Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Buget 800 - 1000 lei, telefon dual-sim NOU

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Si eu sunt xiao-mist (redmi note 4 mtk).... dar ti-as recomanda un Umi Z. Nu stiu daca inca a aparut la vanzare la noi.
Miui-ui e cam sucit, e inca la inceput de drum si are muuuulte lacune/bug-uri/glitch-uri. Experienta mea cu el din decembrie e un pic deasupra de ok. L-am luat in decembrie, avea miui de vendor. Am incercat de atunci vreo 2 firmware-uri. Nu e extraordinar de greu de resoftat. Trebuie intai deblocat bootloader-ul cu acordul MIUI, dai un request pe net si cand iti vine sms trebuie sa intrii intr-o aplicatie a lor cu care deblochezi.
De la vendor la stock (sau de la custom la stock) se trece foarte usor, tot cu o aplicatie de la ei, downloadezi un stock stable oficial, conectezi telefonul (oprit) la laptop si ii dai ....
De la stock la custom e un pic de tot mai complicat, instalezi twrp, recovery si apoi custom-rom-ul. M-am dus pe multirom - l-am testat o saptamana dar m-a dezamagit.
Buguri: te trezesti cu el blocat ca iti afiseaza interfata de music player desi nu ai castile bagate in tel (atat pe stock cat si pe multirom), lag sau download greu (pe stock), pe multirom imi zbura la download/navigare, mesaje in limba chineza care nu se stergeau decat dupa ce accesai link-urile in mesaj (pe multirom), imposibilitatea de a face pair cu 2 aplicatii dlna, nu am reusit sa ma conectez nici la chromecast nici la smart tv cu LocalCast/BubbleUPnP (pe multirom). Dupa trecerea de la multirom la ultimul stock stable global m-am trezit ca nu mai pot trimite mesaje, de primit era ok. Am intrat in setarile "ascunse" cu *#*#4636#*#* si am vazut ca la centrul de mesagerie nu era trecut niciun numar .. L-am bazait un pic si acum merge.
Astept cu nerabdare un cm13 stabil, ala nu m-a dezamagit pe un s4.
Comunitatea e foarte ok, te ajuta, te indruma, primesti tot timpul mesaje si notificari legate de update-uri dar .... sunt cam lalaieli. Sunt inca in urma cu dezvoltarea si stabilitatea.
Umi Z am inteles ca are android curat, dar cine stie cat de optimizat o fi si ala pentru telefonul respectiv, speranta moare ultima :)

Edited by Alucard, 21 March 2017 - 09:16.


#20
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
din pacate magazinul online de la care trebuie sa il iau, nu il are in oferta, si e musai sa iau de la ei ...

#21
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Daca iei totusi redmi note 4 incearca sa iei unu pe qualcomm, nu pe mediatek. E un pic mai bun.

#22
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Acel note 4x nu e ok ?

#23
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Singura diferenta intre 4 si 4x este ca primul are deca-core 2.1, la 3gb ram cu 64 gm storage, iar al doilea are octa-core 2, la 3gb ram cu 32 gm storage. Infim ...

#24
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Ia 4x. Mediatek sucks.

#25
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Si inca ceva. 4 h si 15 SOT obtinut cu doar 34% din baterie consumata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate