Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Gard amplasat fara drept

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Ok. Omul a pus poarta pe terenul altcuiva si se foloseste de teren (Pruni, fan etc.) cu sau fara acordul proprietarului. Nu stim cine e proprietarul, dar stim ca nu e initiatorul.
Initiatorul in ce calitate face reclamatia?

Edited by AMETHIST, 23 March 2017 - 13:44.


#38
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Oricine poate reclama orice la orice instituție publică, e drept înscris în constituție, și trebuie să i se răspundă. Din ce povestește ar fi de competența primăriei să verifice ce-i cu gardul ăla. Altfel, nu prea înțeleg ce-l deranjează că accesul nu pare să-i fi fost restricționat. A zis că se circulă pe o poartă.

Edited by althea, 23 March 2017 - 14:32.


#39
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Dar nu ii restrictioneaza accesoul spre o proprietate a lui.

#40
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Corect, dar cum pare domeniu public e posibil ca primăria să verifice ce-i cu gardul ăla. Dacă nu e de competența lor vor zice asta și pa.
Nu înseamnă că dacă reclamă o să primească și satisfacție.

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015
Mergi cu masina si nu dai prioritate la un pieton.
Un vecin, si il vezi, face o poza si politia iti suspenda permisul.

Aceeasi situatie

#42
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Ce treaba are una cu alta?

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015
Te bagi acolo unde nu-ti fierbe oala.
Primul vrea sa intre pe un teren care crede ca e comun, desi mai mult ca sigur ca apartine cuiva, ca cineva plateste sau trebuie sa plateasca taxe pe el, in nici un caz el, al doilea, face pe militianul, acolo unde nu-i fierbe oala

#44
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Aici cred ca problema e in felul urmatorul: pe terenul nimanui ( al statului ) "  eu sunt mai proprietar decat altul ca sunt mai vechi " .
Parca ii vad pe aia cu masinile cum se cearta pe locul de parcare de pe trotuar.

Edited by cataspo, 24 March 2017 - 15:06.


#45
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Initiatorul sa vina cu dovada clara ca terenul nu e proprietatea persoanei pe care vrea sa o reclame. Altfel, in ciuda sfaturilor, dupa cele citite pana acum, eu cred ca e doar o cearta intre el si respectiva persoana, iar acum s-a gasit un potential motiv pentru a face ca balanta argumentelor sa atarne in favoarea unuia din cei doi.

Iar daca initiatorul vine cu acea dovada poate sa mearga mai departe cu reclamatia sa, daca asta ii da satisfactie.

Edited by master_oz, 24 March 2017 - 22:19.


#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

 master_oz, on 24 martie 2017 - 22:19, said:

Initiatorul sa vina cu dovada clara ca terenul nu e proprietatea persoanei pe care vrea sa o reclame. Altfel, in ciuda sfaturilor, dupa cele citite pana acum, eu cred ca e doar o cearta intre el si respectiva persoana, iar acum s-a gasit un potential motiv pentru a face ca balanta argumentelor sa atarne in favoarea unuia din cei doi.

Iar daca initiatorul vine cu acea dovada poate sa mearga mai departe cu reclamatia sa, daca asta ii da satisfactie.

Si daca e terenul meu si EU ii dau voie sa construiasca o poarta pentru ca mamiferele sa se uite la ea?
Sau daca e al primariei si eu ii dau voie?

Daca nu e al tau, ce soarilii lui de pamant ma mai intereseaza?
Vreau pamant, imi cumpar si gata.

#47
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Nu stiu, problema lui. Solicitasem o dovada ca tot o tine pe a lui ca nu e terenu aluia iar noi ne tot chinuiam sa-i dam niste raspunsuri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate