Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Proces civil cu un singur reclamant si mai multi parati. Intapinare se comunica ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Subiect: Proces civil cu un singur reclamant si mai multi parati. Intapinare se comunica ?

Buna ziua,doresc a ma informa. Intr-un proces civil cu un singur reclamant, institutia prefectului si mai multi parati, mai precis 3 parati. Intapinarea,intapinarile facute seperat de fiecare parat in parte, acestea se comunica numai reclamantului care este institutia prefectului ? sau intampinarea mea se comunica si celorlalti doi parati care sunt si ei parati in acest proces civil ?
Mai pe scurt eu am depus atatea exemplare ale intampinarii pentru fiecare parte din proces una pentru instanta si celelalte pentru comunicare.
Intampinarile celorlalte parti care sunt si ei tot parati imi sunt aduse la cunostiinta mie in calitate de parat ? Care este procedura ? Ori trebuie sa merg la judecatorie pentru a afla raspunsurile celorlalti parati ?
Multumesc,

#2
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015
A --- reclamant

B, C, D --- parati

DA! Intampinarile facute de B, C, D se depun la dosar, se comunica.

Art. 206 Cod Proc Civila ---intampinarea se comunica reclamantului de indata, iar in 10 zile de la comunicarea intampinarii (sau la plural, intampinarilor), reclamantul are obligatia de a da raspuns la intampinare.

Raspunsul reclamantului la intampinare se va vedea de parat din dosarul cauzei.

Vezi ca paratul/ paratii trebuie sa faca intampinare in 25 zile de la comunicarea cererii de chemare in judecata!
Separat sau impreuna, dar trebuie sa o faca!

Actele se comunica partilor din dosar, dar in faza initiala, le consulti la dosar.

Edited by pinguinul666, 17 March 2017 - 12:57.


#3
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

View Postpinguinul666, on 17 martie 2017 - 12:54, said:

A --- reclamant

B, C, D --- parati

DA! Intampinarile facute de B, C, D se depun la dosar, se comunica.

Art. 206 Cod Proc Civila ---intampinarea se comunica reclamantului de indata, iar in 10 zile de la comunicarea intampinarii (sau la plural, intampinarilor), reclamantul are obligatia de a da raspuns la intampinare.

Raspunsul reclamantului la intampinare se va vedea de parat din dosarul cauzei.

Vezi ca paratul/ paratii trebuie sa faca intampinare in 25 zile de la comunicarea cererii de chemare in judecata!
Separat sau impreuna, dar trebuie sa o faca!

Actele se comunica partilor din dosar, dar in faza initiala, le consulti la dosar.

Multumesc, pinguinul 666
Am inteles dar, in  Comunicare Adresa din data de 27.01.2017  se scrie clar  ,, Depuneti documentele solicitate si inscrisurile doveditoare intr-un  exemplar pentru instanta si cate un exemplar pentru fiecare parte, conform art.150 NCPC. ,,
Ma gandesc ca daca au cerut pentru fiecare parte din dosar... trebuia sa imi fii trimis pana acum si mie o instiintare. Cel putin sa vad cum se apara comisia locala fond funciar si comisia judeteana de fond funciar. Speta fiind nulitate absoluta,partiala titlu de proprietate Mai este ceva au trecut atatea zile si nu sa fixat un termen de judecata.
Cred ca este necesar sa merg la judecatorie sa cer sa vad ce acte au fost depuse.
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate