Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Opel astra H- 1.6 benzina - oala amortizor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007
Salutare tuturor. Caut sa cumpar un Opel astra h pe benzina, sunt destul de putine in zona mea. Azi am fost sa vad unul, prezentat ca impecabil de catre vanzator. Exteriorul si interiorul se vedea ca au fost pregatite de vanzare, spalate,polishate,etc. Problema a intervenit cand a deschis capota, la oala amortizorului de pe dreapta se vede o urma de sudura, mult mai grosolana decat la amortizorul de pe stanga. Vanzatorul se jura ca nu a fost busita, ca sa mergem in orice service sa verificam etc. Ce credeti, merita sa mai pierd timpul cu mersul in service, sau e clara treaba ca a fost pocnita tare? Atasez aici o poza facuta.

Attached Files



#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Nu cunosc in detaliu aceasta masina,dar daca spui ca sudura nu e identica cu cealaltă oala,sigur a avut un eveniment......Ca doar nu iesea asa din fabrica,nu??
Pana la urma nu sudura te deranjeaza,ci faptul ca a fost afectat lonjeronul,deci structura de rezistență in acea zona,iar Doamne fereste la un alt impact..
Femei si masini sunt pe toate drumurile,las-o si cauta alta.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
daca o verifici pe banii lui si e intacta totul e ok...

#4
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
orienteaza-te spre alta masina. Cu siguranta a avut un accident pe partea dreapta

#5
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postkartys, on 19 martie 2017 - 15:34, said:

Salutare tuturor. Caut sa cumpar un Opel astra h pe benzina, sunt destul de putine in zona mea. Azi am fost sa vad unul, prezentat ca impecabil de catre vanzator. Exteriorul si interiorul se vedea ca au fost pregatite de vanzare, spalate,polishate,etc. Problema a intervenit cand a deschis capota, la oala amortizorului de pe dreapta se vede o urma de sudura, mult mai grosolana decat la amortizorul de pe stanga. Vanzatorul se jura ca nu a fost busita, ca sa mergem in orice service sa verificam etc. Ce credeti, merita sa mai pierd timpul cu mersul in service, sau e clara treaba ca a fost pocnita tare? Atasez aici o poza facuta.

Eu nu as avea incredere in vanzatorii care fac exces de zel in a cosmetiza masina. Inteleg sa o spal si sa-i curat interiorul, nu-i arat omului o cocina ci o masina decent intretinuta, dar pregatirea in exces ma duce cu gandul la mutatul atentiei de la chestii esentiale.
Asa ca, eu zic sa renunti din start.

#6
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007
Va multumesc pentru pareri. Intre timp am discutat si cu un tinichigiu, masina 100% a avut un accident nasol pe partea aia, decupata si sudata... Altfel, impecabila :) Va multumesc.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
cel mai sigur e sa te uiti la alt astra h sa vezi daca are aceeasi sudura.

#8
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007
Da, m-am uitat. In mod normal sudurile sunt identice pe ambele parti si in nici un caz nu se vad urmele de sudura precum la masina asta....asta e, mai caut :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate