Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Din data de 01.04.2017 U.P.C. a eliminat Shorts TV HD din grilă.

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#55
Yonutx

Yonutx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 08.10.2009

View Postmegafanro, on 16 martie 2017 - 16:23, said:


și că vom avea un singur pachet chel: Play Familia Basic S.D., întrucât noi nu iubim H.D-ul.

Eu cred ca nu vor posturi in HD, intrucat au foarte multe cereri de Horizoane si nu fac fata cu echipamentele...Posted ImagePosted Image

#56
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Postflobuc, on 16 martie 2017 - 12:16, said:

Vezi ca-i superi pe utopium si pe orange.
Nu e vorba de supărare, dar chiar e foarte bun postul. Și mă uitam relativ des pe el.

#57
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 15:02, said:

@megafanro: La sfârșitul anului ZF va veni cu un articol bombă! UPC - record de profit pe anul 2017. Nici nu m-aș mira. Au scumpit la aproape fiecare abonat, elimină un canal care sigur nu e ieftin și poate mai pică și altele. Mai introduc câteva regionale și ceva SD-uri de calitate și a trecut anul. :lol: Dar avem Romance TV și asta contează. Posted Image

Plus ca le mai rămâne și taxa de stâlp...
Si uite, cu doi lei de ici, trei lei de colo, asa se ajunge la un profit consistent pentru UPC.
Dacă RDS a mai ieftinit unele abonamente sau chiar au mărit vitezele la pachete populare, adica foarte ieftine, UPC ul vine cu scumpiri pe alocuri nejustificate.

Mai mult ca sigur ca UPC ul o sa fie la sfârșitul anului compania cu cel mai mare profit.

Săptămâna trecută când am vorbit cu o tipa de la retenție și i-am zis ca prețul la net și la maxpack este scump fata de RDS,  ea îmi da o replica pe un ton obraznic, ca de unde știu eu ca RDS ul are preturi mai bune și ca și UPC ul are preturi foarte competitive. Ca sa nu ma enervez mai tare i-am zis ca preturile se vad simplu.... accesând internetul. În fine, a fost o discuție cam absurdă. Tipa nu vroia sa recunoască ca la alții unele pachete/servicii sunt mai ieftine.

Edited by tdan08, 16 March 2017 - 17:34.


#58
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Dreptatea este relativa .

#59
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Posttdan08, on 16 martie 2017 - 17:31, said:

Plus ca le mai rămâne și taxa de stâlp...
Si uite, cu doi lei de ici, trei lei de colo, asa se ajunge la un profit consistent pentru UPC.
Dacă RDS a mai ieftinit unele abonamente sau chiar au mărit vitezele la pachete populare, adica foarte ieftine, UPC ul vine cu scumpiri pe alocuri nejustificate.

Mai mult ca sigur ca UPC ul o sa fie la sfârșitul anului compania cu cel mai mare profit.
Nici o surpriză, doar am văzut articolul de ieri din ZF postat de colegul Megafan https://forum.softpe...2#entry20853830

Practic mai-marii UPC nu zic nimic despre programe HD sau noi servicii Horizon ci doar se laudă ca și-au îmbunătățit profitabilitatea. Adică ei nu vor doar un profit constant ci acesta trebuie să fie pe un trend ascendent.  Și cum se poate realiza asta ? Prin modalitățile pe care le vedem: Maxpak scump din care lipseste Cinemax 2 HD, liga 1 taxată extra, scumpiri de abonamente iar apoi eliminare de programe premium din Maxim și eventual inlocuirea cu programe românești gratuite.

#60
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Mda, deci trendul e clar si sper sa fie inteles de toti de aici :
  • Vor sa mareasca profitul cu orice pret

  • Scot posturi scumpe si introduc posturi ieftine romanesti (chiar gratuite)

  • Nu vor mai introduce posturi calitative

  • Se taxeaza Liga 1 si Maxpak-ul ramane la acelasi pret
Cine asteapta ceva scump sau de calitate sa se mute de acum la Telekom. Posted Image

Atentie !!! Ei au zis-o nu noi !!! Deci sa nu vina hateri sa spuna ca noi tinem cu concurenta sau altceva.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 18:20.


#61
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Am vorbit azi la telefon cu o cucoană la c.c,am cerut demisia lui Redeleanu că numai belele a făcut cică cine-i Redeleanu ?la raspunsul mea mi a închis telefonul.

Edited by bacefaci, 16 March 2017 - 18:30.


#62
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Eu la retentie ori primesc oferte ca alea de pe topicul de pe Softpedia, ori m-am dus unde vad cu ochii. E clar ca nu ne asteapta ceva bun in anul ce urmeaza, avand in vedere declaratia pusa de megafanro de pe ZF aici.

Si clar iau pe 1 an, cine isi mai ia oferte, sa-si ia pe 1 an, nu avem idee ce mai vor sa scoata si cum mai vor sa reduca costurile.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 18:36.


#63
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Altă postare în marțiană.Posted Image

View Postbacefaci, on 16 martie 2017 - 18:29, said:

Am vorbit azi la telefon cu o cucoană la c.c,am cerut demisia lui Redeleanu că numai belele a făcut cică cine-i Redeleanu ?la raspunsul mea mi a închis telefonul.


#64
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Practic, cei de la UPC pot schimba U cu O, astfel incat sa fie OPC si nu UPC, avand in vedere ca dupa 1 Aprilie o sa fie criza la UPC in grila, si nu ne mai ramane decat speranta ca dupa 1 Aprilie se vor introduce posturi noi HD (ca SD avem destule), si sa fie de calitate gen. Intact HD, Kiss Music SRL HD (Kiss TV HD, Magic TV HD, Rock TV HD) sau Discovery Science HD, ID Xtra HD si DTX HD. Cam atat le-as cere sa introduca gratuit si in Play Familia, iar in Maxpack sa introduca Cinemax 2 HD.

#65
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Acum sa nu fim ofticați ca se scumpește abonamentul (la unii) și ca UPC ul face profit. Foarte bine ca da roade aceasta strategie.
Nu știu dacă mai tine cineva minte când șeful Liberty, aflat anul trecut la o conferință, se plângea ca preturile sunt chiar mici  fata de alte tari (ca de exemplu Olanda) și ca nu fac în România profitul pe care și l-ar fi dorit.

În alta ordine de idei, au fost destui pe aici care ii condamnau pe cei care se "zgarcesc" la doi, trei, patru lei cât a pus UPC ul în plus la unii abonați.

Asa ca bravo lor ca le merge magaria... Eu zic ca dacă au adepți sa pună chiar 10 - 20 lei în plus la abonament și sa mai scoată și câteva canale HD.

UPC-ul are abonați de elita care-și permit orice aroganta din partea lor. La RDS sunt săracii.... Săracii care la 15 lei au net de 300 cu 150 upload.

Edited by tdan08, 16 March 2017 - 18:56.


#66
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,830
  • Înscris: 07.07.2009

View Postronuquet, on 16 martie 2017 - 18:35, said:

Eu la retentie ori primesc oferte ca alea de pe topicul de pe Softpedia, ori m-am dus unde vad cu ochii. E clar ca nu ne asteapta ceva bun in anul ce urmeaza, avand in vedere declaratia pusa de megafanro de pe ZF aici.

Si clar iau pe 1 an, cine isi mai ia oferte, sa-si ia pe 1 an, nu avem idee ce mai vor sa scoata si cum mai vor sa reduca costurile.
Nu te lua după ZF. Tot ei au zis că pe 15 martie se lansează Cinemaraton. Articolele de pe ZF sunt doar propagandă ieftină. Posted Image

@Robert201: Criză în grilă când avem 202 de canale? Să nu exagerăm totuși.

Edited by Kalman2007, 16 March 2017 - 18:42.


#67
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 18:40, said:

Nu te lua după ZF. Tot ai au zis că pe 15 martie se lansează Cinemaraton. Articolele de pe ZF sunt doar propagandă ieftină. Posted Image

@Robert201: Criză în grilă când avem 202 de canale? Să nu exagerăm totuși.

202 canale da fara Discoveryuri in HD.

#68
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,830
  • Înscris: 07.07.2009
Dar să zicem că e criză de canale mi se pare deja deplasat de tot. :lol:

#69
djnichipizza

djnichipizza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 02.07.2014
cand intra in grila upc happy channel hd?

#70
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu se stie nici macar daca intra sigur, nu stiu cine a pus titlul ala dar induce in eroare. Reamintesc ca au fost in teste AXN HD si AXN Spin la fel ca Happy Channel HD si nici azi nu le avem. Posted Image

Alte posturi in teste au fost Insight UHD (4K) si Luxe TV HD.

Edited by ronuquet, 16 March 2017 - 18:57.


#71
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015

View PostKalman2007, on 16 martie 2017 - 18:43, said:

Dar să zicem că e criză de canale mi se pare deja deplasat de tot. :lol:
Am zis ca e criza de posturi HD, ca se scoate Shorts HD din 1 Aprilie si poate vom avea Happy in HD dupa 1 Aprilie ca sunt mai mari sansele ca la AXN HD sau AXN Spin (parerea mea).

#72
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu e ok deloc sa inlocuiesti un post de Maxim cu un post de Optim.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate