Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Din data de 01.04.2017 U.P.C. a eliminat Shorts TV HD din grilă.

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#73
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Stiu asta, dar gandeste-te ca daca pretul Maxim-ului pentru cei cu 1P ar fi ramas 65 de lei si nu 45 de lei cu tot cu Filmbox-uri si Bollywood-uri, care fac cam toata grila de filme a UPC-ului. Shorts HD poate fi inlocuit cu Cinemax 2 HD pentru ca posturi maxime nu prea am ce sa cer (eventual Romance TV HD, dar nu s-a lansat inca la noi). Discovery-urile in HD vor fi clar in Play Basic, si in niciun caz in Play Familia sau Play Maxim pentru ca nu se justifica.

#74
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009

 Robert201, on 16 martie 2017 - 19:09, said:

Am zis ca e criza de posturi HD, ca se scoate Shorts HD din 1 Aprilie si poate vom avea Happy in HD dupa 1 Aprilie ca sunt mai mari sansele ca la AXN HD sau AXN Spin (parerea mea).
Criză de HD-uri e la Akta. Peste 40 de HD-uri încă nu e deloc criză chiar dacă iese un canal bun.
Lasă că dacă intră canalele Intact în HD tot vă veți bucura, eu desigur deloc pentru că mă interesează numai canale de calitate.
Cinemax 2 HD ar fi perfect să intre acum dar acel canal se plătește extra deci tot nu ar fi corect.

Edited by Kalman2007, 16 March 2017 - 19:17.


#75
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Ca sa fie corect ar trebui sa intre TNT HD sau AMC HD sau FilmBox Arthouse HD. Dar din cate stim nu o sa intre niciunul.

#76
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 ronuquet, on 16 martie 2017 - 19:20, said:

Ca sa fie corect ar trebui sa intre TNT HD sau AMC HD sau FilmBox Arthouse HD. Dar din cate stim nu o sa intre niciunul.
Posted Image Posted Image Posted Image

#77
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

 ronuquet, on 16 martie 2017 - 18:52, said:

Reamintesc ca au fost in teste AXN HD si AXN Spin la fel ca Happy Channel HD si nici azi nu le avem.
Când au fost alea două în teste?

#78
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

 AndReW99, on 16 martie 2017 - 19:54, said:

Când au fost alea două în teste?

In 2013 din ce-mi amintesc - AXN Spin. Pusese hansoloro2 poza cu AXN Spin. Iar AXN HD fusese confirmat (si a fost si in teste) in 2014 de catre cei de la RC si trebuia sa intre impreuna cu AMS HD, Shorts HD, Arte HD, Mezzo Live HD, Mooz Dance HD, Hustler HD si Etno HD, insa nu a mai intrat.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 20:03.


#79
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

 Kalman2007, on 16 martie 2017 - 13:36, said:

La Docsis nu ai dreptate. Nu e nicăieri implementat 3.1. Doar nu credeai că noi o să fim primii. Deci nu depinde de Redeleanu chestia asta.

te contrazic astia, prietene...e adevarat, sunt tari unde apa calda s-a inventat demult....

http://corporate.com...in-philadelphia

http://www.broadband...is-3-1-in-2017/

#80
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Imi puteti confirma daca si in alte zone s-au mai scos canale analogice? Vad ca la mine sunt doar 48 si duminica erau 50. Multumesc!
P.S. Am incercat si eu sa scanez cum m-a invatat colegul de forum si am observat acest lucru.

Attached Files


Edited by UPCfan, 16 March 2017 - 20:36.


#81
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Tot nu ai dat bine scanarea, trebuie sa dai obligatoriu cu Alti Operatori. Ar trebui sa-ti apara 261 de canale.

In Bucuresti nu s-a eliminat nimic pe analogic inca.

#82
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009

 daniel1976, on 16 martie 2017 - 20:22, said:

te contrazic astia, prietene...e adevarat, sunt tari unde apa calda s-a inventat demult....

http://corporate.com...in-philadelphia

http://www.broadband...is-3-1-in-2017/
Evident m-am referit la rețeaua UPC din Europa. Posted Image Trebuia să specific. Posted Image

Edited by Kalman2007, 16 March 2017 - 21:13.


#83
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
@ronuquet. Am incercat cum mi-ai spus tu si mi-au aparut cateva canale CDT si unu STB, fara nimic "test". Sigur ceva tot nu am facut bine. In poza le-am scanat ok sa mi le rearanjez inapoi si atunci am observat ca sunt doar 48. Am mai incercat odata ca m-am gandit sa nu fie vreo problema de la mine si tot 48 au aparut.
In momentul de fata pentru cate canale HD ar fi loc? 2 canale analogice scoase cat spatiu ar insemna pentru digital?

#84
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Contează și restul orașelor cum stau cu frecvențele libere. La mine de ex. nu mai e nimic liber.
Deocamdată este loc destul fără să mai elimine din analogic. Intră lejer și 5 HD-uri + mai este TP 28 complet gol dar activat numai în București.

#85
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Am mai observat ca realitatea este la dublu pe 1 si 7. Pe 17 este black screen, iar pe 39 pureci. Sigur care are numai analogic nu-i prea fericit.

#86
cyberblue

cyberblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.05.2006
Eu ma uitam la Shorts. Sunt foarte nemulțumit de vestea asta. Cred că singura posibilitate să-l mai am este Telekom.

#87
UPCfan

UPCfan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.03.2017
Sunt curios cat din timpul tau la tv acordai acestui post? Eu nu am dat niciodata de cand sunt la upc nici din curiozitate. M-am bucurat cand eram la telekom si l-au introdus, dar a fost repede o dezamagire. Daca ar fi dupa mine as mai scoate niste starvuri din grila ( nasutv, bollywood-urile, regio, tvr-urile locale, taraf sd, etno sd, inedit, favorit...). Lista ar putea continua, dar sunt constient ca aceste canale au si ele telespectatorii lor. Asa ca eu le sterg din lista si ma multumesc asa. Pentru mine ar fi mai mult decat ok daca in locul "scurtaciunii" ar introduce cinemax2 hd.

#88
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Ce considerăm noi starvuri poate altii le considera canale de calitate.

Personal nu sunt de acord sa scoată un canal pentru ca are audienta putina. Consider ca și cei cărora le plac canalele de nișă au dreptul de a le viziona.

Iar dacă aceste canale duc la creșterea prețului întregului pachet, atunci ele ar trebui grupate în extraoptiuni astfel încât cei care le doresc cu adevărat sa plătească pentru ele.

Dar, în același timp, consider normal ca programele cu cea mai mica audienta sa fie eliminate din grila dacă nu mai exista frecvente libere pentru a baga noi canale. Și subliniez audienta, nu calitatea programelor. În orice tara măsurătorile se fac după audienta, nu după calitatea programelor. Degeaba strigam noi sa se elimine starvurile. Dacă acele starvuri au audienta vor sta în grila mult si bine.

Deși și UPC ul mai face lucruri ciudate eliminând programe cu audienta. Dar acolo cred ca e vorba de acorduri și contracte.

Edited by tdan08, 18 March 2017 - 10:23.


#89
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Adaug la cele zise mai sus de colegul Tdan, ca nu exista nici un fel de problema tehnica referitoare la spatiu/frecvente libere. Deci orice discutie precum cea inceputa de UPCfan (care doreste eliminarea Bollywoodurilor, Regio, Taraf, Etno, Inedit, Favorit etc) este absolut sterila si fara sens si vor aparea apoi altii care nu vor canale pentru femei, urasc FLN, AXN - o porcarie, TNT 'da filme vechi' si o tinem tot asa...

 UPCfan, on 18 martie 2017 - 08:49, said:

ar fi mai mult decat ok daca in locul "scurtaciunii" ar introduce cinemax2 hd.
Si aceasta o idee absolut gresita, vorbim de 2 programe totalmente diferite, din pachete diferite. Si care nu face decat sa se bazeze pe ideea profund gresita ca 'cineva trebuie sa moara ca sa traiasca altcineva'.

Deci chiar daca ar introduce Cinemax 2 HD "in locul (care loc)" asta nu este o 'scuza'.  UPC ne-a desconsiderat neoferindu-ne pana acum Cinemax 2 HD si ne desconsidera eliminand un program din Maxim unic pe nisa lui.

#90
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Adevărul e că Regio chiar trebuie eliminat, de două luni e în blank.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate