Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Pareri despre cura de detoxofiere cu sare amara a dr. Virginia Faur

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Salut, doresc sa fac odetoxifiere, a mai facut cineva aceasta cura? Am vorbit cu cateva persoane care au incercat si mi-au spus numa de bine. Multumesc anticipat

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,903
  • Înscris: 18.12.2007
Ai ficat si pancreas care se ocupa de detoxifiere. Tine-le pe alea in forma buna si nu mai ai nevoie de toate prostiile pe care ti le vand binevoitorii.

#3
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016
Din cand in cand experimenteaza postul negru, e cea mai buna metoda.

#4
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
merge cu sare neiodata, nu trebuie vreo sare speciala...

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

 bidarualex, on 18 martie 2017 - 10:44, said:

Salut, doresc sa fac odetoxifiere, a mai facut cineva aceasta cura? Am vorbit cu cateva persoane care au incercat si mi-au spus numa de bine. Multumesc anticipat

Acele persoane care spus numa de bine sunt cumva cele care vand la naivi respectivele cure?
Intr-adevar capitalismul este raiul pe pamant unde o parte foarte mica profita de foarte multi.Teoretic asta s-ar numi specula sau inselatorie,dar practic inseamna antreprenoriat,afaceri,etc.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,792
  • Înscris: 10.12.2006
Nu-mi pot da seama in ce fel ar putea detoxifia sarea, n-am mai auzit asa tampenie. Ne poti da detalii?

#7
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,363
  • Înscris: 10.09.2014

 Mizu, on 18 martie 2017 - 11:48, said:

Nu-mi pot da seama in ce fel ar putea detoxifia sarea, n-am mai auzit asa tampenie. Ne poti da detalii?
Chestii ezoterice, bre! Cum să nu cunoști astea? Și e emanația unei Dr. Prof. Ing. Docent (si alte titluri si diplome). Vindeca orice dar nu prostia.

Ar trebui sa incerce cura cu privirea a lu' ala care daca se uita la tine de dezinfecta (de bani).

Edited by LeopardSurd, 18 March 2017 - 12:25.


#8
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
În fiecare secunda există în organism procese de detoxifiere active, cum ar fi pentru metale grele. Ei bine, pot fi optimizate cu suplimente. De ex. acidul lipoic mobilizeaza mercurul latent, iar chlorela îl elimină, asta pe lângă cadmiu.
Nu trebuie ignorate nici enzimele.
După care oricine poate căuta despre fazele detoxifierii, și află că are două faze, și sunt factori care inițiază fiecare fază în parte, sau alții care le blochează, de ex. unele medicamente. Aici este descrisă pe larg toată chestia cu detoxifierea și enzimele.

// Detoxifierea cu sare amară este cel mai probabil o pierdere de timp.

Edited by NelsonMandela, 18 March 2017 - 13:07.


#9
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 27.06.2007
http://www.life.ro/l...toxine-16483598

#10
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Multumesc de raspunsuri. Costurile sunt mari( grapefruit, sare si apa ) am auzit de la prieteni de ea

Cat despre doamna Faur, ca exemplu picaturile de nas produse de firma ei, iti spune cum s ale prepari si acasa daca nu vrei sa le cumperi

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,792
  • Înscris: 10.12.2006
Dar cum ti-ai dat seama ca ai nevoie de detoxifiere, ce diagnostic ti-a pus doctorul?

#12
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 11.06.2010
Sarea amara e laxativ.

#13
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,919
  • Înscris: 02.02.2007
cam toate aceste asazise detoxifieri au ca baza niste substante laxative! dupa cee stai cateva ore- o zi pe wc, normal ca te simti mai usor, deci eesti mai detoxifiat!

NB: in urma cu vreo 6-7 ani, un prieten era bolnav grav( a si murit dupa putin timp) si medici l-au inclus in diverse programe experimentale.
In prospectul unui medicament scria: contine 25mg Placebo! Posted Image Omul stia cum e treaba si mi-a aratat hartia, ne amuzam teribil, zicea ca o sa ceara o doza mai mare de Placebo,, ca deja organismul lui s-a obisnuit cu 25mg/zi!

#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,792
  • Înscris: 10.12.2006
Sunt laxative deoarece prin unele articole se lauda ca curata colonul. Daca stai pe WC des, e logic pentru oricine cumpara ca iti curata colonul si te detoxifiezi, deci si-a meritat banii produsul in opinia lor. Cam asa merge treaba. Eu as manca mai bine prune, mai ieftin si mai sanatos.

In alt articol am vazut ca detoxifica ficatul, dar nu stie nimeni sa explice prin ce procedeu, ce se intampla acolo, ce toxine scoate din ficat si cum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate