Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

tableta 2 in 1 ASUS T302CA "windows driver foundation"

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ionel009

ionel009

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2017
ASUS transformer book T302CA  este compus din tableta si tastatura detasabila, pe aceasta din urma existand o baterie suplimentara si doua porturi usb.

Cand folosesc tableta in mod laptop, adica cu tastatura atasata functionarea este cea corecta , dupa cum se vede in "captura 3" de task manager unde cpu este de 0% - 1 % fara nici o aplicatie deschisa .

Cand folosesc decat tableta , fara tastatura , dupa cum se vede in "captura 5" , procesorul este solicitat aproape constant de catre "windows driver foundation" + "system" in jurul valorii de 20 % , fapt care dupe la o supraincalzire, diminuarea considerabila a autonomiei si resurse mai mici  , lucru care ma deranjeaza foarte tare .

Cautand cazuri similare , am vazut ca si posesorii de "surface Microsoft" se lovesc de aceeasi problema, insa ei au gasit si rezolvarea : s-ar parea ca exista un driver care face probleme (in cazul surface cel pentru G-senzor ) si odata dezactivat totul intra in normal si in mod tableta fara tastatura.

Are cineva o idee ??? am dezactivat si eu G-senzor dar fara succes ...

Attached Files



#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ia incearca un boot in safe mode sa vedem daca mai face asa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate