Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Firma de mobila SC UNICAN SA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#37
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007
Îmi vine greu să cred că producătorul este Nett Front. Dacă este vorba de ei aș fi tentat să dau vina pe producătorul foliei. Din câte știu, sunt atenți la cantitatea de adeziv folosită. Mai degrabă este vorba de Global. Ei mai fac economie la adeziv, în special în zona centrală a panoului.

Observ și o eroare de proiectare la mașina de spălat vase și cretinătatea cu blatul deasupra caloriferului. Cred că a devenit un fetish. Întâlnesc din ce în ce mai des această construcție. Cuptorul cu microunde poziționat cam sus. Atenție mare la lichide!

Și masca de chiuvetă chiar are o singură ușă?!! Nici ușa de la intrarea în bloc nu are lățimea așa de mare. Vai de gospodina care vrea să arunce ceva resturi în găleata de gunoi. Eu zic că ești mai avantajat fără această ușă. Te vaiți degeaba :).

Edited by mariusneh, 21 March 2017 - 19:04.


#38
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostMembruAnonim, on 20 martie 2017 - 11:58, said:

Vreau sa spun ca aceasta firma nu si-a onorat ABSOLUT NICIO PROMISIUNE de cand am inceput sa discut cu ei si pana in ziua de astazi. Sunt cei mai mare neseriosi si am facut cea mai mare greseala sa cumpar de la ei.
De ce nu ai intrerupt legatura dupa prima incalcare?

#39
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu stiu exact cu cine colaboreaza unican pe partea de fronturi, am presupus ca apeleaza si ei la cine apeleaza toata lumea pentru ca se respecta

deci observ ca sunt niste fronturi simple, fara frezare...

Quote

Usile mi se par ca sunt "consumabile" care se inlocuiesc in caz de defect major
sunt la fel de consumabile cum e cerneala la imprimanta... reprezinta o proportie insemnata din pret... si frontul e o piesa, e format din suport si folie
daca e defect suportul, frontul e compromis, se reface, refabrica de la zero
daca e compromisa doar folia, se reinfoliaza!

Edited by Nero-d, 21 March 2017 - 20:21.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmariusneh, on 21 martie 2017 - 18:35, said:

Îmi vine greu să cred că producătorul este Nett Front.

Observ și o eroare de proiectare la mașina de spălat vase și cretinătatea cu blatul deasupra caloriferului. Cred că a devenit un fetish. Întâlnesc din ce în ce mai des această construcție. Cuptorul cu microunde poziționat cam sus. Atenție mare la lichide!

Și masca de chiuvetă chiar are o singură ușă?!! Nici ușa de la intrarea în bloc nu are lățimea așa de mare. Vai de gospodina care vrea să arunce ceva resturi în găleata de gunoi. Eu zic că ești mai avantajat fără această ușă. Te vaiți degeaba Posted Image.
Ai dreptate, producatorul nu este Nett Front.
Care este eroarea la masina de spalat?
Cuptorul cu microunde nu ca este sus, este foarte sus. Eu am 1.92m inaltime si ma chinui de fiecare data sa scot ceva fierbinte din el. Excelenta proiectare, ce pot sa spun.
Da, usa de la chiuveta este foarte lata.
Blatul peste calorifer noi l-am vrut asa, oricum nu folosim niciodata caloriferul ala. Au montat un grilaj de aerisire deasupra caloriferului, totusi.

View PostMosotti, on 21 martie 2017 - 18:50, said:

De ce nu ai intrerupt legatura dupa prima incalcare?
Fiindca e greu sa intrerupi legatura dupa ce ai platit in avans o groaza de bani si esti constrans printr-un contract.
Spre exemplu, s-au laudat ca ne dau oferta pt o vopsea decorativa, mi-au dat un pret estimativ de 400 Lei. Dupa 3 saptamani de stat si asteptat oferta + nenumarate insistente, ne-a dat oferta - ~1300 Lei pt putin sub 2mp. Bineinteles, in acelasi stil caracteristic - "asta e pretul furnizorului, nu al nostru". Banuiesc ca daca colaboreaza, au paletar in showroom, au idee si despre preturi, sau macar pe-aproape sa fie.

View PostNero-d, on 21 martie 2017 - 20:18, said:

deci observ ca sunt niste fronturi simple, fara frezare...

daca e compromisa doar folia, se reinfoliaza!
Eu am platit fronturi frezate, cu maner frezat in front insa, dupa cum am spus, dupa ce am platit mi-au spus ca, ups, ei nu pot fabrica asa ceva, asa ca am convenit sa mi le faca asa, cu sistem tip-on pt deschidere si sa-mi reduca pretul. Diferenta de bani n-am mai vazut-o.

Din constatarile personale, doar folia era afectata. Nu stiu daca tehnologic se poate da jos folia veche si aplica alta, fara efecte nedorite.

Mai nou mi s-a defectat (a doua oara) un dozator de detergent pe care mi l-au vandut. Le-am dat deja 3 mail-uri in care ii rugam sa-mi spuna cum sa-l inlocuiesc, fara niciun raspuns. Stau cu el stricat, fiindca certificat de garantie nu mi-au dat si nu mi-l schimba nimeni fara el.

Edited by MembruAnonim, 21 March 2017 - 22:36.


#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Puteai pune fronturi din pal cu cant si gata.
Cred ca se lasa cu proces.....

#42
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007
Ușa din MDF înfoliat (cea care este pe vine și se atașează ușii mașinii de spălat) și ușa mașinii de spălat vor avea un decalaj de 18 mm, pe verticală, în partea superioară. Acest lucru se datorează prezenței bucății de PAL dintre mașină și blatul de lucru și este o consecință a neglijării faptului că mulți producători de mașini de spălat vase încorporabile limitează înălțimea panoului ce se atașează ușii mașinii de spălat vase la 720 mm. Orice milimetru în plus la înățimea ușii din MDF înseamnă același milimetru ce trebuie compensat între MSV și blat. De aici deduc că înălțimea ușii din MDF este de 738 mm și mai deduc că la proiectare au amatori care nu comunică cu montatorii.
În final eu aș da vina pe ... capitalismul ăsta stupid. Orice producător are ca obiectiv principal maximizarea profitului. Partenerul nostru strategic are o vorbă: de ce să vând ieftin dacă pot să vând scump. Te-au mirosit că ai venituri peste medie (cuptor cu microunde încorporabil, metaboxuri), probabil datorate aceluiași capitalism stupid, și te-au transformat în găină de jumulit.

Edited by mariusneh, 22 March 2017 - 08:03.


#43
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Sincer, cred ca cel mai ieftin gaseste o firma buna sa-ti faca alte fronturi din pal si pe astia ii da in judecata (plangere la politia nationala pentru inselaciune etc....).

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu vreau sa fac din pal, insa analizez varianta de a schimba toate fronturile lor cu unele din MDF vopsit. Ideea este ca trebuie sa gasesc ceva care sa fie foarte apropiat ca si nuanta, fiindca si restul dulapurilor sunt in aceeasi culoare si o sa arate urat altfel.
Imi puteti recomanda o firma buna care sa faca acest lucru si sa aiba o paleta variata de nuante? O sa intreb la SiPro, unde am si vrut initial sa comand bucataria, dar nu sunt sigur ca se baga sa faca doar fronturile.

In alta ordine de idei am discutat cu cei de la unican sa-mi aduca vechile fronturi inapoi pana cand isi repara utilajul. Astept sa vad ce imi raspund, insa nu trag mari sperante ca se va intampla nici asta prea curand.

Daca nu vor accepta nicio varianta de solutionare amiabila vom ajunge in instanta.

Edited by MembruAnonim, 22 March 2017 - 11:38.


#45
iseteqiube

iseteqiube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 22.09.2011
Am si eu o intrebare care nu e ontopic: modul cum ai acoperit centrala e conform legii? Din cate stiu cei de la gaze trebuie sa vina in control din 2 in 2 ani, ce faci, dai corpul ala jos cand verifica ei?

#46
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007
Fronturi din MDF vopsite cu simț de răspundere la Nett Front. Mate, lucioase, după toate gusturile. Mai nou, vopsesc și varianta cu mânerul frezat.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postiseteqiube, on 22 martie 2017 - 11:50, said:

Am si eu o intrebare care nu e ontopic: modul cum ai acoperit centrala e conform legii? Din cate stiu cei de la gaze trebuie sa vina in control din 2 in 2 ani, ce faci, dai corpul ala jos cand verifica ei?
Are usa, se deschide si ai acces la centrala, iar partea de sus a dulapului pt centrala este libera, pt aerisire. Corpul este practic doar o masca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate