Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Stern infundat, revenire dupa 4 ani.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
laurentiu02

laurentiu02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2013
Salut, ma numesc Laurentiu, o sa implinesc 20 de ani in 2mai anul acesta. Am postat in urma cu 4 ani, respectiv 2 ani problema mea in legatura cu sternul infundat.


17 Februarie 2013 --> https://forum.softpe...stern-infundat/

O poza din anul 2012 cu sternul meu https://postimg.org/...j05h5/fe5545db/

16 Mai 2015 --> Situatia cu evolutia sternului si a aspectului meu fizic: https://forum.softpe...at-continuarea/


OK, revin dupa aproximativ 2 ani in care am incercat sa duc o viata sanatoasa, am facut sala, inot, alergare am mancat sanatos (in mare m-am antrenat si m-am dedicat mult aspectului) in prezent am 1,90 inaltime si ~80kg. O sa atasez niste poze cu zona sternului sa imi spuneti ce pareri aveti despre progresele facute si cu ce sfaturi m-ati mai putea ajuta.

Multumesc !!!

Attached Files


Edited by laurentiu02, 17 March 2017 - 12:20.


#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Eu nu vad nimic infundat.

#3
laurentiu02

laurentiu02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2013
Inseamna ca munca mea nu a fost in zadar in ultimul timp, uitate aici, in urma cu 2 ani! https://forum.softpe...at-continuarea/

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Crede-ma ca nu stii ce inseamna stern infundat.
Ce ai tu acolo e aproape normal, iar musculatura compenseaza extrem de bine => uita de problema.

#5
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postlaurentiu02, on 17 martie 2017 - 12:49, said:

asta te intereseaza pe tine in legatura cu postarea mea?
..pai la o gagica daca-ti vede pozele o mai intereseaza si cum arati Posted Image ..degeaba faci sala ca sa arati bine... la femei conteaza altceva sa nu ai infundat Posted Image
PS--topicul este ideal de pus in categoria funny sau poiana lu' iocan

Edited by arbuneaionut, 17 March 2017 - 12:52.


#6
laurentiu02

laurentiu02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2013
nu cred ca asta e locul ideal de agatat femei ;) dar daca atat te duce capul, fie cum zici tu. Daca insisti iti trimit si niste poze cu mine.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Sa fim seriosi totusi.
Se vede sternul infundat,mai ales in poza aia cu chilotii rosii Posted Image
Musculatura insa estompeaza senzatia.
Stai linistit,ca nu esti nici prima si nici ultima persoana care are stern infundat si are o viata normala,adica fara complexe.
Consoleaza-te,daca are vreun sens,prin faptul ca exista multi altii care arata intr-adevar catastrofal.

#8
laurentiu02

laurentiu02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2013
Multumesc mult, sincer eu sunt multumit de rezultate cum a fost si cum e acum, sunt convins ca o sa-l mai remediez putin.

#9
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View Postlaurentiu02, on 17 martie 2017 - 12:17, said:

Salut, ma numesc Laurentiu, o sa implinesc 20 de ani in 2mai anul acesta. Am postat in urma cu 4 ani, respectiv 2 ani problema mea in legatura cu sternul infundat.


17 Februarie 2013 --> https://forum.softpe...stern-infundat/

O poza din anul 2012 cu sternul meu https://postimg.org/...j05h5/fe5545db/

16 Mai 2015 --> Situatia cu evolutia sternului si a aspectului meu fizic: https://forum.softpe...at-continuarea/


OK, revin dupa aproximativ 2 ani in care am incercat sa duc o viata sanatoasa, am facut sala, inot, alergare am mancat sanatos (in mare m-am antrenat si m-am dedicat mult aspectului) in prezent am 1,90 inaltime si ~80kg. O sa atasez niste poze cu zona sternului sa imi spuneti ce pareri aveti despre progresele facute si cu ce sfaturi m-ati mai putea ajuta.

Multumesc !!!
Sfat: sa inveti bine, sa-i respecti pe cei in varsta, si sa nu iti fie frica de munca cinstita.
Noroc.

#10
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
aveai sechele ale rahitismului acu' 2 ani si le ai si acum...
de fapt ai avut rahitism (ca de aici e sternul infundat) in mica copilarie si odata cu trecerea anilor oasele s-au mineralizat (intarit), ai devenit adult (off-topic: de fapt la ce postari ai, esti un copil inainte de pubertate intr-un corp de 20 de ani) si ai ramas cu sternul infundat.
vei ramane asa toata viata, asta daca nu gasesti vre-un chirurg dornic sa-ti ia banii si sa te opereze.
daca te gandesti la aspectul fizic... lasa niste par sa creasca, nu te mai epila pe piept si nu va observa nimeni
cat priveste viata sanatoasa dusa de tine, e ok sa mananci sanatos si sa faci miscare, insa poti sta si in cap cu curu' spre luna, ca sternul nu o sa-si rervina singur

#11
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
@laurentiu
Am vazut si pozele din trecut. Stai linistit ca nu ai sternul infundat si nici nu l-ai avut vreodata. Tu esti ectomorf, nu ai grasime, ai inceput sa faci exercitii pentru muschi, muschii s-au dezvoltat, chestie care iti da impresia aia ca ai sternul infundat.
Cu cat o sa iti mai creasca muschii o sa se dezvolte si fibrele apropiate de stern si impresia (falsa) de stern infundat o sa se estompeze. Dupa cum vezi s-a mai diminuat fata de acum 4 ani.
Apoi o sa incepi sa mai pui si ceva grasime pe tine, in special dupa 30 de ani.
Tu esti un caz fericit, poti manca orice fiind ectomorf. Baga carbohidrati dar din aia sanatosi (porumb, naut, fructe, miere) si nu din aia "morti" (buscuiti, cipsuri, zahar si in general chestii super prelucrate), grasimi (carne grasa, unt, ulei vegetal, etc.), tragi de fiare corect si fii fara grija ca esti perfect normal.

#12
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postlaurentiu02, on 17 martie 2017 - 13:25, said:

nu cred ca asta e locul ideal de agatat femei Posted Image dar daca atat te duce capul, fie cum zici tu. Daca insisti iti trimit si niste poze cu mine.
Ce sa fac cu pozele tale? ...ori le dai pe la gagici ori te inscrii pe un site cu.... Posted Image

#13
laurentiu02

laurentiu02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2013

View PostFriskey, on 17 martie 2017 - 15:45, said:

@laurentiu
Am vazut si pozele din trecut. Stai linistit ca nu ai sternul infundat si nici nu l-ai avut vreodata. Tu esti ectomorf, nu ai grasime, ai inceput sa faci exercitii pentru muschi, muschii s-au dezvoltat, chestie care iti da impresia aia ca ai sternul infundat.
Cu cat o sa iti mai creasca muschii o sa se dezvolte si fibrele apropiate de stern si impresia (falsa) de stern infundat o sa se estompeze. Dupa cum vezi s-a mai diminuat fata de acum 4 ani.
Apoi o sa incepi sa mai pui si ceva grasime pe tine, in special dupa 30 de ani.
Tu esti un caz fericit, poti manca orice fiind ectomorf. Baga carbohidrati dar din aia sanatosi (porumb, naut, fructe, miere) si nu din aia "morti" (buscuiti, cipsuri, zahar si in general chestii super prelucrate), grasimi (carne grasa, unt, ulei vegetal, etc.), tragi de fiare corect si fii fara grija ca esti perfect normal.

multumesc pt sfat.

View Postarbuneaionut, on 17 martie 2017 - 16:18, said:

Ce sa fac cu pozele tale? ...ori le dai pe la gagici ori te inscrii pe un site cu.... Posted Image


e al 3-lea reply pe care il dai fara rost. nu te-ai saturat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate