Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Accident si distrugere de proprietate privata

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Da. Cel puțin la noi firmele de asigurări sunt obligate să plătească despăgubiri pe RCA chiar dacă vinovatul comite o infracțiune. Nu cred ca Bulgaria să aibă legislație diferită în sensul ăsta.

Răspunsul este pentru inițiator

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttehnics, on 22 martie 2017 - 17:14, said:

Multe masini cu numere de Bulgaria sunt asigurate in bulgaria ca fiind mopede, drujbe, motociclete.
Asa-i ca asta ti-a zis-o un prieten? Vorbea prostii...
http://eisoukr.guara...icy?pc=1,3&l=en
Doar bagi numarul de inmatriculare a masinii inscrise-n bulgaria la Registration number si caracterele pe care le vezi la Enter validation code
Cred ca vei fi surprins sa vezi  ce si cum. Drujbe in mod sigur nu au...

#39
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postskyhigh91, on 22 martie 2017 - 19:40, said:


da, de parca este o singura casa pe drumul ala

Da ce  mo . pe drumul unde s-a infipt aia era un singur parapet ? Posted Image

#40
skyhigh91

skyhigh91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 22.03.2017

View Postcaiuscorneliu, on 22 martie 2017 - 19:42, said:

Da. Cel puțin la noi firmele de asigurări sunt obligate să plătească despăgubiri pe RCA chiar dacă vinovatul comite o infracțiune. Nu cred ca Bulgaria să aibă legislație diferită în sensul ăsta.

Răspunsul este pentru inițiator

ok, mersi mult de informatii. ai fost de un real ajutor;)

View Postbogdanozaurus, on 22 martie 2017 - 19:40, said:

auzi, da am si eu o nedumerire : azi te-ai inregistrat si ai deja doua posturi : prietena ta a iesit in strada in marsarier + cineva ti-a demolat gardu. in ambele cazuri mentionezi etnia roma. nu ma intereseaza socotelile tale cu etnia roma dar softpedia chiar nu e nici birou de avocatura nici pagina de manifest impotriva unei minoritati. mai ai si alte aventuri rutiere ? macar un admin sa le uneasca si sa nu ne chinuim sa iti urmarim posturile facute ... la oha . exista politie, exista avocati.
bafta

da, aud foarte bine. Din pacate pentru etnia rroma, asta e imaginea pe care o au:|..

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Iti pot da un exemplu concret, acelasi lucru s-a intamplat si la niste vecini de-ai mei, soferul a decedat, numai ca nu era t igan, era roman cocalar. Nu i-au dat niciun ban asigurarile, lasati-va pagubiti, tineti minte ca tara in care traim este o tara unde birocratia este la ea acasa, BG ? serios ? bani procese , nopti nedormite, nedreptatea este un lucru pe care il auzim de zi cu zi, nu sunteti nici primii si nici ultimii, refaceti gardul oameni buni si dormiti linistiti noaptea, daca vreti va pun o poza si de la gardul vecinilor mei, niste oameni foarte saraci care si acum au scanduri in loc de gard de beton.

#42
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007

View PostFriskey, on 22 martie 2017 - 18:04, said:

Asiguratorul nu plateste nimic din moment ce vinovatul nu avea permis. Vinovatul trebuie sa plateasca tot, iar cum vinovatul e mort ... ghinion....
RCA-ul este al masinii nu al mortului. E problema firmei de asigurari sa recupereze de la morti, rudele mortului si proprietarul care i-a intredintat masina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate