Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dificultate instalare DirectX

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Nu exista DirectX 9 pe 64 bits.
Este unul singur.

La mine, pe google, la o cautare a erorii, primul rezultat este directx de la microsoft: https://www.microsof...ails.aspx?id=35

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004

View Poststone_crash_wolf, on 23 martie 2017 - 22:42, said:

Ca să rezolvi,intri frumos pe Google, cauți dxwebsetup și descarci.
Ai postat si tu ca sa te aflii in treaba. fata de ce ti s-a spus in postul precedent, iti mai zic si eu ca deja ii dadusem link-ul ptr acel dxwebsetup iar omul a si spus ca ii da eroare.
Deci nici macar n-ai citit ce s-a postat pana acum.

#21
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
N-am postat ca sa ma aflu in treaba, am inteles problema lui si i-am raspuns in consecinta. Nu stau mereu sa citesc ce posteaza 100 de persoane inaintea mea, asta ca nota informativa pentru tine.

EDIT : si pana sa va plangeti de oameni ca eventual posteaza degeaba, mai degraba incercati sa-i rezolvati omului problema, cautand o solutie.  
Daca faci copy-paste la mesajul lui de eroare, gasesti diverse topice cu solutii.

Mai jos pun eu una, iar asta nu-i nici pe departe ceva gen "ai sistemul varza, apeleaza la cineva care stie".

"1. Download the full DirectX End-User Runtimes, and NOT the web installer. At the time of this post, the latest full download was (http://www.microsoft...ls.aspx?id=8109).
2. Run the executable file and extract all to an accessible location (e.g. Desktop)
3. Go to the folder with the extracted files, right-click on DXSETUP.exe and Run as an Administrator.
4. This should fix all the permission issues.
If this does not work for you, then you can try the Best Answer above that refers to a bunch of links.
FYI - I am running Windows 7 Home Edition 64-bit."

EDIT 2 : link-ul recent ar fi https://www.microsof...ls.aspx?id=7087

Edited by stone_crash_wolf, 24 March 2017 - 16:35.


#22
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Problema a fost rezolvata fara dezinstalarea sistemului de operare.Tipul care s-a ocupa de laptopul meu a spus ca Firefoxul nu a fost instalat corect, motiv pentru care l-a sters si l-a reinstalat, apoi a instalat Visual C++, si Directx versiunile 9, 10 si 11 iar acum totul este ok.
Va multumesc frumos tuturor celor care ati dorit sa ma ajutati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate