Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Iphone 7 plus vs android

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

pinguinul666

pinguinul666

Senior Member

• Grup: Senior Members
sal

urmeaza sa imi iau un smartphone si am niscaiva intrebari legate de iphone 7, deoarece se pare ca s-au schimbat niste lucruri fata de cum stiam eu acum vreo 3 ani:

1) in OS-ul lui (deci NU in third-party apps!), pot sa mut/copiez/ cut & paste / rename/ delete imaginile, pozele, intre foldere, asa cum vreau eu, fara limitare, sa creez noi foldere etc ?   De pilda, sa mut pozele facute cu camera, din folderul lor initial in unul nou creat.
intreb fiindca eu stiam ca nu e posibil fara iTunes.

2) intrebare similara pentru muzica, mp3-uri ....pot fi redenumite / copiate / sterse fara itunes?
la fel, ma refer la OS-ul nativ, nu la aplicatii third party!
ca si mai sus, intreb fiindca stiam ca nu se poate manipula media (mp3, clipuri etc) fara iTunes

3) eu am cont pe itunes, si aveam destul de multe aplicatii cumparate (am un ipad 2).
se poate sa resincronizez aplicatiile de pe ipad ul vechi pe noul iphone ?

Va multumesc

Edited by pinguinul666, 17 March 2017 - 09:51.

OriOn20

OriOn20

Senior Member

Daca vrei suport pentru file amangement mergi pe Android, simplu.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

View Postpinguinul666, on 17 martie 2017 - 09:48, said:

1) in OS-ul lui (deci NU in third-party apps!), pot sa mut/copiez/ cut & paste / rename/ delete imaginile, pozele, intre foldere, asa cum vreau eu, fara limitare, sa creez noi foldere etc ?   De pilda, sa mut pozele facute cu camera, din folderul lor initial in unul nou creat.
intreb fiindca eu stiam ca nu e posibil fara iTunes.
2) intrebare similara pentru muzica, mp3-uri ....pot fi redenumite / copiate / sterse fara itunes?
la fel, ma refer la OS-ul nativ, nu la aplicatii third party!
ca si mai sus, intreb fiindca stiam ca nu se poate manipula media (mp3, clipuri etc) fara iTunes
3) eu am cont pe itunes, si aveam destul de multe aplicatii cumparate (am un ipad 2).
se poate sa resincronizez aplicatiile de pe ipad ul vechi pe noul iphone ?
1) nu. De pe telefon, cel putin cand am verificat ultima data, nu poti asa ceva.
2) la fel, nu.
3) cele universale (iPhone+iPad) sau cele care au si versiune pentru iPhone le pot instala pe telefon. Doar cele care au doar versiune pentru iPad nu le poti instala (cel putin pe un telefon fara jailbreak).

Asa cum s-a spus mai sus, mergi pe Android daca vrei suport pentru manager de fisiere. De exemplu, mergi pe un Google Pixel XL daca tot ai buget pentru un iPhone 7 Plus. Sau daca mai ai rabdare asteapta pana lanseaza Samsung noul Galaxy S8 si S8+, sa vezi ce ofera si astea.

Dar tine cont ca pe iOS nu prea vei vedea curand suport pentru manager de fisiere (sa le muti unde vrei, sa le redenumesti, stergi, etc.) si nici posibilitatea relativ avansata de customizare cum e la Android.

Si inca ceva: nu mai e nici iOS-ul un monument de optimizare, fluiditate si fiabilitate cum era odata. In prezent, atat timp cat alegi un Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei, OnePlus din gama superioara nu vei vedea blocari, restarturi si alte lucruri aparute din senin, fara sa-ti fi bagat tu nasul sa instalezi 3 antivirusi, aplicatii malware sau aplicatii de "optimizare". Atat timp cat folosesti doar aplicatii de incredere si nu instalezi aplicatii luate de cine stie unde si un telefon cu Android va rula cam la fel ca un iPhone.

Edited by Hider141, 17 March 2017 - 10:59.

dani2013

dani2013

Member

• Grup: Members
eu as recomanda sa mergi pe sistemul de operare pe care l-ai folosit in ultimii 3 ani .
sa revii de la android la ios , asta daca ai folosit android, e mai complicat
ios tot inchis este, nu prea ai multe optiuni nici de customizare nici de files management.
poti sincroniza pe iphone 7 toate aplicatiile descarcate din appstore , ma refer aici la cele compatibile cu ios 10.
despre ce ziceai tu cu poze si muzica, nu stiu ca nu m-a preocupat aspectul asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate