Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Achizitionare macbook Pro SH

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
In profil scrie Male.

O fi ceva ceva, pe acolo, la mijloc :harhar:


Pisicile au o afinitate pentru cablurile apple. Is pline forumurile Apple de discutii de genul, ca din sutele de cabluri pisicile le aleg doar pe alea apple. Zici ca le dau cu ceva feromoni :lol:

#56
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
O sa ung pe al meu cu albastru de paris.

Dap, pe la mijloc. :)))))

#57
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
Taraaaaa!!
Fire, pini, factura, totul la locul lui. Zicea ca a fost folosit putin pt ca el a preferat intotdeauna sa-si foloseasca Dell-ul.
De o singura chestie am uitat si am realizat ulterior: cat de buna mai e bateria. Din poza se vede ca ajunge la procentajul respectiv la vreo opt-noua ore, dar in metrou, cand l-am luat putin mai tare mi-a aratat 7.5 ore. Computerul asta nu ar trebui sa duca in mod normal, chiar si dupa doi ani de folosire, la macar 9,5 ore de video?
:(

I-am verificat bateria: nr cicluri: 35!! Chiar nu l-a folosit. Computerasul asta e ca nou. Suma initiaa de achizitionare: 1650 euro. Am facut economie de vreo 700 pe putin, zic. :P

Attached Files


Edited by Taylor_M, 24 March 2017 - 23:57.


#58
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
Vad ca s-a mutat toata lumea pe meridianul lui Lexy.
Unu' nu m-ar felicita.

#59
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
max 7-8 ore video, cu luminozitate 85-90% si doar cu o aplicatie player cum e Movist. Youtube in nici un caz. Poate 4-5 ore de youtube dar la calitate slaba SD
Instaleaza iStat Menus si poti sa-ti pui in bara un grafic cu procesorul si asa iti dai seama ce aplicatie mananca baterie cel mai mult.
La System info - Power gasesti si ce capacitate mai poate sa tina bateria. O incarci la 100% si apoi te uiti acolo la diferenta.

#60
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
asta la un mac nou? vorbim de un standard?

merci

#61
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
La un mac nou bateria tine in funcție de cum îl folosești, la sumele alea ideale ajungi doar dacă stai in safari cu 50% luminozitate.
In rest, scade. Evident. Pentru ca procesorul e folosit mai intens

Felicitări, na!

#62
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
Va multumesc tuturor pentru ajutor. :)

Si sa ne traiasca leptoapele.

#63
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Salut, sunt si eu in cautarea unui MBP 15'' mid 2015 ... ce ziceti de asta https://www.olx.ro/o...ro-ID8LLzl.html ? Are garantie pana in februarie 2018(verificat SN) si l-a lasat la 5200.
Sau sa fac un efort si sa iau unul in tipla cu 6200-6500?

N-am mai luat pana acum nimic SH si nu stiu ce sa fac, mi-e putin cam frica de chestia cu display-urile matuite la ele...sau ce probleme or mai avea astea din generatia asta.

Edited by kvlq, 24 June 2017 - 03:23.


#64
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 28.12.2006

 Taylor_M, on 24 martie 2017 - 23:54, said:

Taraaaaa!!
Fire, pini, factura, totul la locul lui. Zicea ca a fost folosit putin pt ca el a preferat intotdeauna sa-si foloseasca Dell-ul.
De o singura chestie am uitat si am realizat ulterior: cat de buna mai e bateria. Din poza se vede ca ajunge la procentajul respectiv la vreo opt-noua ore, dar in metrou, cand l-am luat putin mai tare mi-a aratat 7.5 ore. Computerul asta nu ar trebui sa duca in mod normal, chiar si dupa doi ani de folosire, la macar 9,5 ore de video?
Posted Image

I-am verificat bateria: nr cicluri: 35!! Chiar nu l-a folosit. Computerasul asta e ca nou. Suma initiaa de achizitionare: 1650 euro. Am facut economie de vreo 700 pe putin, zic. Posted Image

l-o fi tinut in priza aproape tot timpul, pe un birou ceva, neavand nevoie de mobilitate clasica...

#65
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Chiar daca il tii in regim de "mobilitate clasica" tot rezista de parca e de pe alta planeta.
Eu am un MBP 13" retina, mid 2014, luat nou, din magazin. Il utilizez zilnic atat in regim stationar, legat la retea cat si mobil (mobil poate sa fie si pe canapea in sufragerie Posted Image ).
Are 3 ani fix de cand l-am luat, 198 cicluri de incarcare si battery health 95% ... Nu sufera de nici o problema hardware de nici un fel. Pana si tastele arata aproape ca noi (cele mai frecvente au o textura usor mai lucioasa dar asta e singurul semn de uzura).

Daca ar fi sa iau un mac sh, as vrea doar sa stiu ca proprietarul a avut grija si nu a turnat cafele/bere in el sau sa fi batut cuie cu laptopul ... atat ...

@Taylor_M, sa il folosesti cu cea mai mare placere.

Edited by ro_explorer, 05 August 2017 - 23:23.


#66
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Cat a costat?

#67
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016

 ro_explorer, on 05 august 2017 - 23:21, said:

Chiar daca il tii in regim de "mobilitate clasica" tot rezista de parca e de pe alta planeta.
Eu am un MBP 13" retina, mid 2014, luat nou, din magazin. Il utilizez zilnic atat in regim stationar, legat la retea cat si mobil (mobil poate sa fie si pe canapea in sufragerie Posted Image ).
Are 3 ani fix de cand l-am luat, 198 cicluri de incarcare si battery health 95% ... Nu sufera de nici o problema hardware de nici un fel. Pana si tastele arata aproape ca noi (cele mai frecvente au o textura usor mai lucioasa dar asta e singurul semn de uzura).

Daca ar fi sa iau un mac sh, as vrea doar sa stiu ca proprietarul a avut grija si nu a turnat cafele/bere in el sau sa fi batut cuie cu laptopul ... atat ...

@Taylor_M, sa il folosesti cu cea mai mare placere.

Si eu am acelasi model, dar am ajuns la 950 de cicluri si Health 78% Posted Image
Mare dif nu se simte fata de cand era nou cu 0 cicluri. Inca pot sa vad 2-3 filme lejer pe baterie

Legat la retea nu l-am folosit niciodata, acolo sta doar pt incarcat

Edited by AlexaLesby, 20 August 2017 - 12:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate