alte motive. Are un plagiat rușinos care pune o pată pe toată lupta anti-corupție și nu numai. Nu poți fi șeful unui parchet anti corupție, cu un CV pătat de o hoție. E chiar penibil. Într-o țară civilizată, și-ar fi dat demult demisia o astfel de persoană. Numai că trăim în România, s-au mai văzut deja cazuri de plagiatori dovediți care au ținut cu dinții de scaun până în ultima secundă.


Dacă 4% pagini e plagiat rușinor, cu ce epitete descrii plagiatele 100%? Sau plagiatele de 50%? Și 4% e plagiat. Sunt de acord, dar mă amuză dubla măsură. Al ei e rușinor că a scăpăt probabil niște texte din repezeală pe care nu le-o fi rescris, dar alții care au o compilație de 50% din rescrieri de idei și 50% copiat copy-paste e "oricum așa au toți", nu?

Ce îmi place mie dubla măsură... Posted Image

Edited by cristi7, 24 March 2017 - 13:59.


#18
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004

View Postfflloorryynn, on 24 martie 2017 - 13:51, said:

KoveČ™i trebuie să plece din cu totul alte motive. Are un plagiat ruČ™inos care pune o pată pe toată lupta anti-corupČ›ie Č™i nu numai. Nu poČ›i fi Č™eful unui parchet anti corupČ›ie, cu un CV pătat de o hoČ›ie. E chiar penibil.

1. Kovesi a plagiat ai trebuie sa plece numai daca esti de opinie ca vaccinarile trebuie interzise fiindca cauzeaza autism. Nu se poate una fara alta, logica e aceiasi.
2. Lupta anti-coruptie e un succes. Lucru recunoscut si de populatie si de comunitatea internationala, in totalitate.
3. Kovesi personal e un fel de manager. De trimis in judecata si judecat se ocupa alte persoane, iar rezultatele acelor persoane nu au legatura cu lucrarea lui Kovesi.

Edited by Cris007, 24 March 2017 - 13:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate