Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

sugestie pastile pentru un batrin 90 de ani.

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Păi în america un medic neurolog câstigă 200000 $ pe an ,deci sânt mici la s j br .din cauza asta este consultat în iulie in loc de februarie. Îi zic ,doamna asistentă dar nu are tratament pâna atunci ..—navem loc domnule..sântem ocupati...asta e monstră de daruire pentru pacienti..,lucrezi la stat cu plată pentru privat ..

#20
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
In plus, cât vrei să investeşti pentru moşneag? Rudă apropiată, vecin sau prieten. Doar CurcuBrain cu acid lipoic ar rezolva din capul locului o mulțime de probleme pentru Parkinson, prostată, declin cognitiv. Mai bagi peste asta nişte enzime, clorela, MSM cu vitamina C şi Astaxanthin, şi deja vezi că nu mai depinde atât de mult de cei din jur şi nu se mai vaită.

Dar dacă at fi să recomand un singur supliment formidabil, vorbim despre ACIDUL LIPOIC.

Edited by NelsonMandela, 23 March 2017 - 15:54.


#21
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008

View Postfflloorryynn, on 23 martie 2017 - 13:31, said:

Ăsta e efectul indobitocirii cu reclame tembele la medicamente și farmacii. Nimeni nu se mai duce la medic, toți sar direct la pastile. Bătrâneii sunt așa de bucuroși când își fac câte-un card la Catena, de zici că și-au făcut card la Mega-Image. Trist.

Exaaaact, imi povesteste prietena si deja s-a obisnuit cu ei. Cand apare cate o reclama noua la televizor vin toti si cer pastilele respective de parca ii intineresc cu 10 ani Posted Image)
Eu unul ma amuz dar ea le si stie cat de inutile sunt si cat de scumpe sunt si ce alternative mult mai ieftine exista....dar daca vad batraneii la televizor...

Edited by Maryus89, 23 March 2017 - 18:23.


#22
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
@initiator: daca il duci la camera de garda si spui ca nu mai poate urina, nu cred ca nu te vor primi!

#23
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
merita incercat.poate chiar o sa incerc.
dar dupa aceia nu voi fi acuzat ca rapesc timpul celor din garda pentru ceva ce nu este urgenta majora si se putea rezolva la m f ??
ultima oara la camera de garda am ajuns cu sotia cu o criza de rinichi dupa ce medicul de familie mi a dat trimitere  si sotia nu mai putea de durere ..si cei unde m am dus cu trimiterea ma u programat luni la 10 ...da era vineri ..si m am dus la camera de garda ...am dat spaga 100 lei la un brancardier care nu stiu ce a facut ca a vazuto un medic pe sotia mea si i a dat tratament si si a revenit.urasc sistemul medical romanesc din toata puterea mea.in special oameni din el.
dar asta e incercam...

#24
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostKarhu, on 23 martie 2017 - 11:20, said:

Mai cauta pe net,
dozare PSA.

Tu ceri retete si te tratezi dupa....net??!? Treaba ta daca faci asta DAR nu spune-o si altora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dozare PSA.=? ; dozare==???? Habar nu ai de subiect.

View Postrichi_e, on 23 martie 2017 - 21:53, said:

@initiator: daca il duci la camera de garda si spui ca nu mai poate urina, nu cred ca nu te vor primi!

La camera de garda te primeste doar daca esti adus pe targa!!!!!
Du-te si observa!

View Postsilesax, on 23 martie 2017 - 21:59, said:

sistemul medical romanesc....
NU toti cei din sistem sunt de blamat.
Da, si eu stiu nereguli la camera de garda!!!

#25
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,919
  • Înscris: 25.06.2007

View PostTurnatoriu_de_orza, on 19 ianuarie 2020 - 22:21, said:

Tu ceri retete si te tratezi dupa....net??!? Treaba ta daca faci asta DAR nu spune-o si altora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu ai citit la ce am raspuns? Am raspuns la afirmatia cum ca medicatia nu ajuta la scaderea in volum a prostatei, nu era vorba de cerut retete sau de tratat.
Si da, spre uimirea ta, articole care confirma chestia respectiva sunt pe net, de exemplu:
https://www.ncbi.nlm...les/PMC2710385/

View PostTurnatoriu_de_orza, on 19 ianuarie 2020 - 22:21, said:

dozare PSA.=? ; dozare==???? Habar nu ai de subiect.
Aha, deci tu nu stii ce-i aia dozare PSA, dar io-s ala care n-am habar Posted Image

Mai baiete, eu zic sa-ti bagi mintile in cap pana nu-i prea tarziu si sa nu mai vii cu rahaturi din astea pe aria de medicina Posted Image

#26
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007

View PostTurnatoriu_de_orza, on 19 ianuarie 2020 - 22:21, said:


La camera de garda te primeste doar daca esti adus pe targa!!!!!
Du-te si observa!

Nu e necesara targa, cred ca e necesara o trimitere "de urgenta". Eu am ajuns pe propriile picioare intr-o sambata dupa-masa, insotita de un angajat de la UPU -n-a fost nevoie de ambulanta, ca Spitalul de Urologie e vizavi de UPU. Aveam fisa completata de la UPU, urgenta adica. Ma gandesc ca e posibil sa te primeasca la camera de garda si cu bilet de trimitere (cu bifa la casuta Urgenta) de la medicul de familie. Altfel, adica fara casuta Urgenta bifata, doar in timpul orarului de la Ambulatoriu. Degeaba uram sistemul medical romanesc -cum zicea cineva mai sus, intai sa intelegem cum functioneaza. Camera de garda nu e UPU sa poti merge oricand si oricum din afara.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate