Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

credit bcr divers

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
anca1003

anca1003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2017
buna! am si eu o intrebare..as dori sa fac un credit de nevoi personale de 10.000 de lei, deoarece am aplicat acum 1 luna jumate pt un card avantaj, insa nu mi s-a aprobat, fara sa mi se ofere niciun motiv. sunt angajata ca programator la o multinationala, perioada nedeterminata, salariul net 3155 de lei, vechime totala 6 luni (primele 4 luni in internship, perioada determinata, apoi modificare ct pe perioada nedeterminata). am apelat la bcr, acolo imi incasez si salariul, mi s-a cerut adeverinta de venit si ct revisal, insa as vrea sa stiu daca am sanse sau nu? si daca nu, la ce alta banca as putea aplica? multumesc mult

#2
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
:signher: Ai cumva descoperire de fonduri pe cardul de debit de salariu, atunci nu e nici un fel de surpriză faptul că cei de la Credit Europe , emitenții Card Avantaj Posted Image te-au ignorat!

#3
anca1003

anca1003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2017
nu am nicio descoperire, absolut nimic. nu am nici alte rate/datorii

#4
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Apropo, ai cel puțin 6 salarii încasate, adică lucrezi de peste 6 luni la actualul angajator, ce fel de bonitate prezinți?

#5
anca1003

anca1003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2017
da, am 6 salarii incasate, la sfarsitul lunii il primesc pe al 7-lea

#6
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Daca ai pe perioada nedeterminata si ai adeverinta de la lucru, ti se aproba. 10.000 de lei nu e mult pentru salariul tau. Nu au nici un motiv sa te refuze, avand in vedere ca vor castiga cateva aproximativ 2000 de lei dupa tine la o dobanda de 9% pe an.

#7
anca1003

anca1003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2017
la simularea facuta de catre reprezentantul bancii, totalul de platit pt 24 de luni era 11300..iar pt 12 luni, aprox 700 de lei. nu prea inteleg, sincer, dar o sa citesc contractul cap coada si o sa calculez toate chichitele, daca se aproba, avand in vedere ca ar fi primul credit pe care il fac

#8
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

View Postanca1003, on 18 martie 2017 - 21:31, said:

buna! am si eu o intrebare..as dori sa fac un credit de nevoi personale de 10.000 de lei, deoarece am aplicat acum 1 luna jumate pt un card avantaj, insa nu mi s-a aprobat, fara sa mi se ofere niciun motiv. sunt angajata ca programator la o multinationala, perioada nedeterminata, salariul net 3155 de lei, vechime totala 6 luni (primele 4 luni in internship, perioada determinata, apoi modificare ct pe perioada nedeterminata). am apelat la bcr, acolo imi incasez si salariul, mi s-a cerut adeverinta de venit si ct revisal, insa as vrea sa stiu daca am sanse sau nu? si daca nu, la ce alta banca as putea aplica? multumesc mult
ai incercat overdraft? La salariu mai mic ca al tau mi s-a oferit maxim 8900.Poate poti scoate de acolo 10000.

#9
anca1003

anca1003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2017
daca imi refuza creditul, pot incerca overdraft ul?

#10
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 20.08.2012
Mergi la CECBank iti dau sigur.
Dar vizioneaza si acest clip. Poate te razgandesti.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FUvEYIlKe_s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by romulus69ro, 18 March 2017 - 22:32.


#11
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

View Postanca1003, on 18 martie 2017 - 22:28, said:

daca imi refuza creditul, pot incerca overdraft ul?
poti, eu zic sa incerci inainde deoarece e mai rentabil, il dai inapoi cand vrei si cat vrei, practic pana primesti salariul pe cardul ala, nu te forteaza sa ii returnezi, doar platesti dobanda.E mult mai flexibil ca un credit, doar ca limita e in functie de mai multe criterii.

#12
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View Postanca1003, on 18 martie 2017 - 22:16, said:

la simularea facuta de catre reprezentantul bancii, totalul de platit pt 24 de luni era 11300..iar pt 12 luni, aprox 700 de lei. nu prea inteleg, sincer, dar o sa citesc contractul cap coada si o sa calculez toate chichitele, daca se aproba, avand in vedere ca ar fi primul credit pe care il fac
Asta nu este asa de important, vezi cum e cu primul credit. E interesant sa vezi cum este.
Caz concret: credit de 13.000 pe 3 ani => 36*422 + 370 => profit de 2562 pentru banca in 3 ani. Pentru 10.000 pe 2 ani cred e undeva pe la 2000 profitul bancii. Nu are importanta, 50 de lei in plus sau in minus pe luna nu se simt (cam atata ar fi profitul bancii pe luna).
Primul credit este o experienta interesanta.

Edited by PlatonX, 18 March 2017 - 22:57.


#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostPlatonX, on 18 martie 2017 - 22:09, said:

Daca ai pe perioada nedeterminata si ai adeverinta de la lucru, ti se aproba.
Eu imi incasez salariul tot prin BCR si pe motivul asta au spus ca nu mai e necesara adeverinta de salariu.

#14
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postericmario, on 19 martie 2017 - 00:08, said:

Eu imi incasez salariul tot prin BCR si pe motivul asta au spus ca nu mai e necesara adeverinta de salariu.
Nu mai cer adeverinta de salariu , te verifica la ANF

#15
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Daca ai pe perioada nedeterminata si ai adeverinta de la lucru, ti se aproba.

View Postericmario, on 19 martie 2017 - 00:08, said:

Eu imi incasez salariul tot prin BCR si pe motivul asta au spus ca nu mai e necesara adeverinta de salariu.
Daca nu ai 3 ani trebuie sa completezi o adeverinta ca esti pe perioada nedeterminata.
https://www.bcr.ro/c...a_angajator.pdf

Dar asta numai daca lucrezi de mai putin de 3 ani. Se ia in calcul si locurile de munca anterioare, daca sunt fara intrerupere.
Pentru valoarea venitului, intr-adevar banca il cere de la ANAF cu acordul tau.

#16
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
BCR are obiceiul de a cere adeverinta de salariu celor care au mai putin de 1 an la locul de munca si revisal/  adeverinta pentru tip contract munca/prelungiri existente celor ce au / au avut perioada determinata.

@initiator: nu ar trebui sa fie o problema.

#17
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016
Vezi care e treaba cu overdraft-ul, poate ai dob mai buna ca la credit, depinde aici daca angajatorul tau are vreo conventie cu banca de unde vrei sa iei creditul.

#18
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
As avea si eu o intrebare, pot obtine un credit denevoi personale la bcr daca incasez salariu la ei prin contul george? Am vechimea totala in munca de 7 luni, as vrea sa stiu daca se cere 1 an vechime in munca(nu mi s a specificat).
salariu net 1800ron +250 bonuri de masa, contract pe perioada nedeterminata...nu am mai avut alte credite sau alte datorii, nu figurez in birou de credite, etc..
Doresc un impumut de aprox 3000€, cam ce sanse am sa iau acest credit?
PS: din ce mi au spus ei la conditiile minime de eligibilitate ma incadrez, insa nu am vechime decat de 7 luni, se cere 1 an la bcr sau nu?Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate