Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Monitor grafica/gaming ocazional

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kzkvoju

kzkvoju

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.06.2015
Buna ziua, eu am un monitor lg m2094d LCD, as dori sa știu dacă de merita sa il schimb cu unul de 24' (am văzut și de 27' fhd). Va fi folosit pentru proiectare (student la construcții) și ceva gaming ( CS:GO, Far Cry primar, FIFA 17...) Vreau să știu dacă este nevoie să îmi schimb monitorul cu unul mai bun, as dori să aibă și boxe integrate cat decât decente pentru un preț de max. 900 lei

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Nu ma pricep destul de bine incat sa-ti recomand un model anume, dar totusi e bine sa tii cont de cateva aspecte:
- monitorul actual e cam mic atat la diagonala, cat si la rezolutie; meniurile din AutoCAD/ArchiCAD sau ce vei folosi pentru proiectare ocupa destul de mult spatiu, si pentru un workflow optim ai nevoie minim de o rezolutie FullHD
- FullHD doar de 23-24", nu mai mare. deja la 27", mai ales daca nu il tii la 2m departare, vei observa destul de usor pixelii.
- daca vrei 27" atunci neaparat ceva 2k (2560x1440), si mai ales pe partea de proiectare te va ajuta. Dar pentru asta trebuie marit bugetul

Edited by Hider141, 22 March 2017 - 14:03.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Boxele integrate de regula sunt o gluma.Chiar daca sunt Bang Olufsen,in cazul asta sunt o gluma buna.Dar daca iti ajunge aceea "calitate",este in regula.
Ti-am scris acest lucru pentru ca monitoarele cu boxe integrate sunt sensibil mai scumpe, decat cele fara asa ceva:
http://www.pcgarage....e-integrate-da/
Aici cele fara boxe:
http://www.pcgarage....e-integrate-nu/
Iar astea fac furori:
http://www.pcgarage....e-integrate-nu/
Diferenta de la 20" la 24" este considerabila.Cu diferenta de bani (monitor cu boxe si monitor fara boxe) iti cumperi ceva mult mai decent decat boxele integrate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate