Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Un pc decent la 2000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View PostNaturalBornGamer, on 08 septembrie 2017 - 17:09, said:

Revin cu o intrebare,daca nu e cu deranj. Posted Image
Vreau sa ii fac un PC la fiica-mea,ma deranjeaza ca ia laptopul si sta in pat cu el.

Am gasit local pe oleics o carcasa Zalman Z11,o placa de baza si sursa buna,toate noi,la bani bunicei. Acu dilema mea e ce procesor sa ii iau sa fie compatibil cu placa asta de baza https://www.pcgarage...i/b150m-mortar/
Iar ca buget tinand cont ca fetita nu are mari cerinte de la PC,m-as arunca in 500 de lei la procesor. Restul..rami,placa video si Hdd,se rezolva.
Uite un procesor compatibil si chiar ok ca pret : https://www.pcgarage...7100-39ghz-box/ ! :)

#110
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostNaturalBornGamer, on 08 septembrie 2017 - 17:09, said:

Vreau sa ii fac un PC la fiica-mea,ma deranjeaza ca ia laptopul si sta in pat cu el.
Scuze de off-topic ... cui vrei sa ii faci un pc la fiica-ta?

#111
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Ce nu nu intelegi? Poate ca nu trebuia detalii gen fiica,dar pe intelesul tau...vreau sa incropesc un desktop . E bine asa?

#112
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Stai linistit, am inteles din prima ce ai vrut sa scrii ... era doar vorba de a respecta putin limba romana pe care se presupune ca o vorbesti si o scrii.

#113
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Un I3 Skylake este suficient la o placă B150. Sunt pe telefon și nu pot deschide link-urile atașate.
Eu am I3 Skylake cu placă de bază Asus B150M(miniATX) cu 8 Gb RAM. Placă video nu am, îl folosesc pe cel din procesor. Nu mă joc, pt navigat pe net, niște YouTube și ceva filme + office, face față cu brio. Carcasa folosită este un Zalman Z1 Neo.

#114
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
@Natural, daca vrei un procesor 100% compatibil atunci alege un Skylake. Pentru ca placa de baza sa-ti suporte Kaby ai nevoie de update de BIOS.

#115
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View Postjegmihai, on 09 septembrie 2017 - 10:50, said:

@Natural, daca vrei un procesor 100% compatibil atunci alege un Skylake. Pentru ca placa de baza sa-ti suporte Kaby ai nevoie de update de BIOS.
Merge si Kaby Lake pt. ca are tehnologii mai moderne si cu vreo 30 de lei il rezolva baietii de la orice service IT cu update-ul .

Edited by EmyBoss7, 09 September 2017 - 11:04.


#116
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Mersi frumos baieti. Un kaby lake ramane.
Respecte.

#117
SirDaddy

SirDaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.09.2017
http://www.itdirect....-bx80677i37100/

Sunt ok, au livrare gratuita si iti raman niste marafeti in buzunar. Numai buni sa-i masacrezi in wot! Posted Image

View Postjegmihai, on 09 septembrie 2017 - 10:50, said:

@Natural, daca vrei un procesor 100% compatibil atunci alege un Skylake. Pentru ca placa de baza sa-ti suporte Kaby ai nevoie de update de BIOS.
Daca e second hand, foarte probabil sa aibe deja o versiune mai noua de bios. Iti sporesc sansele la vanzare.
Poate intreba vanzatorul, ca-i gratis. Eventual sa conditioneze cumpararea de acest update.

Edited by SirDaddy, 12 September 2017 - 07:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate