Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Constatare amiabila

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
deldel123

deldel123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2017
Am facut accident auto, au fost implicate doar doua masini, a mea si a pagubitului, ne-am inteles si am facut constatare amiabila. Firma de asigurari a cerut prezenta mea la constatarea daunelor. Frica mea e ca asiguratorii vor incerca sa se sustraga de la plata deoarece : mi-am lovit masina cu ceva timp in urma la iesirea dintr-o parcare, am fost la politie, am declarat, am fost la service si am schimbat ce era de schimbat in afara de farul avariat siiii nu am vopsit aripa avariata ( din motive financiare, bine-nteles). Aveti idee daca vor refuza acoperirea daunelor pagubitului?

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ce treaba are una cu alta? Inteleg ca sunt daune diferite in timp. Ambele sunt pe aceeasi parte a masinii?
Poate nu ar strica sa ai documentele (declaratia de la Politie, nota din service etc).

Depinde si peste cine dai. Si de ce sa se sustraga amandoi? Unul as mai intelege.
Orice e posibil... Insa eu cred ca nu or sa fie totusi probleme.

Sa ne tii la curent!

#3
deldel123

deldel123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2017
Revin luni dup-amiaza cu detalii despre intalnirea repectiva. Ma gandesc ca nu are legatura, dar nu stii niciodata ce le mai trece prin cap. Multumesc mult! Sa ai gura aurita.

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Deci tu ai fost cel vinovat , da ? Masina ta are farul belit si aripa nevopsita dintr-un incident separat , da ? Si tu te intrebi daca va fi despagubit celalalt sofer implicat in accident , pe asigurarea ta , da ? O sa fie daca el nu e vinovat de producerea accidentului !

Edited by Baxon, 19 March 2017 - 01:15.


#5
deldel123

deldel123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2017
Corect. Voiam sa stiu si parerile unor oameni mai experimentati, eu nu am mai patit pana acum si voiam sa nu am parte de surprize. Multumesc !

#6
deldel123

deldel123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2017
Tocmai ce m-am intors de la constatarea daunelor. Toate bune si frumoase, nu a fost nici o problema. O zi frumoasa! Multumesc pentru raspunsuri :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate