Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Acceptul vecinului pentru camera de supraveghere?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Poate m-am exprimat putin gresit
E casa cu doua apartamente separate si intrari separate,doar curtea e comuna si anexele din curte
In acte scrie apartament 1 fratele mamei mele si apartament 2 mama mea,doar curtea si anexele sunt 1/2 dar nespecificat ce parte din 1/2 e al mamei mele si al fratelui ei.
Poate acum am explicat mai putin complicat
Ps:calea aia de acces care zici tu nu e numai calea lui e si calea mamei mele,deci teoretic ar avea dreptu sa si-o filmeze,nu?
Camerele ar urma sa le monteze cu o firma autorizata daca la asta te referea ca le-as monta ilegal

Edited by I2O, 24 March 2017 - 06:23.


#20
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu trebuie neaparat sa vinzi, baga in chirie niste rromi dinaia spurcati....

#21
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostI2O, on 24 martie 2017 - 06:14, said:


In acte scrie apartament 1 fratele mamei mele si apartament 2 mama mea,doar curtea si anexele sunt 1/2 dar nespecificat ce parte din 1/2 e al mamei mele si al fratelui ei.
Ps:calea aia de acces care zici tu nu e numai calea lui e si calea mamei mele,deci teoretic ar avea dreptu sa si-o filmeze,nu?
Camerele ar urma sa le monteze cu o firma autorizata daca la asta te referea ca le-as monta ilegal
Am inteles, curtea e in coproprietate deoarece nu poate fi divizata fara ca unul din proprietar sa piarda accesul la propria locuinta, deci o sa fii blocat asa toata viata, nu vei obtine niciodata o hotarare clara care sa delimiteze clar care e a ta si care e a lui.
1. Gresit, faptul ca e coproprietar nu ii ofera dreptul sa filmeze. Citeste si legea, incepe cu Constitutia Romaniei art 26, Legea 677/2001. Legea 682/2001, Legea 333/2003, Directiva UE 95/46/CE precum si alte reglementari si decizii (cum ar fi ale ANSPDCP) cu privire la supravegherea video.
2. Faptul ca instaleaza o firma camerele nu le fac legale.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006
Vezi ca se gasesc camere false.Pune de proba una din asta si vezi cum se comporta grobianul.
Si costa si putin.

#23
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,169
  • Înscris: 28.06.2005
Nici nu e nevoie să pună o cameră care să și înregistreze undeva. O cameră cu care să facă doar monitorizare și atât e suficientă
Dar să facă în așa fel încât să vadă domnul frate imagini din curte pe televizorul surorii.

Edited by sfantu.dracu, 24 March 2017 - 23:41.


#24
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
Faza cu vândutul cătră țzagani e neprețuită! Practic îi faci restul zilelor acolo un iad... mai rău decât orice cale „legală“.

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postdemin2609, on 25 martie 2017 - 03:01, said:

Faza cu vĂąndutul cătră țzagani e neprețuită! Practic Ăźi faci restul zilelor acolo un iad... mai rău decĂąt orice cale „legală“.
Asa e, aia nu cred ca s-ar da inapoi sa cumpere sa cumpere o casa cu curte comuna.


View Postsfantu.dracu, on 24 martie 2017 - 23:39, said:

Nici nu e nevoie să pună o cameră care să și înregistreze undeva. O cameră cu care să facă doar monitorizare și atât e suficientă
Dar să facă în așa fel încât să vadă domnul frate imagini din curte pe televizorul surorii.
E cam imposibil sa vada el imagini....
Poate as putea incerca faza cu camere false cum zicea colegu...

Edited by I2O, 25 March 2017 - 03:27.


#26
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,169
  • Înscris: 28.06.2005
Nu e deloc imposibil. Pui televizorul în hol o perioadă și lași ușa deschisă.
Sau îl invită la o cafea. :)

#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postsfantu.dracu, on 25 martie 2017 - 13:37, said:

Nu e deloc imposibil. Pui televizorul în hol o perioadă și lași ușa deschisă.
Sau îl invită la o cafea. :)
Nu are cum sa il cheme ca nu vorbrste nici ea nici taica-meu cu el si cu familia lui
Nu este hol in care sa se vada de afara...este  casa scarilor si numai dupa vine holu...

#28
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,169
  • Înscris: 28.06.2005
Bine, ma, am inteles, nu vrei sa-l lasi sa vada ca se vede miscare pe televizor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate