Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Durabilitate anvelope vara Dunlop Blueresponse

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011

 ammazon, on 17 martie 2017 - 16:23, said:

am parcurs cu ele aproximativ 35000 de kilometri.
Nu ai masurat profilul ,cati mm mai au?
Legislatia romana prevede inlocuirea cand acestea ajung la 1.6 mm.

#20
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
O să încerc mâine să le măsor deși nu am instrument special pentru asta.

Trebuie să fac o rectificare la postul meu de pe pagina anterioară:

 ammazon, on 17 martie 2017 - 16:23, said:

Am folosit în trecut și Dunlop SportResponse, care sunt mult mai rezistente.

Am vrut să spun Dunlop Sport Fast Response.

 missionnad, on 17 martie 2017 - 17:41, said:

Legislatia romana prevede inlocuirea cand acestea ajung la 1.6 mm.

Această adâncime se măsoara în canalele mediane sau în canalele dintre crampoanele de pe margine?

Edited by ammazon, 17 March 2017 - 20:24.


#21
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Indiferent care canal ajunge primul la limita de uzura.
Luati Michelin Energy daca vreti anvelope care sa tina mult sau Continental daca vreti anvelope performante.
Din pacate nu poti impaca si capra si varza trebuie sa stii ce-ti doresti de la o anvelopa.

Edited by Nytro84, 17 March 2017 - 20:36.


#22
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 ammazon, on 17 martie 2017 - 20:19, said:

Această adâncime se măsoara în canalele mediane sau în canalele dintre crampoanele de pe margine?

Ai pe ele martor de uzura, nu te mai chinui.

[ https://www.anvelopemag.ro/Content/Image/Default/comparatie%20anvelope%20noua-uzata.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 missionnad, on 17 martie 2017 - 12:03, said:

Si eu sunt multumit,franeaza bine,silentioase,confortabile.....dar parcă prea repede se tocesc totusi.
Locuiesc si la munte,hai ca daca stateam in București sau Alexandria vara ,asfalt incins mai era cum era.
Poate fix de aceea se  uzeaza mai repede. Pe drum european asfaltul e destul de fin. Cand intru in Apuseni, acolo in fiecare sfarsit de vara se pune un strat de uzura din piatra concasata cu dimensiune destul de mare lipita cu un strat de bitum. Parca rulezi cu masina pe un smirghel dur. Nu intelegeam de ce tot pun asa ca in vara urmatoare se ingroapa de tot in asfaltul vechi. Dar probabi pentru o aderenta sporita pe perioada de iarna, ca iarna la munte e mai dura putin.
  La mine nu se vede uzura rapida ca merg o data la 2 saptamani. Dar cei care circula zilnic de la sfarsitul lui augus pana in octombriecand pun cauciucurile de iarna plus de prin mai pana pe la sfasitul lui iulie cand deja dispar asperitatile alea probabil se vede o uzura mai rapida a anvelopelor.

Edited by PoeOvidiu, 18 March 2017 - 09:13.


#24
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Am uitat să mai trecem la avantajele acestor anvelope și aderența excelentă atât pe asfalt uscat cât și pe umed.
În mare cred că merită să facem un compromis, chiar dacă se uzează mai repede acestea ne oferă foarte multe avantaje.

#25
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 12.09.2013
Am si eu aceste anvelope pe masina si va confirm aderenta foarte buna pe uscat si pe ud.Se uzeaza mai repede decat altele, posibil.Dar daca-si fac treaba bine, pot sa tina si 40000 km ca nu ma deranjaza.Nu le tin oricum mai mult de 5 ani.

#26
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
Revin cu update despre anvelopele Dunlop Sport BlueResponse.
Le-am folosit cu succes si acest sezon,mai merg si vara lui 2019 după care le schimb.Mai au putin pana să ajunga la martorul de uzura,deci mai tin si la anu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate