Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Recuperarea dintre antrenamente

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Cand incerci mereu mai mult si mai bine trebuie sa gasesti solutii, sa experimentezi. Am avut satisfactia de multe ori sa vad ca solutiile mele se regasesc in diverse articole si metode consacrate, de care nu stiam. Pentru mine "calatoria" e 51% din antrenament, partea fizica e restul de 49%. Trag pentru pregatire fizica si mentinerea unor performante/ bareme personale, oglinda si cantarul sunt doar indicative.

#38
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postsandu222, on 06 aprilie 2017 - 14:54, said:



Sunt de acord cu prima fraza.

Cu a2a nu mai sunt. Ai reusit tu asta? Daca da, de unde ai "plecat" si unde ai "ajuns"? ce consideri tu a fi "tanc" ? ca si asta conteaza. Pentru mine a fi tanc inseamna a fi cat colegu' Vinciun(sunt iar nevoit sa il dau exemplu,cred ca se enerveaza), inclusiv la forta si tot e loc de mai bine. In concluzie a fi tanc inseamna sa fii cat mai aproape de potentialul genetic maxim, indiferent ca ai 1.70m sau 1.90m, sa ai ai minim 80kg la 1.70m/100kg la 1.90m; sa te banuiasca lumea ca iei steroizi, sa iesi in evidenta. Dar pentru asta iti trebuiesc 6-8-10ani nu 12 luni.
Vroiam sa spun ca daca tragi maxim si pleci de la zero in 12 luni esti schimbat radical. Tanc, dar daca te raportezi la Tyson e clar ca esti pui de Crevedia, ideea e ca atingi niste culmi nebanuite si un fizic/forta peste media intilnita pe strada.
Sigur ca dupa aia nu te opresti.

Edited by lil debul, 22 April 2017 - 11:34.


#39
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Asa e. In primul an schimbarile sunt radicale. La mine asa a fost. In primul an cresteam vazand cu ochii, colegii de la facultate ziceau ca iau steroizi. Apoi dezvoltarea s-a incetinit, dar am mai pus totusi cate oleaca si in anii urmatori.

Am inceput sa-l antrenez pe un verisor de 18 ani. Are constitutie foarte buna, nivel de grasime foarte scazut. In doua luni deja se vedea un mic progres  la forma, nu aveam rabdare sa-l vad peste un an. Si-a gasit o mandra si s-a lasat...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate