Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Recomandare masina familie confortabila si pentru pasageri

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
Mie si Astra mi s-a parut cam la fel de inghesuita. Cred ca atunci Elantra e varianta cea mai buna. La aia cu care am mers eu aveai loc si sa-ti întinzi picioarele. Nu stiu cum e cea noua cu facelift. Ca putere nu am vazut mari diferente fata de 1.0 eb.

#56
all4u

all4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2006

View Postfortzoso, on 26 martie 2017 - 00:36, said:

Mie si Astra mi s-a parut cam la fel de inghesuita. Cred ca atunci Elantra e varianta cea mai buna. La aia cu care am mers eu aveai loc si sa-ti întinzi picioarele. Nu stiu cum e cea noua cu facelift. Ca putere nu am vazut mari diferente fata de 1.0 eb.

Luni ma duc la ei sa vad un pret final, ca oricum nu intra pe rabla, dar au un voucer de 1.800 euro.

#57
rupart

rupart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 17.06.2013
Dacă și mașina o alege nevasta...

#58
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View Postall4u, on 26 martie 2017 - 08:49, said:


Luni ma duc la ei sa vad un pret final, ca oricum nu intra pe rabla, dar au un voucer de 1.800 euro.
Ei, cum stati cu alegerea masinii ?. Ati ales Elantra ?. Cum se comporta Elantra, cum este tinuta de drum, insonorizarea, zgomotul la vant, zgomotul la rulare, confortul la volan ?. Dupa ce am citit ca noul i30 are dinamica foarte buna si se comporta foarte bine in trafic cu motorul turbo de 1.4 litri si 140 CP, am fost la Hyundai sa intreb daca se va monta si pe Elantra acest motor, dar inca nu au informatii in acest sens. Masina de test drive nu aveau (doar in showroom), asa ca am ramas doar cu privitul la interior si exterior al acestor masini (Elantra si i30).

#59
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Eu am fost ieri si am testat noul i30. M-a incantat dinamica masinii.motorul ala se misca f bine si ca rapoarte, turatii,zici ca eram cu un diesel. Nu am trecut de 110 asa ca de insonorizare si cum sta pe drum  nu pot sa zic prea mult, doar ca sta bine pe drum, iar zgomotul de rulare nu m-a deranjat deloc. Scaunul confortabil, stateam f bine in el.
Partile mai putin bune.cu toate ca mi se pare o evolutie fata de elantra, pe care am vazut-o acum 2 luni, parca tot plasticele tot nu au calitatea care ar trebuii. Cel mai mare minus e ca si in varianta full, nu se poate pu e navigatia sau Android Auto sau aplle car.are doar bluetooh care vede doar agenda.spatiu in spate ok, portbagaj mi s-a parut micut.
In varianta full pretul de lista este 18600 cu motorul de 1.4.

#60
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcepy, on 05 aprilie 2017 - 06:44, said:

Eu am fost ieri si am testat noul i30. M-a incantat dinamica masinii.motorul ala se misca f bine si ca rapoarte, turatii,zici ca eram cu un diesel. Nu am trecut de 110 asa ca de insonorizare si cum sta pe drum  nu pot sa zic prea mult, doar ca sta bine pe drum, iar zgomotul de rulare nu m-a deranjat deloc. Scaunul confortabil, stateam f bine in el.
Partile mai putin bune.cu toate ca mi se pare o evolutie fata de elantra, pe care am vazut-o acum 2 luni, parca tot plasticele tot nu au calitatea care ar trebuii. Cel mai mare minus e ca si in varianta full, nu se poate pu e navigatia sau Android Auto sau aplle car.are doar bluetooh care vede doar agenda.spatiu in spate ok, portbagaj mi s-a parut micut.
In varianta full pretul de lista este 18600 cu motorul de 1.4.

O galeata de bani.

#61
all4u

all4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2006
La Elantra am avut pret final 15.200 Euro si am ales Astra Sedan (11.900 Euro). Astept sa inceapa rabla.
Am mers pe un compromis legat in primul rand de bani.
Multumesc pentru sfaturi si pareri. Din partea mea se poate inchide topicul.

#62
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
Ce motorizări au fost la Elantra și la Opel și ce dotări au fiecare?
Sunt curios pentru mine, nu încerc să-ti influențez decizia. Ambele sunt mașini foarte bune.

#63
all4u

all4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2006
Elantra 1,6 128cp, highway
Astra 1.4 Turbo 140cp, enjoy  si in plus volan si scaune incalzite, cotiera fata si spate, senzori parcare si inca vre-o 2-3 chestii...

#64
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
La banii astia merge! Asteptare usoara!

#65
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
La banii ăștia e chiar un bestbuy

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate